Otázka

• 0

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať či nemáme nejaké bližšie info ohľadom dostupnosti optického internetu v Demänovej. Na optike robili už celkom dlho ale kvôli korone museli zrejme pozastaviť práce. Teraz som si všimol, že sa znova na tom pracuje tak ma to potešilo. Neviete náhodou kedy približne môžeme očakávať dostupnosť tejto služby?

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 2

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať či nemáme nejaké bližšie info ohľadom dostupnosti optického internetu v Demänovej. Na optike robili už celkom dlho ale kvôli korone museli zrejme pozastaviť práce. Teraz som si všimol, že sa znova na tom pracuje tak ma to potešilo. Neviete náhodou kedy približne môžeme očakávať dostupnosť tejto služby?

Ďakujem

presný termín ešte nie je určený, ale je to o viac ako 100 dní.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Dobrý deň,

nevidím dostupnosť do 100 dní, preverím si to u kompetentných. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

este len kopu alebo robia chranicky ..., skus sa ich ist pripadne spytat, idealne niekoho kto nedrzi lopatu :) 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Dobrý deň,

Ďakujem

Telekom internet sa neoplatí ver mi mám od nich internet 250/25 a mám rýchlosť takú že 45/30mbs a odozvu dosť vysokú 75 ms až 87 ms 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpoveď. Taká doplňujúca otázka (dúfam, že nieje problém s písaním do starého príspevku). Ak by sme sa nepripojili najbližší rok či dva po natiahnutí ku nám domov, vznikol by tam nejaký problém, ktorému by sa dalo predísť pri okamžitom pripojení. Tým, že to bude trvať ešte celkom dlho, tak rozmýšľam nad iným ISP, pri ktorom by sme museli nejaký ten čas ostať. Už sa nám raz podarilo prepásť príležitosť, keď ponúkali VDSL a doteraz nieje u nás dostupné v rozumných rýchlostiach.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

este len kopu alebo robia chranicky ..., skus sa ich ist pripadne spytat, idealne niekoho kto nedrzi lopatu :) 

Mal som také plány v dobe písania prvého príspevku, ale robotníci zmizli rýchlejšie ako som čakal, takže nič z toho. Teraz tu už nieje žiaden pohyb a predpokladám že ani nebude, tým že sa blíži zima a nikto tu nebol ani len pred mesiacom, kedy sa dalo robiť bezproblémovo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom internet sa neoplatí ver mi mám od nich internet 250/25 a mám rýchlosť takú že 45/30mbs a odozvu dosť vysokú 75 ms až 87 ms 

To ale teraz neznamená, že u každého to tak bude... Ja mám napríklad rýchlosť a odozvu v norme, a veľa iných ľudí taktiež..

Editoval/-a Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rovnako ako pise @Mirko, rychlost a odozva v norme. @JustMilan Prezistil si si na 100% ci nie je chyba na tvojej strane a az potom sa obratil na telekom? Je najjednoduchsie to zvalit na druheho. Nehovorim ze nemoze byt chyba na strane Telekomu ale chapes... napis mi kludne aj sukromnu spravu ak mas zaujem poviem ti co si prezisti na domacej sieti a potom mozes ohlasit poruchu. Ja som sa ta pytal v tvojom vlakne ako to je momentalne ci si to vyriesil a nic si neodpisal tak zbytocne sa rozculujes v druhych vlaknach.

Ďakujem za odpoveď. Taká doplňujúca otázka (dúfam, že nieje problém s písaním do starého príspevku). Ak by sme sa nepripojili najbližší rok či dva po natiahnutí ku nám domov, vznikol by tam nejaký problém, ktorému by sa dalo predísť pri okamžitom pripojení. Tým, že to bude trvať ešte celkom dlho, tak rozmýšľam nad iným ISP, pri ktorom by sme museli nejaký ten čas ostať. Už sa nám raz podarilo prepásť príležitosť, keď ponúkali VDSL a doteraz nieje u nás dostupné v rozumných rýchlostiach.

