znížená rýchlosť internetu o polovicu

Otázka

• 0

od 11.08.2020 mi klesla rýchlosť internetu cca o polovicu z 1000/100  na cca 550/55   ,platím si magio xl + službu giga ,fungovalo to asi dva roky + 1,2 mesiaca . teraz mi to zazracne kleslo a tvrdia že chyba je u mňa čomu ja neverím nakoľko  ,som si doma po dome robil internet sám , fungovalo to 14 mesiacov a zrazu sa to chova ako bez doplnkovej služby giga 

video-1597255797.mp4

117768862_2532266000419292_7719753155740992077_n.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Je dost pravdepodobne ze teraz v Auguste ked vracali profili ludom ktorim zrychlili net, vratili profil aj tebe a zrejme nebudes jediny :D Vratili ti profil na XL bez Giga. Restartni router. Musis si stat za svojim volat na technicku linku 0800 123 777... alebo poziadaj o znizenie ceny na cenu balika XL ked teda nevedia zarucit doplnkovy balik Giga

Editoval/-a Filipo21
odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je dost pravdepodobne ze teraz v Auguste ked vracali profili ludom ktorim zrychlili net, vratili profil aj tebe a zrejme nebudes jediny :D Vratili ti profil na XL bez Giga. Restartni router. Musis si stat za svojim volat na technicku linku 0800 123 777... alebo poziadaj o znizenie ceny na cenu balika XL ked teda nevedia zarucit doplnkovy balik Giga

dik za odpoved ,rovnako si myslim to iste , router som restartoval 2 x ,rovnako som im volal , a nie raz ,oni tvrdia ze to mam nastavene na 1000/100 co je asi klamstvo ,mna len mrzi že takto klamu zakaznika ,snazili sa ma presvecit ze to mam zle zapojene ,no nemam to zle zapojene nakolko to mam takto zapojene uz 2 roky a 2 mesiace ,fungovalo to doteraz ,ale oni to nechapu chcu mi poslat technika ze on odstrani zavadu a zapoji mi to poriadne :-)   mozno tomu pomoze ked to bude riesit kontrolny  organ a napari im pokutu za nekale obchodne praktiky a zavadzanie zakaznika  os: mam zdokumentovane vsetky hovory co tvrdili ,rovnako aj dokazy o rychlostiach  

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rovnaký problém Giga fungoval do nedávna 940/100 dnes len 600/60

Problém Telekom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Automaticky nám to dali na 600/60 a čakajú že budeme platiť 5€ naďalej a večšina to ani nezistí či da dá ťahať za nos. Na optike sa tu tiež priživuje dosť miestnych firiem ktoré používajú infraštruktúru Telekomu a preprodávajú ich gpon internet pod vlastnou značkou. Optika má tiež svoje prenosové mantinele.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak už to znovu funguje 940/100 zhruba pol hodiny čo som dopísal posledný príspevok. Ďakujem

Dodatok, nepotrebujem Giga download ale obstojný upload, tak keby bol program 1:1, 300/300, 500/500 s radosťou préjdem naň. Giga som zriadovaľ len kvôli uploadu ktorý bol a ešte je zbytočne v nepomere k downloadu, a priestor pre zvýšenie tam je, ale aj tak ďakujem za službu Telekom

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Internet profily sa vrátili včerajším dňom na pôvodné hodnoty... Len, aby ste zaregistrovali a zahrnuli aj túto zmenu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Detto, ja mám predplatený obyčajný balík L, počas pár mesiacov navýšený na XL.  Od včera by to mal byť opäť balík L, ale mám dojem, že som sa vrátil o 15 rokov dozadu, do čias DSL...  A to som testoval aj na eth. kábli, aby som eliminoval chybu v WLAN, aj som odpojil všetky ostatné zariadenia doma od siete. Trikrát reštartovaný router...  Rýchlosť od 2Mbps do 5 Mbps je fakt "brutal"...

