Otázka

• 1

Dobry den,

Tuto otazku na fore som videl, ale zial bez odpovede, tak rad by som sa dozvedel, kedy zavediete eSIM karty, ktore bude mozne pouzit v smart hodinkach.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

24 odpovedí na túto otázku

• 1

Od oktobra 2018 je eSIM v testovani.Od tej istej doby to funguje u českého T-mobilu. Už by bolo vážne na čase to sprevadzkovať. Alebo chcete, aby Vám ľudia začali prechádzať k iným operátorom?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pridal (editované)

@Filipo21 tak ako ťa informovali im to nevyšlo a posunuli to o pol roka, som zvedavý na čo sa vyhovoria ak to nedodržia.

zdroj: https://zive.aktuality.sk/clanok/150457/telekom-budovanie-nasej-4g-je-vo-finalnej-faze-esim-pride-do-polovice-roka/

Citát

Kedy sa vaši zákazníci dočkajú funkcií VoWi-Fi (volanie cez Wi-Fi), ViLTE (videohovory cez 4G), eSIM?

Z uvedených technológií uvedieme najskôr zrejme eSIM, ale vzhľadom na nápor počas pandémie i interné posuny viacerých iných štartov noviniek ju posúvame na prvú polovicu tohto roka

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

chcete, aby Vám ľudia začali prechádzať k iným operátorom?

myslíš, že toto je jediný dôvod, prečo by mali / prečo utekajú preč? :D

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

A určite neodídu kvôli e-sim, keď reálne konkurencia (kyslík) majú túto službu za poplatok 10€. A neverím, že u Telekomu to nebude inak, a potom ľudia budú plakať, že prečo je to také drahé. A tiež kedysi neexistovalo niečo ako e-sim a ani dualsim a boli sme všetci spokojní, to len teraz sú nejaké vysoké nároky a každý zrazu potrebuje dve simky, ale zase nikomu to nezazlievam, síce ja som spokojný so svojím paušálom, ale vačšina nie je a e-sim je možnosť ako mať čo najlacnejšie služby.

Zároveň to tiež je také, že okolo dlhoočakávanej služby je veľké "haló" a potom už nikto to nerieši moc a zároveň to možno ani toľko ľudí nevyužije ako vyplakáva, že to chcú. Príklad je ApplePay tak dlho sa čakalo a keď to prišlo tak to všetko utíchlo a čo vídam tak dosť ľudí aj tak platí kartou než mobilom, ak keď reálne mobilom je to bezpečnečnejšie.

Celkovo si myslím, Telekom nemal nči sľubovať a ani také, že ČOSKORO povedať, lebo potom ľudia len čakajú a čakajú. Lepšie je fakt nič nepovedať, a rovno to len keď to bude hotové spustiť.

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Od oktobra 2018 je eSIM v testovani.Od tej istej doby to funguje u českého T-mobilu. Už by bolo vážne na čase to sprevadzkovať. Alebo chcete, aby Vám ľudia začali prechádzať k iným operátorom?

Bohužiaľ je to tak, testujú 2 roky. Rovnako ako aktivácia VoLTE cez 12323  :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

konkurencia (kyslík) majú túto službu za poplatok 10€. A neverím, že u Telekomu to nebude inak, a potom ľudia budú plakať, že prečo je to také drahé. A tiež kedysi neexistovalo niečo ako e-sim a ani dualsim a boli sme všetci spokojní, to len teraz sú nejaké vysoké nároky a každý zrazu potrebuje dve simky, ale zase nikomu to nezazlievam, síce ja som spokojný so svojím paušálom, ale vačšina nie je a e-sim je možnosť ako mať čo najlacnejšie služby.

Zároveň to tiež je také, že okolo dlhoočakávanej služby je veľké "haló" a potom už nikto to nerieši moc a zároveň to možno ani toľko ľudí nevyužije ako vyplakáva, že to chcú. Príklad je ApplePay tak dlho sa čakalo a keď to prišlo tak to všetko utíchlo a čo vídam tak dosť ľudí aj tak platí kartou než mobilom, ak keď reálne mobilom je to bezpečnečnejšie.

Celkovo si myslím, Telekom nemal nči sľubovať a ani také, že ČOSKORO povedať, lebo potom ľudia len čakajú a čakajú. Lepšie je fakt nič nepovedať, a rovno to len keď to bude hotové spustiť.

