Nefunkčnosť DDNS na Speedport Entry 2i

Otázka

• 0

Zdravím, posledný mesiac mám problém s funkčnosťou DDNS. Používala som noip.com, ale teraz keď si vytvorím záznam napr. na noip.com  a vyplním DDNS nastavenie v routri tak nefunguje skúšala som aj pingovať ale žiadna odozva. Dokonca som aj vyskúšala iného poskytovateľa ddns ale stále nič. Porty mám otvorené, všetky nastavenia správne vyplnené. Ďakujem za všetky reakcie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

16 odpovedí na túto otázku

• 1

Ahoj, raz za cas sa stane ze dostanes IP ktora nie je verejna. Teda ak mas dynamicku verejnu IP. Toto trva niekolko hodin mozno den ci dva. Pozri ci nemas IP z range 100.xxx.xxx.xxx... avsak ak to trva mesiac to je zvlastne. Mozno tu ma niekto skusenosti a vyjadri sa

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pridal (editované)

Adresa zacinajuca 195 patri NATu, na routri je pravdepodobne privatna 100.x.x.x

Editoval/-a Jano

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Ako to myslis vygeneruje ?

Po reconnecte by modem mal dost vzdy verejnu IP adresu. Pokial to nie je v moj telekom nastavene na neverejnu. V moj telekom, alebo pri zriadovani internetu sa da nastavit, ci ma byt IPv4 adresa verejna, alebo neverejna. Aj ked telekom ma zakupene strasne  velka mnozstvo verejnych IPv4 verejnych IP adries, tak aby sa zbytocne neplitvalo tymi adresami, tak uzivatelia, ktori nevyuziju verejnu IP adresu, tak v defaulte maju pri zriadovani nastavenu privatnu IP adresu. Drviva vacsina nema ani paru aky je rozdiel medzi verejnou a privatnou IP adresou a dolezite pre nich je to aby im fungoval internet facebook a youtube.

Ostatnych 2% vedia co je verejna IP a vedia na co ju potrebuju.

Dalsim problemom, preco ti nefungovalo noip.com, moze byy aj ich vypadok. Preto sa treba poistit a zriadit ddns aspon na dvoch nezavislych ddns serveroch. Ale vypadky na DNS serveroch nebyvaju caste (stalo sa mi, ze changeip mal problem asi 2-3 dni, ale to uz bolo hodne davno (proste IP adresa v DNS tabulke bola OK, ale meno sa aj tak neprelozilo na IP)).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Staticka verejna IPv4 je sice dobra, ale cca 4€/mes sa priplaca a to je dost. Preto je lepsie pouzit ddns. Niekedy sa moze stat, ze na IP adresu moze byt z vonka nejaky  ddos utok a ked je ta adresa staticka, tak bohuzial. Ked je dynamicka, tak na chvilu modem odpojim a dostanem novu IP a zbavim sa utoku.

Nie som isty ale odpojenie modemu na strane klienta nepomoze k zmene IP. Kedysi na ADSL to slo skrz tlacitko PPPoE pre "znovavytocenie". Dnes na zmenu IP musi dojst k restartu na strane Telekomu, na ich zariadeni... Telekom ma slusnu ochranu pred DDOS utokmi. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Presne pre DDoS útoky nechcem mať statickú ip a tiež cena 4€ za mesiac sa mi zdá ako zbytočnosť ale chcem sa spýtať ešte jednu otázku. Niekto tu spomínal že sa dá nastaviť u telekomu verejná dynamická ip adresa a ja sa chcem spýtať či je to ako doplnkova služba, za ktorú sa platí a ešte kde si ju môžem aktivovať?

Ako pise @janyxx verejna dynamicka sa NASTAVOVALA pri zriadovani internetu. Niekde tu na fore sa spomina ze po novom sa priraduje neverejna IP, az ked sa ozves alebo pripomenies pri zriadovani ze chces verejnu dynamicku bude ti pridelena. Ak sa prihlasis do "Moj telekom" najdes tam moznost aktivacie "verejnej dynamickej IP" ak tam tuto moznost mas, aktivuj si ju. Ak tam mas "Staticka verejna IP za 4€" to znamena ze verejnu dynamicku uz mas. A ohladom ceny Verejna dynamicka v akomkolvek pripade je za 0€ jak pri zriadeni sluzby tak dodatocne cez Telekom web aktivaciu, vzdy 0€.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám ip 195.xxx.xxx.xxx dynamickú ale neviem ci mam verejnu alebo neverejnu. Mesiac trvá to že ten proces sa zdĺžil. Minulý týždeň mi to fungovalo perfektne dokonca sa ip na noip.com sama aktualizovala ale dnes ráno to vypadlo. Neviem ako je to mozne lebo nic som nerobila s nastaveniami routra alebo ddns.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

S privatnou adresou nemoze byt router dostupny z internetu.

