Verejná dyn. adresa -> nefunguje VPN (195.x.x.x)

Otázka

• 0

Mam verejnú dynamickú IP adresu. Ale keď reštartujem router, tak stále dostanem IP, ktoré začína 195 a nefunguje VPN.

Raz sa mi podarilo zmeniť to na 78, ale po krátkom čase sa to samo nastavilo späť na 195.

"Stav pripojenia DSL" mám privátnú adresu:  100.101...

Ako by sa to dalo vyriešiť?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

zavolaj do telekomu a povedz, ze chces verejnu dynamicku IPv4 adresu. Ak checs staticku, tak cez moj telekom si to mozes zriadit, ale je tam poplatok 3.94€/mes

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mam verejnú dynamickú IP adresu. Ale keď reštartujem router, tak stále dostanem IP, ktoré začína 195 a nefunguje VPN.

Raz sa mi podarilo zmeniť to na 78, ale po krátkom čase sa to samo nastavilo späť na 195.

"Stav pripojenia DSL" mám privátnú adresu:  100.101...

Ako by sa to dalo vyriešiť?

pri verejnej dynamickej IP sa raz za cas stane ze ti bude pridelena neverejna IP. Avsak je to stav na par hodin/dni. Musis vydrzat a verejna IP sa ti vrati.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pri verejnej dynamickej IP sa raz za cas stane ze ti bude pridelena neverejna IP. Avsak je to stav na par hodin/dni. Musis vydrzat a verejna IP sa ti vrati.

Prosim vas, co je toto za nezmysel? Ak ma dynamicku verejnu IP adresu, tak by mali tie adresy poolovat len z dynamickeho rozsahu... To ked ma clovek homeoffice, a potrebuje VPN, tak ma vysvetlit zamestnavatelovi, ze “je to stav na par hodin/dni a mali by vydrzat” ?

Mohol by prosim vas niekto uviest nejake officialne stanovisko? Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nevieme ako prideluje adresy telekom (komu da verejnu a komu neverejnu z poza CGN). Pri zriadovani sa da nastavit ci chce zakaznik verejnu, alebo neverejnu IP adresu. Drviva vacsina nevie co je verejna adresa, takze im nastavia neverejnu. Aj telekom chce setrit verejne IPv4 adresy.

Ak ma niekto homeoffice, tak verejnu adresu urcite nepotrebuje, pretoze urcite nema doma VPN server on, ale jeho zamestnavatel, on sa na server pripoji aj bez verejky

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Prosim vas, co je toto za nezmysel? Ak ma dynamicku verejnu IP adresu, tak by mali tie adresy poolovat len z dynamickeho rozsahu... To ked ma clovek homeoffice, a potrebuje VPN, tak ma vysvetlit zamestnavatelovi, ze “je to stav na par hodin/dni a mali by vydrzat” ?

Mohol by prosim vas niekto uviest nejake officialne stanovisko? Dakujem

Nie, je to normalne. To ze mas neverejnu dynamicku IP znamena ze sa nedostanes k sebe domov z vonka internetu. Pokial si doma a potrebujes pracovat z domu pripojeny na VPN (ktoru ti dali z prace), nie je ziaden problem. Jediny problem je ze z roboty by si sa na domacu VPN nepripojil ani na domace FTP, router atd... pokial nebezia cez nejaky cloud, potom to zase pojde.

To co si ty napisal by znamenalo ze pri neverejnej dynamickej IP neotvoris ani toto forum co je kravina :D 

Neverejna Dynamicka IP ==> Internet (vratane sluzieb ako VPN...)

Verejna Dynamicka IP <==> Internet

Uz chapes? :) 

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som vychadzal z toho, co sem ludia prispievaju... preto mi to nedavalo zmysel... vo viacerych prispevkoch pisu ludia, ze s privatnou IP sa nevedia pripojit na VPN, ale nepisali ktorym smerom...

PS: nemam zatial internet od telekomu, preto nemozem vyvratit alebo potrdit toto tvrdenie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som vychadzal z toho, co sem ludia prispievaju... preto mi to nedavalo zmysel... vo viacerych prispevkoch pisu ludia, ze s privatnou IP sa nevedia pripojit na VPN, ale nepisali ktorym smerom...