V Nemecku aj v Čechach je výmena za ESIM zdarma, tak ako každa ina vymena SIMky, tak nechápem prečo by sa na Slovensku malo za to platiť. A čo sa týka ApplePay využívam ju od začiatku a verím že aj ostatný Applaci to využívaju.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@PopernikLaco tu sme na Slovensku, keby aj dali poplatok nie je sa čomu diviť, tu spoplatnia hocičo. Tiež som bol prekvapený keď som videl u konkurencie, že za takúto výmenu chcú 10€ za nič reálne, skôr by to malo byť zadarmo keďže pre nich je to ušetrenie keď nemusia ti dať simkartu predsa, ale zjavne chcú ryžovať na tom.

No, uvidíme hlavne ak niekedy teda Telekom začne ponúkať e-sim.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@PopernikLaco tu sme na Slovensku, keby aj dali poplatok nie je sa čomu diviť, tu spoplatnia hocičo. Tiež som bol prekvapený keď som videl u konkurencie, že za takúto výmenu chcú 10€ za nič reálne, skôr by to malo byť zadarmo keďže pre nich je to ušetrenie keď nemusia ti dať simkartu predsa, ale zjavne chcú ryžovať na tom.

No, uvidíme hlavne ak niekedy teda Telekom začne ponúkať e-sim.

Je to otázka, ako a začo sú ľudia ochotní platiť. Tu si aj banky pýtajú za nezmyselné služby peniaze , za vedenie účtu apod. Bežne v zahraničí by ich ľudia ukameňovali, keby si brali peniaze de-facto zadarmo. Robíme si to sami...

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no uz je november,ten článok vyšiel v máji.

cize vobec ma neprekvapí,ak sluzba nepojde do konca roku

co sa tyka toho spoplatnenia,tak ja chcem hlavne sluzbu,ktoru telefon umoznuje.

z jednoducheho dovodu,chcem druhý slot vyuzit na pamatovu kartu,kedze cloud mam uz zaprataný.

preto eSIM vítam ,ale som skeptický.ze to bude do konca roku

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no uz je november,ten článok vyšiel v máji.

cize vobec ma neprekvapí,ak sluzba nepojde do konca roku

co sa tyka toho spoplatnenia,tak ja chcem hlavne sluzbu,ktoru telefon umoznuje.

z jednoducheho dovodu,chcem druhý slot vyuzit na pamatovu kartu,kedze cloud mam uz zaprataný.

preto eSIM vítam ,ale som skeptický.ze to bude do konca roku

no vieš, nachádzaš sa v niekoľko mesiacov starej téme. 

https://fontech.startitup.sk/oficialne-potvrdene-podporu-esim-kariet-spusti-dalsi-slovensky-operator/

ale áno, telekom je úplne na chvoste. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no je mi jasne ,ze je to stara tema,ale ostatne su zablokované.

Dík za článok,vysledok ma neprekvapil.

preto mam hodinky a telefon  s eSIM opciou aby mi ich operator nepodporoval :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takže Vianočná akcia a zariadenia k nej sú predstavené. Záver roka 2020 za "humny" a o esim stále žiadne info.

Dosť tragikomické. :(

Editoval/-a Štefan

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A iba tak mimochodom. Nemal by na tieto otázky odpovedať nejaky zodpovedný z TELEKOMU a nie kecy kecy kecy. Kde su zalezený kompetentný za tieto zmeny.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A iba tak mimochodom. Nemal by na tieto otázky odpovedať nejaky zodpovedný z TELEKOMU a nie kecy kecy kecy. Kde su zalezený kompetentný za tieto zmeny.

ak chceš odpovede od zamestnancov, treba kontaktovať telekom, na verejnom fóre sa bavia len ľudia. 

I keď sa občas k niečomu vyjadria, vždy je to takým spôsobom, aby to nepoškodilo image telekomu.

takže aj keď pred polrokom telekom zverejnil, že esim bude tento rok, a už sa to končí, zrejme o tom ešte oni sami nič nevedia, aj keď to vyzerá že toho roku už z toho nič nebude, tak sa nevyjadria, že tento rok to už nebude, lebo to je to poškodenie image... tak tak... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som sa informoval v oktobri ohladom E-simkariet. Plan bol do konca roka spustit e-sim pre telefony a rovnako aj podpora e-sim v smarthodinkach. Zial asi to nestihnu, skrz situaciu aka je, takze si este pockame. Avsak nebude to nejak dlho trvat. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Filipo21 zaujímavé, že ti povedali presný termín, ale radšej nemali. A som zvedavý na čo by sa vyhovorili keby nebol covid, reálne všetci sa teraz na to idú vyhovárať, ale v určitých odvetviach sú tieto výhovorky neplatné. Celé čakanie jak čakanie na ApplePay kedy banky dali čoskoro, že bude dostupná táto služba, ale reálne odkedy to napísali to vydali o pár mesiacov a dobre spravili, že neupresnili dátum, lebo s presným dátumom sú väčšie starosti kedy fakt treba dbať na to aby sa dodržal termín, čo fakt niekedy sa nedá dodržať kvôli možným komplikáciám. Lenže problém je, že dnes ľudia sú taký, že potrebujú vedieť presný dátum a najlepšie aj čas, a ak to daná spoločnosť nedodrží tak už sa sťažujú :D

Mi stačí príklad ako predajcovia z Číny pri nákupoch z Aliexpressu sa radi vyhovárajú, že doprava je dlhšia kvôli covidu, ale pravda to nie je, keď niektoré zásielky dokážu prijsť za 2 týždne, čiže mi to prídu ako čisté výhovorky.

