znížená rýchlosť internetu o polovicu

Otázka

• 0

od 11.08.2020 mi klesla rýchlosť internetu cca o polovicu z 1000/100  na cca 550/55   ,platím si magio xl + službu giga ,fungovalo to asi dva roky + 1,2 mesiaca . teraz mi to zazracne kleslo a tvrdia že chyba je u mňa čomu ja neverím nakoľko  ,som si doma po dome robil internet sám , fungovalo to 14 mesiacov a zrazu sa to chova ako bez doplnkovej služby giga 

video-1597255797.mp4

117768862_2532266000419292_7719753155740992077_n.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Je dost pravdepodobne ze teraz v Auguste ked vracali profili ludom ktorim zrychlili net, vratili profil aj tebe a zrejme nebudes jediny :D Vratili ti profil na XL bez Giga. Restartni router. Musis si stat za svojim volat na technicku linku 0800 123 777... alebo poziadaj o znizenie ceny na cenu balika XL ked teda nevedia zarucit doplnkovy balik Giga

Editoval/-a Filipo21
odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je dost pravdepodobne ze teraz v Auguste ked vracali profili ludom ktorim zrychlili net, vratili profil aj tebe a zrejme nebudes jediny :D Vratili ti profil na XL bez Giga. Restartni router. Musis si stat za svojim volat na technicku linku 0800 123 777... alebo poziadaj o znizenie ceny na cenu balika XL ked teda nevedia zarucit doplnkovy balik Giga

dik za odpoved ,rovnako si myslim to iste , router som restartoval 2 x ,rovnako som im volal , a nie raz ,oni tvrdia ze to mam nastavene na 1000/100 co je asi klamstvo ,mna len mrzi že takto klamu zakaznika ,snazili sa ma presvecit ze to mam zle zapojene ,no nemam to zle zapojene nakolko to mam takto zapojene uz 2 roky a 2 mesiace ,fungovalo to doteraz ,ale oni to nechapu chcu mi poslat technika ze on odstrani zavadu a zapoji mi to poriadne :-)   mozno tomu pomoze ked to bude riesit kontrolny  organ a napari im pokutu za nekale obchodne praktiky a zavadzanie zakaznika  os: mam zdokumentovane vsetky hovory co tvrdili ,rovnako aj dokazy o rychlostiach  

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rovnaký problém Giga fungoval do nedávna 940/100 dnes len 600/60

Problém Telekom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Automaticky nám to dali na 600/60 a čakajú že budeme platiť 5€ naďalej a večšina to ani nezistí či da dá ťahať za nos. Na optike sa tu tiež priživuje dosť miestnych firiem ktoré používajú infraštruktúru Telekomu a preprodávajú ich gpon internet pod vlastnou značkou. Optika má tiež svoje prenosové mantinele.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak už to znovu funguje 940/100 zhruba pol hodiny čo som dopísal posledný príspevok. Ďakujem

Dodatok, nepotrebujem Giga download ale obstojný upload, tak keby bol program 1:1, 300/300, 500/500 s radosťou préjdem naň. Giga som zriadovaľ len kvôli uploadu ktorý bol a ešte je zbytočne v nepomere k downloadu, a priestor pre zvýšenie tam je, ale aj tak ďakujem za službu Telekom

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Internet profily sa vrátili včerajším dňom na pôvodné hodnoty... Len, aby ste zaregistrovali a zahrnuli aj túto zmenu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Detto, ja mám predplatený obyčajný balík L, počas pár mesiacov navýšený na XL.  Od včera by to mal byť opäť balík L, ale mám dojem, že som sa vrátil o 15 rokov dozadu, do čias DSL...  A to som testoval aj na eth. kábli, aby som eliminoval chybu v WLAN, aj som odpojil všetky ostatné zariadenia doma od siete. Trikrát reštartovaný router...  Rýchlosť od 2Mbps do 5 Mbps je fakt "brutal"...

wifi.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

iba uvediem, že "fungujem" na optike :D

Editoval/-a ValaRa

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@ValaRa

https://www.telekom.sk/wiki/internet/pomala-rychlost

tu máš návod ako merať a zároveň aj kedy sú podmienky na nahlásenie poruchy aj s návodom.  ak máš optiku L

a máš rýchlosť okolo 4mbps tak máš 12x nižšiu rýchlosť ako je poruchová. ty si mal volať už dávno. :D 

jasné, to bolo prvé čo som spravil. Úplne fyzicky vypol všetky smart TV, boxy, mobily od wifi. Káblom, tieneným Cat5, priamo z gpon routru huawei hg8245h do Gb ethernetového portu v PC. Večer som volal podporu, po x-tom reštarte  routru sa rýchlosť stabilizovala, teste nad 100 Mbps, čo je zvyčajný stav :-D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

jasné, to bolo prvé čo som spravil. Úplne fyzicky vypol všetky smart TV, boxy, mobily od wifi. Káblom, tieneným Cat5, priamo z gpon routru huawei hg8245h do Gb ethernetového portu v PC. Večer som volal podporu, po x-tom reštarte  routru sa rýchlosť stabilizovala, teste nad 100 Mbps, čo je zvyčajný stav :-D

Už je to v poriadku, na kábli je to full speed, pri miernej záťaži (pustené video z YT)

wifi3.jpg

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od patrikdanis
      Dobrý večer jedna pani má záujem o internet typu VDSL2+ XL v Lokalite Budatínskej Lehote. Možno je tam aj viacero záujemcov, tak či sa plánuje do konca tohto roku spustiť VDSL2+ XL v jej lokalite. Určite by boli viacerí ľudia radi, lebo to patrí pod Kysucké Nové Mesto a minulý rok 2019 alebo predminulý rok 2018 bolo tomu, tak to aj v Oškerde a patrí to tiež pod Kysucké Nové Mesto, že tam bol dlhé roky internet cez ADSL pripojenie a už je aj VDSL2+ technológia. Ďakujem vám za všetky vaše rady.
    • Od Joey35
      Dobrý deň,
      chcel by som sa opýtať na dostupnosť optického internetu v lokalite Zborov ( okres Bardejov), presnejšie ulica Mlynská 27. Nakoľko viem, že sa tu realizovala výstavba optickej siete.
      Ďakujem.

• Od Zask0o
      Zdravím, posledné dni mávam dosť časté výpadky na mojej adrese. Je to tretí mesiac, čo od Vás mám L VDSL2, router je Speedport Entry 2i. Zatiaľ som to neriešil nijak, no zvažujem telefonát. Doteraz šlo všetko v poriadku a posledné dni, ako keby som dostal reset routru na diaľku.
    • Od Rastislav Pečík
      Rád by som sa spýtal, kedy cca bude dostupná optika v Šenkviciach na ulici A. Behúnka? Nedávno sa tu ťahali káble ... Ďakujem
    • Od MiroslavMax
      ako dlho mam cakat za zapojenie internetu po zaplateni faktury po vypnuti
    • Od BenjaminLucas
      Nazdar,
      od kedy mám zázračný telekom router adb vv3212 tak pravidelne mavam problemy s teamspeak uplay a dalsimi vecami, jednoducho na teamspeak ma nepripoji zadam ip serveru napise to ze  Trying to connect to server on 81.0.217.180:7288 napriklad a skonci to chybou  Failed to connect to server. Taktiez mi nejde na uplay siege ani wildlands, kde mám hladat chybu. Takmer vzdy pomoze vypnut a zapnut ale kedze je na to napojene magio tak to prerusi telku. router je v mode bridge a za nim mam zaradeny asus rt-ac87u.
      Dik za odpovede