Otázka

• 0

Mam Alcatel HH40 

dal by sa tam pripojit druhy router napr tp link bez lan kabla ? Alebo nejake navrhy ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

Mam Alcatel HH40 

dal by sa tam pripojit druhy router napr tp link bez lan kabla ? Alebo nejake navrhy ?

co chces rozsirit siet ?  z prsta si to asi nevycucame co mas v plane :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

bez ethernetového kábla použi repeater, za predpokladu, že myslíme obaja to isté. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

co chces rozsirit siet ?  z prsta si to asi nevycucame co mas v plane :D

Ano potrebujem rozsirit siet ale nie pomocou kabla :)

Mozes mi v skratke vysvetlit co ten repeater je a ako to mam spravit ? :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Repeater je nieco ako wds ? Resp bridge ? To som skusal pridal som tam svoj hl router teda zte2 ale internet nesiel niekde som pozeral video navody ze je potrebne tam zmenit este chanel a podobne ale niesom si isty

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pisem zte2 lebo som to skusal na nom ci to zvladnem neak ale potrebujem to na ten alcatel 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pisem zte2 lebo som to skusal na nom ci to zvladnem neak ale potrebujem to na ten alcatel 

ZTE II je DSL wifi router. tzn je urceny na prijem broadband triple play suzieb (internet + tv + pevna linka). Tento router nema funkciu repeater. tj nerozsiri ti uz existujucu WiFi siet, Repeater je zariadenie ktore ti rozsiri uz existuju wifi siet. Potrebujes ho sparovat s hlavnym routrom.  predavaju sa uz aj take ktore podporuju funkciu wifi mesh. co je vlastne automaticke prepinanie wifi siete s rovnakym SSID podla kvality signalu. Nieco ako zakladovna BTS stanica. Vyhodou je ze bezdrotovo takto dokazes pokryt relativne velku cast. Nevyhodou je ze ak si pripojeny na repeater a si od neho daleko.. zvysuje to latenciu a znizuje sa priepustnost siete.

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano zte2 je dsl a na spominani alcatel to neak pojde ? Je to na lte internet cize prenasany vzduchom tak mi viete povedat ci to ide teda wds repeater alebo cez tie spominane stanice ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano zte2 je dsl a na spominani alcatel to neak pojde ? Je to na lte internet cize prenasany vzduchom tak mi viete povedat ci to ide teda wds repeater alebo cez tie spominane stanice ?

repeateru je jedno aký rooter to je. 

on sa pripojí na wifi vysielanú rootrom.  a v podstate funguje na tom, že ty počítačom pošleš pošleš požiadavku na internet, príjme ju repeater, ten ju pošle rootru, a z rootra to už blúdi na nete. 
odpoveď z netu príde na rooter, ten to pošle repeateru a ten to pošle tvojmu zariadeniu (pc, mobil....) ..... veľmi zjednodušene. 

preto takáto voľba nie je vhodná na hranie hier na repeateri a podobne, kde potrebuješ čo najpresnejšie info v čo najreálnejšom čase.  Ak však si chceš prezerať emaily, surfovať po nete, chatovať, či pozrieť si film, je to postačujúce. 
ak zájdeš do akéhokoľvek elektra a požiadaš si repeater na wifi, tak ti to ukážu, je to taká väčšia skrinka na zásuvku (samec) , ktorú pichneš priamo do zásuvky. potrebuješ ho len spárovať s hlavným rootrom aby bol na tej istej wifi. 

a tak spoločne s wifi z rootra a wifi "predlžená vďaka repeateru, akoby druhému rootru, ale wifi je stále tá istá, pokryješ slušnú plochu. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na hry to nieje ako pises  je to skor iba net email messanger facebook a jednoduche ukony ... takze ak pises ze repeater by mal ist na akykolvek router tak by to malo ist aj na spominany zte2 a Alcatel HH40? A ako nato ? :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od wladoD
      Ahoj,
      Pouzivam Sagemcom 5670, pripojil som nan USB kluc ako ulozisko. Viem sa k suborom a filmom dostat  cez pocitac.
      Ako prepojim USB ulozisko s  Samsung Smart TV, aby som mohol napr pozerat filmy ?
      Dakujem Vam za radu.
      Vlado
    • Od markov600
      Dobrý deň.
      Mám zmluvu (ADRESÁT 4088556701) a keď som ju zakladal, tak tam bola podmienka, že musím od Vás zobrať WDSL router s mesačným prenájmom 2€.
      Prešli dva roky a mám už ďalšiu (pokračujúcu) zmluvu. Chcem sa spýtať, ako je to s tým routrom, stále platím prenájom? Nemám teda nárok na nový? Starý je môj?
      Prajem príjemný deň.
      S pozdravom
      Kováč Marián
    • Od dusanlea24
      Dobrý deň, máme zariadenia ONT Echolife HG850a. Z prístroja počuť občas bzučanie /ako keby sa tam niečo točilo/ Je to normálne? 

• Od MarianOb
      Po zapnuti internetu na pocitaci,sa mi po nejakej dobe cca 10 min odpoji internet a pripoji sa na inu siet (Realtek PCIe GBE Family Controller siet),takto sa to niekolkokrat odpoji a znovu pripoji,co ma dost vyrusuje.chcel by som to nejak nastavit,aby po zapnuti pczostala siet aka tam ma byt a nie sa to same kadejako prepajalo,je to pre mna spanielska dedina,tak ak ma niekto nejake riesenie,tak nejak aby som to ako lajk pochopil,dakujemäRuter mam 830 kRW
    • Od danielfecko01
      Dobry den, je mozne pouzit router Sagemcom 5670 aj na inu optiku nez je od telekomu? Vdaka
    • Od digitalnet
      Dobrý deň, na VDSL chcem použiť vlastný router, ale kvôli pevnej linke musím zobrať aj modem od Telekomu. Tu som čítal, že ak má zákazník aj inú službu (pevnú linku) neplatí za nájom routra v režime bridge. Je to pravda? Dik.