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Filipo21 zaujímavé, že ti povedali presný termín, ale radšej nemali. A som zvedavý na čo by sa vyhovorili keby nebol covid, reálne všetci sa teraz na to idú vyhovárať, ale v určitých odvetviach sú tieto výhovorky neplatné. Celé čakanie jak čakanie na ApplePay kedy banky dali čoskoro, že bude dostupná táto služba, ale reálne odkedy to napísali to vydali o pár mesiacov a dobre spravili, že neupresnili dátum, lebo s presným dátumom sú väčšie starosti kedy fakt treba dbať na to aby sa dodržal termín, čo fakt niekedy sa nedá dodržať kvôli možným komplikáciám. Lenže problém je, že dnes ľudia sú taký, že potrebujú vedieť presný dátum a najlepšie aj čas, a ak to daná spoločnosť nedodrží tak už sa sťažujú :D

Mi stačí príklad ako predajcovia z Číny pri nákupoch z Aliexpressu sa radi vyhovárajú, že doprava je dlhšia kvôli covidu, ale pravda to nie je, keď niektoré zásielky dokážu prijsť za 2 týždne, čiže mi to prídu ako čisté výhovorky.

Keby a co ak... to su uplne zbytocne polemizacie. Je to tak ako to je, zbytocne riesit nieco "co keby". Situacia je taka aka je tak sa prisposobime :) Ohladom apple pay, slovenska sporitelna zverejnila koncom marca ze tento rok spustia apple pay. Spustili ho az v Juni. Ber to tak ze ak to povedali takto zakaznikovi, nie sme daleko od spustenia, len treba cakat. Ja som nezaznamenal ze by prisli spravy alebo informacie ze doba dodania tovaru bude dlshia kvoli korone. Skor len poznatok ze sa doba dodania moze predlzit alebo moze byt dlhsia kvoli situacii aka je, to je velky rozdiel.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Inak poznatok, ze okrem Apple sa na eSim zatiaľ nik poriadne nechytil. Nechcem kuvíkat, Apple už nie je ten, kto by rozdával karty. Nie som si celkom istý, či sa tá technológia celkom presadí. Môj názor, bude v technologickom svete krívať ako VoLTE doteraz. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Lebo väčšina má dual sim pomocou fyzickej simkarty, reálne keby niet Applu tak eSIM hádam ani nevznikne, lebo Apple silou mocou nechce dovoliť mať dve simky či rošírenie pamäte pamätovou kartou. 

Ja som osobne zvedavý keď už bude eSIM ako sa Telekom k tomu cenovo postaví, či to dá zadarmo, alebo za poplatok. Lebo ako som spomínal už dávnejšie u O2 pýtajú za túto zmenu nezmyselných 10€, to mi príde ako čistý biznis.

Keď hovoríš o VoLTE to je kapitola sama o sebe, síce ho mám zapnuté, ale rozdiel medzi zap./vyp. nedokážem rozoznať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

VoLTE rozoznas hned. Staci vytocit 0800 123 456 so zapnutym a vypnutym. Spoji ta prakticky do sekundy s VoLTE. Samotny hovor ked volas s druhou stranou a mas ties VoLTE je mimoriadne kvalitny zvukovo.

Ja obcas ale pozorujem drobne vypadky zvuku pocas hovoru, co je trochu skoda, neviem preco ked mam plny 4G signal.

Ono je to prakticky hovor cez internet, ako skype.

Na eSIM som inak zvedavy. Telefon mi to podporuje, uvidime co ponukne Telekom, ako to bude vyzerat pri spusteni. Pre bezneho cloveka tam ale nevidim ziadny zasadny benefit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na eSIM som inak zvedavy. Telefon mi to podporuje, uvidime co ponukne Telekom, ako to bude vyzerat pri spusteni. Pre bezneho cloveka tam ale nevidim ziadny zasadny benefit.