Pomerne vystizne pises o DDNS a forwarde portov, sucastou takych poznatkov by malo byt aj to co je privatna adresa.

Priblizne: Poskytovstel internetu ma niekde v sieti router (NAT s IP 195.... ) a ten porty na tvoj router s IP 100.... nepresmerovava.

Adresu treba pozerat na rozhrani routra, alebo aj na noip.com sa zobrazi co router zo svojho WAN k DDNS hostu zapisal.

Ak to v minulosti islo, tak po niektorom z restartov s casovym odstupom, moze router opat dostat verejnu adresu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Sorry, neviem ci som zaspal dobu, alebo mi nieco uslo, ale od kedy je IP adresa zacinajuca na 195 privatna ?

Mám ip 195.xxx.xxx.xxx dynamickú ale neviem ci mam verejnu alebo neverejnu. Mesiac trvá to že ten proces sa zdĺžil. Minulý týždeň mi to fungovalo perfektne dokonca sa ip na noip.com sama aktualizovala ale dnes ráno to vypadlo. Neviem ako je to mozne lebo nic som nerobila s nastaveniami routra alebo ddns.

Prihlas sa na noip.com v lavej casti chod na polozku dynamic ddns. Pozri ci pre tvoj hostname prislucha aj IP adresa. Ak nie tak daj modifikovat a zmen na taku aku mas v routery na wan rozhrani.

PS, co viem tak telekom niekedy prideluje adresy spoza CGN a to by malo byt z bloku 10.64.0.0/10 (ale urcite nie 195.x.x.x.x)

Editoval/-a janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Inak ja som tiez asi pred tyzdnom zakaznikovy nastavil DDNS a myslim, ze skript v routery hned na noip.com prepisal aktualnu adresu, takze sa domnievam, ze je to OK. Zatial sa IP v routery nezmenila, takze to drzi. Uvidim co sa stane po zmene IP

Toto by mali by vyhradene bloky pre telekom, ktore zacinaju na 195

195.146.128.0/19

195.91.0.0/17

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dnes to konečne už nabehlo. Ale je tu nejaká možnosť že sa vždy vygeneruje verejná ip a nie súkromná?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dnes to konečne už nabehlo. Ale je tu nejaká možnosť že sa vždy vygeneruje verejná ip a nie súkromná?

Prihlas sa na webe v sekcii moj telekom najdes potom moznost zaplatit si Staticku verejnu IP za mesacny poplatok. Pri verejnej Dynamickej sa raz za cas stane ze dostanes NIE verejnu. Viacmenej po tomto nebudes ani potrebovat DDNS...

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Staticka verejna IPv4 je sice dobra, ale cca 4€/mes sa priplaca a to je dost. Preto je lepsie pouzit ddns. Niekedy sa moze stat, ze na IP adresu moze byt z vonka nejaky  ddos utok a ked je ta adresa staticka, tak bohuzial. Ked je dynamicka, tak na chvilu modem odpojim a dostanem novu IP a zbavim sa utoku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Nie som isty ale odpojenie modemu na strane klienta nepomoze k zmene IP. Kedysi na ADSL to slo skrz tlacitko PPPoE pre "znovavytocenie". Dnes na zmenu IP musi dojst k restartu na strane Telekomu, na ich zariadeni... Telekom ma slusnu ochranu pred DDOS utokmi. 

Proti DDoS utokom sa je velmi tazko branit, utok smeruje na konkretnu IP adresu na urcitych portoch, najcastejsie na http, resp https aby zahltil linku. Zrejme su uz nejake mechanizmy, ktore dokazu tieto toky smerovat inde, ale je to dost zlozite a robi sa to niekde hlbsie v internete.

Ja som zatial DDoS utok nezazil, pretoze moje servery su male a bezvyznamne, ale podarilo sa mi raz nechat otvoreny resolver do netu a mal som asi 50 000 connection. V normalnej prevadzke je to asi 50-100.

Toto som nevedel, ze IP na optike sa ti po reconnecte nemeni. Potom ani nepotrebujem platit za staticku verejnu :)

Editoval/-a janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Proti DDoS utokom sa je velmi tazko branit, utok smeruje na konkretnu IP adresu na urcitych portoch, najcastejsie na http, resp https aby zahltil linku. Zrejme su uz nejake mechanizmy, ktore dokazu tieto toky smerovat inde, ale je to dost zlozite a robi sa to niekde hlbsie v internete.

