Pripojenie súkromného routera ku Telekom modemu

Otázka

• 0

Prístupové miesto s modem+router-om Sercomm Speedport+  je presne na opačnom konci domu ako je pracovňa. Signál je slabý a nestabilný. Preto by som chcel pripojiť vlastný router Xiaomi Router 3 ku tomuto modemu a mať na ňom aktívnu wifi. 

Ako na to? Dá sa to?

Stačí môj router jednoducho prepojiť ethernetovým káblom s telekom modemom? 

A čo nastavenie telekom modemu netreba meniť?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

áno, jednoducho ho zasunúť do voľného ethernetového portu, najlepšie 1 alebo 2 by malo stačiť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

nemalo by byť treba nič. 
možné to je, ale nemalo by to byť nutné, aby ti to šlo. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Odporucam nastavit xiaomi do modu bridge a vyuzit len AP mod. Inak budes robit NAT (preklad) 2x co je uplne zbytocne.

Ale bude ti to fungovat aj ked to zapojis ako je popisane vyssie

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ďakujem za rýchlu odpoveď , ale čo nastavenia Telekom modemu, netreba nič meniť?

Editoval/-a PeterS1307

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie netreba menit nic. Vsetky routre (pokial nie su specialne manazovatelne ako napr. mikrotik, openwrt a pod ..) maju zvycajne jeden port WAN co je pripojenie z vonkajsej strany na internet a ostatne porty su na LAN (vnutornej) strane a zvycajne plnia funkciu switcha.

Cize ked das kabel do  Sercomm Speedport+  a prepojis ho s tvojim xiaomi, tak v telkomovom routery nemusis nic robit.

Sercomm Speedport+ prideli s DHCP servera tvojmu xiaomi na wan strane IP adresu a xiaomi ti bude vysielat wifi.

Jedina co by si mohol urobit, v  Sercomm Speedport+ je nastavit staticky zaznam pre IP adresu ktora sa bude pridelovat xiaomi routeru, aby bola vzdy ta ista, ale podmienkou to nie je

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Lara40
      Dobrý deň,mám asi týždeň od vás router Alcatel.Možno som niečo zle nastavila. Buď keď ho vypnem zo siete alebo nám vypnú elektriku,po zapnutí routra mi svieti červená ikona network. Zakždým sa musím prihlásiť cez web,zadať heslo a pin kod sim karty. Nedá sa to nejak zrušiť aby mi to nabehlo automaticky? Ďakujem za odpoveď.
    • Od Ivetka007
      Dobrý deň,
      chcela by som Vás poprosiť o radu - je možné obmedziť deťom internet na ich mobilných telefónoch prostredníctvom multifunkčného wifi routera ADB VV3212? Ak áno, je to možné urobiť tak, aby ostatné zariadenia, napr. tablet, počítač, mobilné telefóny rodičov naďalej fungovali? Ďakujem Vám za radu.
    • Od Pavol_Janec
      Zdravím, chcel by som sa informovať ohľadom výpadkov internetu, ktoré sa vyskytujú za posledné obdobie ( 6 mesiacov ) pravidelne každý jeden deň, ako to budete riešiť. Už to prekročilo všetky medze, preto píšem. Výpadky internetu sa vyskytnú za deň aj 5-krát a to na menej ako 10 minút alebo dokedy nereštartujem router, tak internet  resp. TV kanály nejdú. Chcem vás poprosiť o jasnú odpoveď ako to vyriešiť. Pokiaľ sa touto správou nikam nepohneme určite sa zastavím v najbližších dňoch na pobočke. Ďakujem za skorú odpoveď.
    • Od MrDawn
      LOS dióda svieti na cerveno a internet nám nefunguje 
    • Od ingrid.tomova
      Dobrý deň,
      po nejakom čase potrebujem zapnúť 5GHz WiFi pásmo na Sagemcom 5565V2. (dávnejšie som ho vypol, aby som zbytočne nerušil iné kanály).
      Lenže ako robím, tak robím, posuniem cez web rozhrania zelený posuvník enablovania 5GHz pásma, ale po pár sekundách vždy spadne nazad do DISABLED.
      Skúšal som aj reštartovať celý router, ale výsledok je ten istý. 5GHz pásmo nezapnem.
      Máte nejaké skúsenosti, čo s tým?
    • Od Jastur
      Zdravím, chcem sa vás opýtať ako urobím bridge na routri Huawei HG8245H. Chcem na wifi použiť svoj router Asus DSL-AC750.
      A ešte jedna otázka. Musím mať ten ich router? Dal by sa nahradiť vlastným optickým kedže mám optiku.