wifi.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

iba uvediem, že "fungujem" na optike :D

Editoval/-a ValaRa

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@ValaRa

https://www.telekom.sk/wiki/internet/pomala-rychlost

tu máš návod ako merať a zároveň aj kedy sú podmienky na nahlásenie poruchy aj s návodom.  ak máš optiku L

a máš rýchlosť okolo 4mbps tak máš 12x nižšiu rýchlosť ako je poruchová. ty si mal volať už dávno. :D 

jasné, to bolo prvé čo som spravil. Úplne fyzicky vypol všetky smart TV, boxy, mobily od wifi. Káblom, tieneným Cat5, priamo z gpon routru huawei hg8245h do Gb ethernetového portu v PC. Večer som volal podporu, po x-tom reštarte  routru sa rýchlosť stabilizovala, teste nad 100 Mbps, čo je zvyčajný stav :-D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

jasné, to bolo prvé čo som spravil. Úplne fyzicky vypol všetky smart TV, boxy, mobily od wifi. Káblom, tieneným Cat5, priamo z gpon routru huawei hg8245h do Gb ethernetového portu v PC. Večer som volal podporu, po x-tom reštarte  routru sa rýchlosť stabilizovala, teste nad 100 Mbps, čo je zvyčajný stav :-D

Už je to v poriadku, na kábli je to full speed, pri miernej záťaži (pustené video z YT)

wifi3.jpg

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od podracky.lukas
      Ahojte,
      mám optický internet OptikNET ŠTART (download 50 MB/s , upload 10 MB/s), pri meraní cez speedmeter mi namerá download max. 20 MB/s, priemer okolo 18 MB/s a upload v pohode okolo 9 MB/s. Meral som to cez wifi cez stolný PC alebo aj telefon. Môže to cez wifi znížiť max. rýchlosť sťahovania na polovicu? 
      wifi router mám svoj: TL-WR841N 300 Mbit/s  https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/tl-wr841n/
      wifi USB adaptér: TP-Link Archer T2UH (Bezdrátové připojení 600 (433+150) Mbit/s se standardem 802.11ac) https://www.tp-link.com/cz/home-networking/adapter/archer-t2uh/
      vo vlastnostiach ethernetu wifi USB adapteru mi ukazuje rýchlosť 150 MB/s  ==== Ak by som mal net rýchlosťou OptikNET IDEÁL (350/70), tak wifi adapter mi nepovolí vyššiu rychlosť sťahovania ako 150 MB/s ??? Ak by som chcel zmenit na 5 GHz aby som mal max rychlost 433 MB/s , tak rátam že asi by som musel mať router s podporou 5 GHz sieťou aby mi to povolilo väčšiu rýchlosť ?  Mám aj extender TP-Link TL-WA850RE, ktorý som umiestnil do spálne kde mám aj stolný počítač pre lepšie rozšírenie signálu lebo wifi router mám v obývačke čo je teda cez chodbu až ďalej miestnosť.
      Čo by ste mi poradili? Kúpiť router s podporou na 5 GHz sieť + zvýšiť rýchlosť internetu na Optik Ideál (350/70) ak chcem sťahovať väčšie dáta alebo pozerať filmy na netlfixe, Magio GO apod. ? 
      ďakujem za rady
    • Od Jan2225
      Dobrý deň,

Chcel by som sa spýtať či sa plánuje optika v obci Slivník (okres Trebišov). Ďakujem
    • Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od 127480208
      Dobrý deň.
      Máte v pláne v najbližšom období zriadenie Optického internetu  v obci Oslany okres Prievidza?
      Petriska
    • Od ZuzanaPV
      Chcela by som si zriadit VDSL internet. Na **piip** Telekomu sa pise ze na mojej adrese je dostupny. Ako VDSL internet technik instaluje domov (je nutne natiahnut kabel do domu co znamena rozkopat chodnik,navrtat stenu atd...alebo je mozne VDSL internet natiahnut vzduchom)?
    • Od haus1107
      Bude vôbec metalická Vdsl u nás fungovať ako má? Mesiac platím za službu ktorej závada nejde odstrániť...