Otázka

• 0

Dobra sprava pre tych co maju magio internet L cez optiku. Od pondelka 03.08.2020 zacnu existujucim zakaznikom menit rychlost zo 120/12 na 250/25. Cana ostava nezmenena 15.9

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň, už keď telekom zrýchľuje mohol by prilepšiť aj metalike balíčky XL - 100 Mbbs

L - 50 Mbbs 

a už konečne aby sa dal zobrať 3-4 ks magio boxy 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No tym by si si moc nepomohol, keby si presiel z 90 na 100, alebo zo 40 na 50. Pocas korony telekom zvysoval kazdemu program na najblizsi vyssi a mne konkretne mal zdvihnut z L na XL, cize z 40/4 na 90/9. Zdvihol mi na 70/7 a vobec som si to nevsimol. Pokial nestahujes kazdy druhy den nejake hry, ktore maju 20-30 GB, alebo 8K filmy, tak ti to moze byt jedno. Na bezne uzivanie internetu (tym sa mysli youtube, g-maps, a pod ...) by ti malo stacit aj 10/1 Mbps (prip 20/2 Mbps).

Ak by to bolo ako v CZ, ze na metalike VDSL2 ponukaju aj 250/25 Mbps, tak tam by si to uz pocitil (ak si stahovac).

Nemam a ani som nevyhladaval ziadne statistiky, ale podla mna 95% uzivatelov internetu su bezny uzivatelia. Samozrejme ak nepocitame video streamy (do streamu pocitame napr. OTT, YT, IPTV a pod ...) ktore zatazuju zbytocne siete, tak bezny uzivatel do mesiaca minie radovo stovky MB

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobra sprava pre tych co maju magio internet L cez optiku. Od pondelka 03.08.2020 zacnu existujucim zakaznikom menit rychlost zo 120/12 na 250/25. Cana ostava nezmenena 15.9

To mohli dať radšej na technológii VDSL2+ XL: 120/12Mbit/s a úplne by som s tým súhlasil do roku 2022 ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To mohli dať radšej na technológii VDSL2+ XL: 120/12Mbit/s a úplne by som s tým súhlasil do roku 2022 ...

Inak ja nie som bežný užívateľ. Ja som admin a miniem stovky GB/mesiac.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ci uz systemak, alebo sietar, ale myslim si, ze admin toho spotrebuje minimum. Ja sa nepovazujem za admina, ale mam v sprave nejake servery, ci uz sa jedna o fyzicke, alebo KVM, LXC kontajnery, na ktorych bezia rozne sluzby.  Administracia spociva v monitorovani a konfigurovani sluzieb na serveroch. Co sa tyka nejakych updatov, tak je to par MB ak sa aktualizuje pravidelne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Gabo221
      od 11.08.2020 mi klesla rýchlosť internetu cca o polovicu z 1000/100  na cca 550/55   ,platím si magio xl + službu giga ,fungovalo to asi dva roky + 1,2 mesiaca . teraz mi to zazracne kleslo a tvrdia že chyba je u mňa čomu ja neverím nakoľko  ,som si doma po dome robil internet sám , fungovalo to 14 mesiacov a zrazu sa to chova ako bez doplnkovej služby giga 
      video-1597255797.mp4

• Od em.jarosova.
      Dobrý deň,
      máme u Vás zakúpenú službu chytný balík na pevnú linku, magio TV a magio internet.. Zmluva platí do 24.4.2021. Mám 2 problémy:
      1./ Už asi 4 mesiace nám dobre nefunguje ovládač na TV programy. Prosím, aby ste nám poslali nový TV ovládač.
      2./ Nefunguje nám telefón na pevnú linku. Chcem sa opýtať, či musíme čakať až do apríla 2021, kedy nám končí zmluva, pretože by sme chceli zrušiť pevnú linku a zostali by sme iba pri        Magio TV a internete.
      Ďakujem za skorú odpoveď.

Emília Jarošová 

• Od sokrates4612
      Dobrý deň,
      keďže tento router nemá v podstate nijaké možnosti nastavenia nastavenia kontrolovaného a bezpečného surfovania pre deti, chcem to vyriešiť službou, ktorá funguje cez DNS. Kde  sa dá v tomto routeri nastaviť vlastné DNS prosím?
    • Od marianstefanovic
      Dobrý deň,chcem sa spýtať kedy bude opticky internet v Zohore na ulici Na Dieloch.
      Aký je postup k priripojeniu k optickej sieti. 
      Ďakujem
    • Od LuciferX
      Dobrý deň,
      Chcem sa spýtať mam optické pripojenie najvyšší balíček, router huawei prepnuty do bridge módu za ním router Edge router X na ktorom mi beží VPN pripojenie cez WireGuard (ide cez UDP port). Keď vypnem VPN rýchlosť dosahuje maxima, keď idem cez VPN tak sa stále drzi len na nieakych 1Mbits viac nie. U predchádzajúceho poskytovateľa nebol problém rovnaká rýchlosť aj cez VPN. Ma niekto skúsenosť  s takouto kombináciou ?
      - kontaktoval som zákaznícke linky 456 aj 777 dokonca aj linka pôjdeteto u nich problém údajne nie je.
      - tipujem že bude potrebné správne nastaviť MTU.....
      Ďakujem 
    • Od cr4fty
      Dobry den,
      chcel by som sa opytat ci je hlaseny vypadok v okoli Kostany nad Turcom, dakujem za odpoved.