Otázka

• 0

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať či nemáme nejaké bližšie info ohľadom dostupnosti optického internetu v Demänovej. Na optike robili už celkom dlho ale kvôli korone museli zrejme pozastaviť práce. Teraz som si všimol, že sa znova na tom pracuje tak ma to potešilo. Neviete náhodou kedy približne môžeme očakávať dostupnosť tejto služby?

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 2

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať či nemáme nejaké bližšie info ohľadom dostupnosti optického internetu v Demänovej. Na optike robili už celkom dlho ale kvôli korone museli zrejme pozastaviť práce. Teraz som si všimol, že sa znova na tom pracuje tak ma to potešilo. Neviete náhodou kedy približne môžeme očakávať dostupnosť tejto služby?

Ďakujem

presný termín ešte nie je určený, ale je to o viac ako 100 dní.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Dobrý deň,

nevidím dostupnosť do 100 dní, preverím si to u kompetentných. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

este len kopu alebo robia chranicky ..., skus sa ich ist pripadne spytat, idealne niekoho kto nedrzi lopatu :) 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Dobrý deň,

Ďakujem

Telekom internet sa neoplatí ver mi mám od nich internet 250/25 a mám rýchlosť takú že 45/30mbs a odozvu dosť vysokú 75 ms až 87 ms 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpoveď. Taká doplňujúca otázka (dúfam, že nieje problém s písaním do starého príspevku). Ak by sme sa nepripojili najbližší rok či dva po natiahnutí ku nám domov, vznikol by tam nejaký problém, ktorému by sa dalo predísť pri okamžitom pripojení. Tým, že to bude trvať ešte celkom dlho, tak rozmýšľam nad iným ISP, pri ktorom by sme museli nejaký ten čas ostať. Už sa nám raz podarilo prepásť príležitosť, keď ponúkali VDSL a doteraz nieje u nás dostupné v rozumných rýchlostiach.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

este len kopu alebo robia chranicky ..., skus sa ich ist pripadne spytat, idealne niekoho kto nedrzi lopatu :) 

Mal som také plány v dobe písania prvého príspevku, ale robotníci zmizli rýchlejšie ako som čakal, takže nič z toho. Teraz tu už nieje žiaden pohyb a predpokladám že ani nebude, tým že sa blíži zima a nikto tu nebol ani len pred mesiacom, kedy sa dalo robiť bezproblémovo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Telekom internet sa neoplatí ver mi mám od nich internet 250/25 a mám rýchlosť takú že 45/30mbs a odozvu dosť vysokú 75 ms až 87 ms 

To ale teraz neznamená, že u každého to tak bude... Ja mám napríklad rýchlosť a odozvu v norme, a veľa iných ľudí taktiež..

Editoval/-a Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rovnako ako pise @Mirko, rychlost a odozva v norme. @JustMilan Prezistil si si na 100% ci nie je chyba na tvojej strane a az potom sa obratil na telekom? Je najjednoduchsie to zvalit na druheho. Nehovorim ze nemoze byt chyba na strane Telekomu ale chapes... napis mi kludne aj sukromnu spravu ak mas zaujem poviem ti co si prezisti na domacej sieti a potom mozes ohlasit poruchu. Ja som sa ta pytal v tvojom vlakne ako to je momentalne ci si to vyriesil a nic si neodpisal tak zbytocne sa rozculujes v druhych vlaknach.

Ďakujem za odpoveď. Taká doplňujúca otázka (dúfam, že nieje problém s písaním do starého príspevku). Ak by sme sa nepripojili najbližší rok či dva po natiahnutí ku nám domov, vznikol by tam nejaký problém, ktorému by sa dalo predísť pri okamžitom pripojení. Tým, že to bude trvať ešte celkom dlho, tak rozmýšľam nad iným ISP, pri ktorom by sme museli nejaký ten čas ostať. Už sa nám raz podarilo prepásť príležitosť, keď ponúkali VDSL a doteraz nieje u nás dostupné v rozumných rýchlostiach.

@Bushman255 tym ze si odsuhlasil zavedenie FTTH si sa neupisal a nemusis si brat okamzite sluzbu od telekomu. Cize je to uplne v pohode. 

