Žiadosť o zriadenie optického pripojenia

Otázka

• 0

Dobrý deň,

prosím Vás, dokázali by ste mi zistiť, či sa v budúcnosti plánuje rozširovať optické pripojenie na ulici SNP v Michalovciach ? Ako pozerám mapu pokrytia siete, tak na adrese SNP 3365/1 je zavedená optika GPON ktorá ale tiahne smerom na Partizánsku, no inak celá ulica má iba ADSL (čo je pomerne smutné, vzhľadom na jej veľkosť). Ak sa neplánuje optika rozširovať, tak máme samostane zadať podnet k novému pokrytiu (samostatne myslím ako každá domácnosť) aby sa to v budúcnosti zaevidovalo? Problémy s internetom sú tu pomerne časté, nie len u nás, ale aj u susedov a zároveň, optické pripojenie je zavedené hneď vedľa, čiže táto žiadosť by nemala byť nereálna.

Vopred ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

• 0

zdravím v zozname plánovaných lokalít to nevidím. 

áno gpon som našiel na konci ulice. 

zrejme bude treba podať podnety cez paku ako ste našli vo veľkom množstve, aby telekom videl vysoký záujem a oplatilo sa mu tam potiahnúť optiku. 

link nájdete hneď pod mapkou

https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od cr4fty
      Dobry den,
      chcel by som sa opytat ci je hlaseny vypadok v okoli Kostany nad Turcom, dakujem za odpoved.
    • Od gernic.stanislav
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na optiku Veľký Biel a ulica Slivková. Kedy je predpokladané spustenie? Momentálne sú chráničky v zemi a teraz čakáme že do nich nafúkajú optiku tieto mesiace. Prípadne viete mi poradiť, že keď to sledujem cez export https://www.telekom.sk/docs/updates/ins/Zoznam_planovanych_lokalit.xlsx, či sa to tam nachádza? Mám za to že áno, a že VB je tam v rámci mesta Senec a umelo pri ňom zadané ako ulica Senec  alebo tam v tom exporte nie je vôbec.... O.i. ani telekom mapy pokrytia nás nezobrazujú keď dám zobrazovať vrstvu pripravovaného pokrytia. Vďaka.
    • Od Maros1710
      Zdravim,
      Dostal som ponuku na internet 50/5 mb/s, taku ponuku na webe som vobec nenasiel. 
      Chcel by som sa spytat, ci niekto nemate skusenosti s danym balikom, je to stabilne? Nevypadava to? Jedna sa o neobmedzeny prenos dat plnou rychlostou? 
      Konkretne lokalita vychod slovenska, dedinka Kuková.
    • Od antonko123
      Ministerstvo pre investície a regionálny rozvoj chce dotiahnuť optické vlákno do každej slovenskej domácnosti
      https://zive.aktuality.sk/clanok/148037/plany-statu-s-pevnym-internetom-zameranie-na-optiku-a-nutne-investicie-v-stovkach-milionov-eur/
      https://slovensko.hnonline.sk/2190471-smele-plany-remisova-chce-ultrarychly-internet-v-kazdom-dome
      Čo na to Slovak Telekom?  Je to reálne?   Je to veľmi ambiciózny plán,  vieme ako dopadla dialnica do Košíc 2010 alebo projekt dvoch digitálnych lídrov  s 30 mbps rychlostou pre vsetky domacnosti do roku 2020.  Najväčší zádrhel vidím v stavebnej legislatíve,  stavba optiky často trvá aj 3 roky od oznámenia úmyslu vybudovať optiku v konkrétnej lokalite. K urýchleniu môže pomôcť už platná vyhláška ktorá umožňuje rekonštrukciu existujúcich stlpovych vedení,  čo sa môže využiť najmä v malých obciach.
    • Od janyxx
      Predpokladam, ze o niekolko dni budem mat opticky internet (zatial bezim na VDSL2 s vlastnym modemom zyxel). Na VDSL2 mam nastaveny modem zyxel v bridge mode a pppoe vytacam na vlastnom routry. Chcem sa opytat ake zariadenia dodava telekom. Optiku ukoncuje v mediakonvertore (resp. optickom konvertore ....) a metalikou ide k routeru ?
      Alebo opticky signal konvertuju na elektricky v nejakom hibridnom zariadeni v ktorom je zabudovany aj router ?
      Ja potrebujem na zariadeni telekomu spravit bridge mod, cize pppoe buem vytacat vo svojom routery
      Idealne by bolo ak by optiku telekom mohol dodat az do mojho zariadenia cez SFP, ale to asi nehrozi