bridge mod

Otázka

• 0

Predpokladam, ze o niekolko dni budem mat opticky internet (zatial bezim na VDSL2 s vlastnym modemom zyxel). Na VDSL2 mam nastaveny modem zyxel v bridge mode a pppoe vytacam na vlastnom routry. Chcem sa opytat ake zariadenia dodava telekom. Optiku ukoncuje v mediakonvertore (resp. optickom konvertore ....) a metalikou ide k routeru ?

Alebo opticky signal konvertuju na elektricky v nejakom hibridnom zariadeni v ktorom je zabudovany aj router ?

Ja potrebujem na zariadeni telekomu spravit bridge mod, cize pppoe buem vytacat vo svojom routery

Idealne by bolo ak by optiku telekom mohol dodat az do mojho zariadenia cez SFP, ale to asi nehrozi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

Dodáva sa spomínaný "hybrid", čiže ONT so zabudovaným routerom - Huawei HG8245H, ktorý sa dá prepnúť do bridge modu a následne za neho zapojiť svoj router.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

za toto zariadenie sa plati najom, alebo je to v ramci balika?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prave som to riesil v praci pre zakaznika, treba si nechat cez nich to prepnut. Idealne volat rovno technicku linku s koncovkou 777. Ked som volal na klasicke 123 456, tak mi tvrdili, ze to je hotove a pritom to nezbehlo 4 dni. Treba si pripravit ale pevne nervy na tie kecy automatu a na to, ze nejaky bot Olivia bude chciet komunikovat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Do Huawei HG8245H sa ja ako zakaznik neviem dostat ? Dalej som nasiel problem pri prepnuti do bridge modu, kde sa to spomali na 50% rychlosti (tento prispevok je stary 2 roky, tak sa chcem opytat, ci je s tym stale problem).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som tam sice mal konkretne Huawei HG8145V5 a dnu som sa dostal. Ale prepnutie do bridge modu v ich customizovanom firmwary nieje. Treba to riesit s ich technikom. Po prepnuti do bridge modu podla slov technika by som sa uz nemal vediet dostat, ale netestoval som to. Co sa tyka rychlosti, tie som popravde neporovnaval.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

za toto zariadenie sa plati najom, alebo je to v ramci balika?

nájom sa neplatí ak je v balíku internet + TV, prípadne pevná linka

Do Huawei HG8245H sa ja ako zakaznik neviem dostat ? Dalej som nasiel problem pri prepnuti do bridge modu, kde sa to spomali na 50% rychlosti (tento prispevok je stary 2 roky, tak sa chcem opytat, ci je s tym stale problem).

nie, prepnutím do bridge modu sa všetky nastavenia upravujú cez vlastný router, do ONT prístup teda nie je. Čo sa týka spomalenia rýchlosti, neviem sa k tomu vyjadriť, nakoľko ja som so svojím routrom spomalený internet nemal.

Editoval/-a Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skoda, ja chem len internet (pevna linka v dnesnej dobe nema vyznam a TV mi netreba)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od gogetter
      Dobrý deň, 
      Ako môžeme iniciovať zriadenie optickej siete pre obec Jarok konkrétne ulica Štepnice prosím ? 
      Optika by mala byť privedená po poštu vzdialenú cca 700m. 
      V obci Veľké Zálužie sa už začína v spolupráci s obecným úradom realizovať. Dá sa aj u nás prosím dohodnúť ? 
      Aký je postup prosím ?
      dakujem
      peter

• Od jxjxxx
      Dobry den,
      nedavno nam nainstalovali optiku do bytu, a pouzivam najvyssi dostupny balicek (XL). Pri objednavke som si objednal Premium moznost routra, ale ked to technik instaloval, chybne nam nainstaloval router zo "Standard" kategorie (HG8145V5), kt. nepodporuje 5Ghz, aj ked mi povedal, ze podporuje. Chcel by som vediet ci by sa dal vymenit tento router za "premiovy", kedze "standard" pri internete Magio XL uz ani nie je v ponuke. Dakujem
    • Od patrikdanis
      Dobrý večer jedna pani má záujem o internet typu VDSL2+ XL v Lokalite Budatínskej Lehote. Možno je tam aj viacero záujemcov, tak či sa plánuje do konca tohto roku spustiť VDSL2+ XL v jej lokalite. Určite by boli viacerí ľudia radi, lebo to patrí pod Kysucké Nové Mesto a minulý rok 2019 alebo predminulý rok 2018 bolo tomu, tak to aj v Oškerde a patrí to tiež pod Kysucké Nové Mesto, že tam bol dlhé roky internet cez ADSL pripojenie a už je aj VDSL2+ technológia. Ďakujem vám za všetky vaše rady.
    • Od Joey35
      Dobrý deň,
      chcel by som sa opýtať na dostupnosť optického internetu v lokalite Zborov ( okres Bardejov), presnejšie ulica Mlynská 27. Nakoľko viem, že sa tu realizovala výstavba optickej siete.
      Ďakujem.