Editoval/-a Filipo21
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Bushman255 s tymto odkazom si stiahnes najnovsi zoznam planovanych lokacii FTTH  Telekom pripravovane lokality vyfiltruj si tvoju obec a mas tam aj planovane ukoncenie stavby ;) 

Ja som tento dokument našiel cez víkend keď som prehladával fórum, ale nenašiel som tam informácie týkajúce sa nás. Mesto ako také som tam našiel bezproblémovo, ale naša mestská časť, respektíve naše ulice tam vôbec neboli čo ma dosť zarazilo. Uvidím, či sa s časom zoznam aktualizuje a objavíme sa tam aj my, ale nateraz mi zostáva len čakať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som tento dokument našiel cez víkend keď som prehladával fórum, ale nenašiel som tam informácie týkajúce sa nás. Mesto ako také som tam našiel bezproblémovo, ale naša mestská časť, respektíve naše ulice tam vôbec neboli čo ma dosť zarazilo. Uvidím, či sa s časom zoznam aktualizuje a objavíme sa tam aj my, ale nateraz mi zostáva len čakať.

Potom upresni @Mirkoovi adresu a on to moze pozriet. Mozno ze tvoja ulica nie je v plane, obcas sa to tak stalo...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Tomas898
      Dobrý chcem sa opýtať či a kedy je plánované pokritie optikou v obci Cestice asi pred dvoma rokmi mi prisla SMS že už čoskoro dokoca je cez dedinu potiahnutý opticky kábel do vedľajšej dediny ale u nás stále nič 
    • Od marianst
      Zdravin Vas. Bude sa pridavat profil 35b supervectoring? Ked je optika v nedohladne.
    • Od forgi96
      Dobrý deň
      prosím Vás o preverenie plánovania Optického internetu v lokalite Galanta, Krásna ul. Momentálne je dostupné ADSL pripojenie, ktoré je však veľmi slabé. Cca pred rokom ťahali optické káble na Priečnej ul, avšak iba do polovice ulice. Chcel by som sa opýtať, že kedy to plánujete rozšíriť?
      Ďakujem

• Od JustMilan
      Dobrý deň od v tedy ako nám bol nastavený optický internet s výhodou  Vyšší variant (L) služby za cenu nižšieho (M) na 3 mesiace Nemáme dostatočnú rýchlosť akú poskytujete. Internetový kábel je v poriadku a reštart routera nič nezmenil pri meraní rýchlosti rýchlosť bola : 27/27 Mb/s , rýchlosť by sme mali mať  250/25 Mb/s . V domácnosti máme internet aj od inej firmy , na routery nám nejde 4 port. Od 22:00 nám na mobilných  telefónoch nefujguje internet , taktiež sa nemôžeme dovolať technikovi. Vedeli by ste nám nejako opraviť tieto chyby? Ďakujem za odpoveď

• Od lukaskrisak
      Posledne tyzdne mam caste vypadky urcitych stranok ked som pripojeny k internetu cez Telekom router, ci uz kablom alebo wifi. Napriklad www.google.com vypadava denne, pokial www.google.sk funguje stale.
      Problem je ihned vyrieseny ked si manualne prepnem v PC/mobile na ine DNS ako napr 8.8.8.8. Mate tiez podobny problem s Telekom DNS servrami?
      Preco DNS od Telekomu maju denne vypadky urcitych adries? 
      V nastaveniach routra sa DNS ani neda prestavit z tych Telekom na Google, je tam napevno ich DNS:
      195.146.128.62
      195.146.132.58

Navyse tieto prednastavene adresy su ine od tych co maju na webe https://www.telekom.sk/wiki/internet/zakladne-nastavenia-siete
      195.146.128.60
      195.146.132.59
    • Od iiiii20
      Dobry den,
      chcela by som sa opytat, preco po zadani adresy pri objednavani si Magio Internetu sa ponuka neobmedzeneho internetu zmeni na obmedzeny (pricom rychlost stiahovania sa zvysi)?
      Dakujem vopred.
      Hybska