2: EDO

1. Technicky to bude vyzerať práve tak ako v tomto článku  - štandardizovaný postup (mimochodom ten článok má čosi viac ako 2 roky :():
https://zive.aktuality.sk/clanok/136472/orange-spusta-esim-karty-ake-su-ceny-a-podpora-zariadeni/

2. Človek, ktorý má napr. hodinky podporujúce eSIM je podľa Teba aký? Nie bežný?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

1. Jedine co ma trochu znervoznuje je toto" Ak ale požiadate o eSIM a doteraz ste využívali fyzickú SIM, tú vám operátor deaktivuje. " - pokazi sa mi telefon, odnesiem do servisu a nebudem mat ziadnu SIM kartu, ktoru by som pouzil v nahradnom telefone? spravne tomu rozumiem ? Ake je riesenie ?

2. Podla mna ano, clovek, ktory ma napr. hodinky podporujuce eSIM stale nie je bezny franta user nachadzajuci sa na Slovensku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

1. Mňa napadá postup - deaktivácia eSIM, dali by ti novú klasicku simkartu, a potom by si znova si vyžiadal eSIM, len ak tu bude poplatok tak to bude riadny biznis pre nich, jedine, že by to ošetrili tak, že ak niekto si raz zaplatí eSIM tak potom pri zmene na fyzickú kartu a následne späť na eSIM už nebude platiť nič. Ale aj tak platí, že ak by mnou uvedený postup mal fungovať v praxi je to sprostosť a prípadné plytvanie simkariet, lebo reálne ak by ti deaktivovali tú fyzickú rovno môžeš ju vyhodiť a takto dookola pri prípadnej reklamácii. A tiež nechápem prečo sa musí deaktivovať fyzická simkarta, aký je na to dôvod, logickejšie keby fungovala aj tá v prípade núdze.

2. Mám osobne Apple watch, ktoré asi podporujú eSIM, ale reálne som sa až dnes presne dočítal čo to spraví s hodinkami, ale, že by som si to kvôli tomu kupoval to nie :D ale osobne môcť volať s hodinkami ak nemám pri sebe mobil, ako nie je to zároveň nič pre mňa osobne potrebné, lebo samotné telefonovanie cez hodinky nie je také kvalitné a skôr je to ako núdzovka si myslím.

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od buryzon
      Dobry den prajem.
      Hladam niekoho kto ma pausal od telekomu T NEKONECNO MAX a uzavrel by somnou dohodu. V skratke sa jedna o to ze by ste mi zazdielali datovu sim kartu z tohto pausalu a ja by som vam mesacne platil.
      Vysvetlenie: mate tento pausal ktory stoji 70 eur mesacne a vezmete si k nemu datovu sim kartu ktora je s tymto pausalom prepojena, tato karta stoji mesacne 6 eur. Na tejto karte nejde vyuzivat nic ine ako data. Tuto kartu by ste mi poslali a ja by som vam mesacne platil 30 eur, to znamena ze namiesto 76 eur budete platit 46 eur, vy budete mat nekonecny pausal za nizsiu cenu a ja budem mat internet.
      Dovod preco to riesim je ten ze na mieste kde byvam nieje mozne mat kablove internetove pripojenie a jediny operator ktory tu ma dobry 4G signal je TELEKOM.
      Prosim, ak toto citate a mate tento pausal, popripade ak niekoho takeho poznate a ste ochotny mi pomoct, nevahajte sa mi ozvat.
      Mam 28 a som na voziku uz 11 rokov, internet potrebujem a preto je nulova pravdepodobnost ze by som vas oklamal, popripade neplatil.
    • Od petofefe
      Dobrý deň,
      Skúšali ste niekto eSIM na telefóne mimo zoznamu podporovaných Telekomom? Mám Google pixel 3XL, telefón podporuje eSIM, len neviem či to bude fungovať, nakoľko ho Telekom nemá zatiaľ v podporovaných zariadeniach.

Ďakujem
    • Od Tanya1509
      Dobry den da sa dobit kredit z jednej sim karty na druhu sim kartu?? Dakujem za odpoved 
    • Od sirotna111
      Dobrý deň, moja matka si kúpila nový telefon a jej existujúca SIM karta je stará, veľká, potrebovala by novú, malä s tým istým telefonnym číslom. Ako máme postupovať?
    • Od sicko55
      Dnes som si dal zo starej sim karty previesť číslo na nano sim kartu.Po vložený karty do telefónu mi prestala fungovať druhá duálna karta,ktorú mám k paušálu,tá nová funguje.Do telekomu už nevolám,s tou virtuálnou Olíviov sa nedá komunikovať.
    • Od sicko55
      V starom telefóne mám SIM kartu,ktorá sa nedá orezať na nano SIM.Dá sa číslo previesť na novú nano SIM?