PS: nemam zatial internet od telekomu, preto nemozem vyvratit alebo potrdit toto tvrdenie

Ano nemozu sa pripojit na svoju VPN, ktora im bezi doma pretoze maju docasne neverejnu IP. Pokial si mimo svojho domu, mimo svojej internej siete a chces sa pripojit na svoju domacu VPN tak musis mat verejnu IP. Ak si doma a chces sa pripojit niekam na VPN, ten dany server/zariadenie musi mat verejnu IP, co urcite tvoj zamestnavatel alebo akykolvek zamestnavatel poriesil ak ponuka pracu z domu s pripojenim na jeho VPN.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Niektory ISP dava kazdemu zakaznikovy neverejnu IP a verejnu  (vacsinou pevnu) ponuka za poplatok. Ja ked som prechadzal na optiku, tak som silne zvazoval konkurencneho ISP, ktory ponukal rychlosti 1000/100 Mbps, co je fakt super, ale verejnu pevnu IP mal za 5€/mesiac co je celkom dost.

Ak nahodou niekto potrebuje verejnu IP adresu a ISP ju ponuka celkom draho, tak je moznost vyuzit VPS. Slusny VPS ponuka 1x IPv4 a 1x IPv6 + k tomu je virtualny stroj. Cize dostanes kvazi niekde v EU (vacsinou su tieto datove centra blizko rychleho internetu) virtualny PC s verejnymi IP adresami, kde si mozes nainstalovat (alebo uz je predinstalovany) nejaky linux, tam sa postavi bezny OpenVPN server so vsim vsude a svoj traffic mozes hnat cez VPS. Oni maju vacsinou neobmedzeny traffic (prip. 1 TB mesacne) a rychlosti su na urovni 100/100, alebo 1000/1000, takze bez problemov. Taketo VPS sa daju zohnat uz od 4-5€/mes

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Tomas898
      Dobrý chcem sa opýtať či a kedy je plánované pokritie optikou v obci Cestice asi pred dvoma rokmi mi prisla SMS že už čoskoro dokoca je cez dedinu potiahnutý opticky kábel do vedľajšej dediny ale u nás stále nič 
    • Od marianst
      Zdravin Vas. Bude sa pridavat profil 35b supervectoring? Ked je optika v nedohladne.
    • Od forgi96
      Dobrý deň
      prosím Vás o preverenie plánovania Optického internetu v lokalite Galanta, Krásna ul. Momentálne je dostupné ADSL pripojenie, ktoré je však veľmi slabé. Cca pred rokom ťahali optické káble na Priečnej ul, avšak iba do polovice ulice. Chcel by som sa opýtať, že kedy to plánujete rozšíriť?
      Ďakujem

• Od JustMilan
      Dobrý deň od v tedy ako nám bol nastavený optický internet s výhodou  Vyšší variant (L) služby za cenu nižšieho (M) na 3 mesiace Nemáme dostatočnú rýchlosť akú poskytujete. Internetový kábel je v poriadku a reštart routera nič nezmenil pri meraní rýchlosti rýchlosť bola : 27/27 Mb/s , rýchlosť by sme mali mať  250/25 Mb/s . V domácnosti máme internet aj od inej firmy , na routery nám nejde 4 port. Od 22:00 nám na mobilných  telefónoch nefujguje internet , taktiež sa nemôžeme dovolať technikovi. Vedeli by ste nám nejako opraviť tieto chyby? Ďakujem za odpoveď

• Od lukaskrisak
      Posledne tyzdne mam caste vypadky urcitych stranok ked som pripojeny k internetu cez Telekom router, ci uz kablom alebo wifi. Napriklad www.google.com vypadava denne, pokial www.google.sk funguje stale.
      Problem je ihned vyrieseny ked si manualne prepnem v PC/mobile na ine DNS ako napr 8.8.8.8. Mate tiez podobny problem s Telekom DNS servrami?
      Preco DNS od Telekomu maju denne vypadky urcitych adries? 
      V nastaveniach routra sa DNS ani neda prestavit z tych Telekom na Google, je tam napevno ich DNS:
      195.146.128.62
      195.146.132.58

Navyse tieto prednastavene adresy su ine od tych co maju na webe https://www.telekom.sk/wiki/internet/zakladne-nastavenia-siete
      195.146.128.60
      195.146.132.59
    • Od iiiii20
      Dobry den,
      chcela by som sa opytat, preco po zadani adresy pri objednavani si Magio Internetu sa ponuka neobmedzeneho internetu zmeni na obmedzeny (pricom rychlost stiahovania sa zvysi)?
      Dakujem vopred.
      Hybska