Ja som zatial DDoS utok nezazil, pretoze moje servery su male a bezvyznamne, ale podarilo sa mi raz nechat otvoreny resolver do netu a mal som asi 50 000 connection. V normalnej prevadzke je to asi 50-100.

Toto som nevedel, ze IP na optike sa ti po reconnecte nemeni. Potom ani nepotrebujem platit za staticku verejnu :)

Presne pre DDoS útoky nechcem mať statickú ip a tiež cena 4€ za mesiac sa mi zdá ako zbytočnosť ale chcem sa spýtať ešte jednu otázku. Niekto tu spomínal že sa dá nastaviť u telekomu verejná dynamická ip adresa a ja sa chcem spýtať či je to ako doplnkova služba, za ktorú sa platí a ešte kde si ju môžem aktivovať?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

verejná dynamická sa nastavuje pri zriaďovaní internetu. Ty ju pravdepodobne budeš mať nastavenu. Je to doplnková služba, ale cena je 0€.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Andy187
      Dobry den,
      chcel by som pripojit k ONT dalsi router Xiaomi, ktory bude na spodnom poschodi domu, kvoli tomu, aby som ho pokryl lepsie internetom. Na tento xiaomi router chcem pripojit 2. magio box. 1. magio box je pripojeny priamo na ONT.
      Ked som pripojil xiomi router, tak internet fungoval, ale na 2. magio boxe som mal iba cierny obraz (ten bol pripojeny na xiaomi router).
      Viem, ze riesenie je na ONT pripojit cez ethernetovy kabel switch a zo switchu pojde 1. kabel do xiaomi routeru a 2. kabel do magio (takto by to malo fungovat, ale nemam to vyskusane).
      Moja otazka je, ci nie je mozne nejakym sposobom vynechat tento switch, aby som mal dostupny aj internet cez xiaomi router a aj fungoval 2. magio box. 

Dakujem.

• Od pepo930
      Dobrý deň chcel by som sa informovať je možné pripojiť dva wifi routre na Telekom ONT zariadenie? 

Potrebujem rozšíriť 5Ghz sieť v byte
    • Od ekylien
      Dobry den prosim vas vedeli by ste mi poradit ako nastavim Magio tv  na  TP-LINK Archer VR400 v3 internet ide len magio nie Diky
    • Od KefeteMete
      Dobrý deň rád by som sa chcel spýtať ako je možné že neustále ale že neustále mám problém sa pripojiť na wifi a keď už sa mi to podarí tak mám ping 1000+ a ešte k tomu pocket lost 50%. Chcete mi povedať že DDOS ochranu nemáte ? 
    • Od casar2
      Zdravím Vas.
      Dnes mi zaviedli opticky XL internet s wifi  Sagemcom 5655AC. Ma brutal slaby dosah.
      Viem na opticky internet zakupit vlastne zariadenia ako som mal na DSL-ku?
      Ak ano poradte co kupit.
      Dakujem
      Gabriel z LV.
    • Od matuskunik
      Dobrý deň, viete mi prosím Vás vysvetliť prečo je v Biznis Net paušály ako prémiový modem poskytovaný modem, ktorý je pre bežných domácich užívateľov uvedený ako štandardný modem?! Huawei HG8145V5(pracujúci len vo 2,4ghz wifi pásme) nepovažujem ako biznis zákazník za prémiový modem, nakoľko skoro všetci moji známi používajúcich telekom doma majú tento modem ako štandard. Prémiový modem pre domácich užívateľov je modem pracujúci vo wifi pásme 2,4ghz a 5ghz.
      Na stránke máte uvedené že pre Biznis Net je prémiový modem zadarmo, taktiež je tam uvedené, že pracuje v dvoch sieťach, čo si ako IT predstavím dualband wifi modem s 2,4 a 5ghz wifi. Po reklamácii, prečo mi bol ako Biznis zákazníkovi poskytnutý štandardný modem (pre domácich užívateľov) ako prémiový modem(pre biznis zákazníkov) , mi bolo povedané že za takýto "prémiový" modem je poplatok +99centov mesačne k paušálu. Rád by som teda vedel ako to je, či Telekom zavádza svojich biznis zákazníkov na webovej stránke, alebo len nevedomosťou pracovníkov Telekom centra došlo k pochybeniu. Ďakujem za odpoveď.