ping

Otázka

• 0

dobry den mam problem moč mam velky ping okolo 357 az 655 ked niečo nerobi moj brat na yotube na priklad nevidava video tak mam 29 az 50 a to je v pohode ale jak hej vidava video tak mam 500 az tych 658

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 1

dobry den mam problem moč mam velky ping okolo 357 az 655 ked niečo nerobi moj brat na yotube na priklad nevidava video tak mam 29 az 50 a to je v pohode ale jak hej vidava video tak mam 500 az tych 658

ping siete bude vzdy vyssi ak je siet vytazovana nejakym zariadenim/ zariadeniami. A zvlast ked sa stahuje, pozera full HD, 4K obsah alebo streaming videa. Meraj vzdy ked nebude brat nic stahovat ani uploadovat. Ak mas ping 29-50 ms v  idle stave siete tak je to v norme

Editoval/-a filipec12
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

furt je taki isty ping aj ket nikto nič ne nahrava nič a furt taki isty **piip** mato už

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

furt je taki isty ping aj ket nikto nič ne nahrava nič a furt taki isty **piip** mato už

merias cez ethernet kabel ? Ak hej a aj tak je ping vysoky prve co mozes urobit je restartnut router. Ak by sa to nezlepsilo..kontaktuj tech. podporu a poziadaj ich o dialkovy reset portu na ustredni.. Na tom aky mas ping zalezi aj od parametrov vedenia na ktore si konektnuty.  Napr. ak je utlm kabla vysoky a vedenie je stare (30-40r), pripadne moze byt problem s oxidaciou  metalickeho paru atd

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

alebo so serverom na ktorý si pripojený aj podľa jeho umiestnenia keď hráš hry. je tam veľa faktorov. 
pár desiatok je normálne a stým nenarobíš nič. pár stovák, ale keď si jediný online už je iná. no záleží aj toho, či si cez optiku, cez metaliku alebo cez vzduch. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zalezi aj od toho kam pingas. Ja som sa napr. stretol s tym, ze som pingal z mikrotikovej anteny, ktory bol od ISP vysielaca vzdialeny 1.6 km a ping bol 6ms (download bol cca 2Mbps a upload 0Mbps). test bol robeny na speedteste

Ale skusal som ping na optike, priamo z routeru a nameral som 20ms. (speedtest)

Cize v niektorych pripadoch moze byt vzduchom kludne ovela nizsia odozva ako kablom metalikou/optikou

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zalezi aj od toho kam pingas. Ja som sa napr. stretol s tym, ze som pingal z mikrotikovej anteny, ktory bol od ISP vysielaca vzdialeny 1.6 km a ping bol 6ms (download bol cca 2Mbps a upload 0Mbps). test bol robeny na speedteste

Ale skusal som ping na optike, priamo z routeru a nameral som 20ms. (speedtest)

Cize v niektorych pripadoch moze byt vzduchom kludne ovela nizsia odozva ako kablom metalikou/optikou

Toto je sice fakt ale dovody su na to taktiez. Ping na optike je vzdy nizsi a stabilnejsi ako pri mikrovlnnych spojoch. Pre priklad ping na orange optike byva 2-5ms, ping na telekom optike 12-15ms. Dovodom je infrastruktura siete aku ma telekom a aku ma orange.

Ak pingujes napr six.sk bude ping iny u optiky aj u mikrovlnky. Ak by si pingoval od tvojho routra po najblizsi spoj/bod v sieti tak bude ping 0,2-2ms na optike u telekomu aj orange. Pri mikrovilnke ak by si pingoval Ptp - AP <> Station tiez to bude okolo 1-3ms (aj na 5km).

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano mas pravdu, ja si pamatam, ked som mal VDSL, tak ping som mal vzdy cca 30ms. Bolo a je mi to jedno aky je ping (pokial nie je nad 50). Ping som meral takmer vzdy na speedteste. Speedtest podla nejakeho algoritmu vyhladava servery a ked si vyberie, tak voci nemu zacne merat (down, up a ping). Na speedteste si klient moze vybrat aj sam. Ked server vyberie speedtest, tak moj ping je 15-17ms. Ak si vyberiem sam (napr. energotel, alebo telekom) tak ping mam 10ms.

Cize ak si to zoberiem podprobne, tak rychlost na poslednej mile (t.j. k OLT) a nasledne k najblizsiemu brasu kde som pripojeny je celkom OK

64 bytes from 213.81.232.205: icmp_seq=1 ttl=63 time=4.96 ms
64 bytes from 213.81.232.205: icmp_seq=2 ttl=63 time=5.10 ms
64 bytes from 213.81.232.205: icmp_seq=3 ttl=63 time=4.69 ms
64 bytes from 213.81.232.205: icmp_seq=4 ttl=63 time=4.69 ms
64 bytes from 213.81.232.205: icmp_seq=5 ttl=63 time=4.72 ms

5 packets transmitted, 5 received, 0% packet loss, time 4005ms
rtt min/avg/max/mdev = 4.693/4.838/5.108/0.174 ms

Ale ako si napisal, zavisi od dalsej infrastruktury ako ma nastavene BGP telekom, resp. ako je pripojeny IX (peering) prip. na IP tranzit atd ....

Cize nie je ping ako ping

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Jan2225
      Dobrý deň,

Chcel by som sa spýtať či sa plánuje optika v obci Slivník (okres Trebišov). Ďakujem
    • Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od 127480208
      Dobrý deň.
      Máte v pláne v najbližšom období zriadenie Optického internetu  v obci Oslany okres Prievidza?
      Petriska
    • Od ZuzanaPV
      Chcela by som si zriadit VDSL internet. Na **piip** Telekomu sa pise ze na mojej adrese je dostupny. Ako VDSL internet technik instaluje domov (je nutne natiahnut kabel do domu co znamena rozkopat chodnik,navrtat stenu atd...alebo je mozne VDSL internet natiahnut vzduchom)?
    • Od haus1107
      Bude vôbec metalická Vdsl u nás fungovať ako má? Mesiac platím za službu ktorej závada nejde odstrániť...
    • Od Tomas898
      Dobrý chcem sa opýtať či a kedy je plánované pokritie optikou v obci Cestice asi pred dvoma rokmi mi prisla SMS že už čoskoro dokoca je cez dedinu potiahnutý opticky kábel do vedľajšej dediny ale u nás stále nič