Pripojenie súkromného routera ku Telekom modemu

Otázka

• 0

Prístupové miesto s modem+router-om Sercomm Speedport+  je presne na opačnom konci domu ako je pracovňa. Signál je slabý a nestabilný. Preto by som chcel pripojiť vlastný router Xiaomi Router 3 ku tomuto modemu a mať na ňom aktívnu wifi. 

Ako na to? Dá sa to?

Stačí môj router jednoducho prepojiť ethernetovým káblom s telekom modemom? 

A čo nastavenie telekom modemu netreba meniť?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

áno, jednoducho ho zasunúť do voľného ethernetového portu, najlepšie 1 alebo 2 by malo stačiť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

nemalo by byť treba nič. 
možné to je, ale nemalo by to byť nutné, aby ti to šlo. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Odporucam nastavit xiaomi do modu bridge a vyuzit len AP mod. Inak budes robit NAT (preklad) 2x co je uplne zbytocne.

Ale bude ti to fungovat aj ked to zapojis ako je popisane vyssie

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ďakujem za rýchlu odpoveď , ale čo nastavenia Telekom modemu, netreba nič meniť?

Editoval/-a PeterS1307

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie netreba menit nic. Vsetky routre (pokial nie su specialne manazovatelne ako napr. mikrotik, openwrt a pod ..) maju zvycajne jeden port WAN co je pripojenie z vonkajsej strany na internet a ostatne porty su na LAN (vnutornej) strane a zvycajne plnia funkciu switcha.

Cize ked das kabel do  Sercomm Speedport+  a prepojis ho s tvojim xiaomi, tak v telkomovom routery nemusis nic robit.

Sercomm Speedport+ prideli s DHCP servera tvojmu xiaomi na wan strane IP adresu a xiaomi ti bude vysielat wifi.

Jedina co by si mohol urobit, v  Sercomm Speedport+ je nastavit staticky zaznam pre IP adresu ktora sa bude pridelovat xiaomi routeru, aby bola vzdy ta ista, ale podmienkou to nie je

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Olink0
      Čaute no mám problém s mojim internetom mám zapojených viac wifi routrov medzi sebou a tak mám internet v celom dome ..všetko fungovalo ako má ale po cca pol roku mi zrazu z ničoho nic na ostatných routroch prestal ísť internet ..internet ide len v hlavnom od Tcomu v ostatných nie...tak som z toho nervózny nepomohlo mi ani vymeniť routre medzi sebou ,pred nedávnom som predlžoval viazanosť a navyšoval si rýchlosť internetu nemôže byť problém v Tom?že by sa ten Tcom router dáko zle aktualizoval?
    • Od martin06
      Ahojte.Mame Magio internet L 40 /5,ale ten router zakladny ma slaby dosah.Myslite,ze by pomohol ten premiovy?A kolko vlastne stoji?Dakujem
    • Od szrrazov17
      Podľa Vás dalo by sa u nás navýšiť rýchlosť internetu?

• Od sasso1
      Dobrý deň, 
      Na základe informácie z linku
      https://trading11.com/hack-temer-vsechny-routery-jsou-zranitelne-pres-javascript-kod-jak-se-branit/
      mám otázku či je router Huawei HG8245H (pripadne všetky vami ponúkané router) voči tomuto typu útoku chránený/é.
      Ďakujem vopred za odpoveď. 
      S pozdravom 
      Michal 
    • Od michaldrak
      Dobry den,
      v správe routra Sercomm Speedport+ mi stale toto vypisuje. Viete niekto o co ide?
      dakujem

• Od Benkam
      Dobry den 
      je mozne rozsirit pocet poloziek na rodicovskej kontrole  na tomto routry? 5  nastaveni mi prode malo, ak mam blokovat rozne zariadenia v domacnosti a nehovorim o dalsom obsahu  cierneho ci bieleho zoznamu .
      Vopred dakujem