@Bushman255 tym ze si odsuhlasil zavedenie FTTH si sa neupisal a nemusis si brat okamzite sluzbu od telekomu. Cize je to uplne v pohode. 

Editoval/-a Filipo21
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Bushman255 s tymto odkazom si stiahnes najnovsi zoznam planovanych lokacii FTTH  Telekom pripravovane lokality vyfiltruj si tvoju obec a mas tam aj planovane ukoncenie stavby ;) 

Ja som tento dokument našiel cez víkend keď som prehladával fórum, ale nenašiel som tam informácie týkajúce sa nás. Mesto ako také som tam našiel bezproblémovo, ale naša mestská časť, respektíve naše ulice tam vôbec neboli čo ma dosť zarazilo. Uvidím, či sa s časom zoznam aktualizuje a objavíme sa tam aj my, ale nateraz mi zostáva len čakať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som tento dokument našiel cez víkend keď som prehladával fórum, ale nenašiel som tam informácie týkajúce sa nás. Mesto ako také som tam našiel bezproblémovo, ale naša mestská časť, respektíve naše ulice tam vôbec neboli čo ma dosť zarazilo. Uvidím, či sa s časom zoznam aktualizuje a objavíme sa tam aj my, ale nateraz mi zostáva len čakať.

Potom upresni @Mirkoovi adresu a on to moze pozriet. Mozno ze tvoja ulica nie je v plane, obcas sa to tak stalo...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od podracky.lukas
      Ahojte,
      mám optický internet OptikNET ŠTART (download 50 MB/s , upload 10 MB/s), pri meraní cez speedmeter mi namerá download max. 20 MB/s, priemer okolo 18 MB/s a upload v pohode okolo 9 MB/s. Meral som to cez wifi cez stolný PC alebo aj telefon. Môže to cez wifi znížiť max. rýchlosť sťahovania na polovicu? 
      wifi router mám svoj: TL-WR841N 300 Mbit/s  https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/tl-wr841n/
      wifi USB adaptér: TP-Link Archer T2UH (Bezdrátové připojení 600 (433+150) Mbit/s se standardem 802.11ac) https://www.tp-link.com/cz/home-networking/adapter/archer-t2uh/
      vo vlastnostiach ethernetu wifi USB adapteru mi ukazuje rýchlosť 150 MB/s  ==== Ak by som mal net rýchlosťou OptikNET IDEÁL (350/70), tak wifi adapter mi nepovolí vyššiu rychlosť sťahovania ako 150 MB/s ??? Ak by som chcel zmenit na 5 GHz aby som mal max rychlost 433 MB/s , tak rátam že asi by som musel mať router s podporou 5 GHz sieťou aby mi to povolilo väčšiu rýchlosť ?  Mám aj extender TP-Link TL-WA850RE, ktorý som umiestnil do spálne kde mám aj stolný počítač pre lepšie rozšírenie signálu lebo wifi router mám v obývačke čo je teda cez chodbu až ďalej miestnosť.
      Čo by ste mi poradili? Kúpiť router s podporou na 5 GHz sieť + zvýšiť rýchlosť internetu na Optik Ideál (350/70) ak chcem sťahovať väčšie dáta alebo pozerať filmy na netlfixe, Magio GO apod. ? 
      ďakujem za rady
    • Od Jan2225
      Dobrý deň,

Chcel by som sa spýtať či sa plánuje optika v obci Slivník (okres Trebišov). Ďakujem
    • Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od 127480208
      Dobrý deň.
      Máte v pláne v najbližšom období zriadenie Optického internetu  v obci Oslany okres Prievidza?
      Petriska
    • Od ZuzanaPV
      Chcela by som si zriadit VDSL internet. Na **piip** Telekomu sa pise ze na mojej adrese je dostupny. Ako VDSL internet technik instaluje domov (je nutne natiahnut kabel do domu co znamena rozkopat chodnik,navrtat stenu atd...alebo je mozne VDSL internet natiahnut vzduchom)?
    • Od haus1107
      Bude vôbec metalická Vdsl u nás fungovať ako má? Mesiac platím za službu ktorej závada nejde odstrániť...