DSL-AC68U: WAN Connection: Fail to connect with some issues.

Otázka

• 0

Dobry den,

pred polrokom som vymenil ZTE II router za Asus DSL-AC68U. Nastavenie som urobil podla https://forum.telekom.sk/topic/20449-asus-dsl-ac68u-nastavenie-vdsl-linky/ . Vsetko fungovalo ako ma, ale posledny mesiac sa router odpoji od linky niekolkokrat za den. Overoval som stabilitu linky u Telekomu a ti tvrdia, ze na linke neregistruju vypadky. Urobil som teda nasledovne:

1. Update FW na poslednu dostupnu verziu

2. Inicializacia do vyrobnych nastaveni

3. Opatovna konfiguracia routra.

Router fungoval bez straty pripojenia 4 dni. Potom zacalo spojenie vypadavat niekolkokrat za den.

Prikladam screenshots nastaveni a log file. Vie niekto poradit, kde moze byt chyba ? Vdaka za pomoc.

Screenshot 2020-07-29 at 13.20.06.jpg

Screenshot 2020-07-29 at 13.18.48.jpg

Screenshot 2020-07-29 at 13.18.16.jpg

syslog.txt

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

čau skús to nastaviť takto a uvidíš :) 

DSL tab config.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mne to jedine takto fungovalo na maximum a dobre bez výpadkov a ak padá linka sleduj koľko máš CRC a skús taktiež resetnúť router viac krát po sebe a sleduj aký máš útlm kde budú najlepšie hodnoty tak to nechaj tak. Tiež som zistil že reštartom routra dokážeš niekedy zmeniť útl m neviem ako je to možné ale je to tak to zatiaľ vysvetliť neviem neprišiel som na to  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mne auto sync up nikdy nefungoval na asus dsl-ac68u, musel som dat rucne hodnoty modulacie aj annex

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takze, problem pretrvava, skusil som nastavenia aj podla boss323, ale  s rovnakym vysledkom. Ma niekto plne funkcne nastavenia pre dsl-ac68u ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nastav rucne annex B VDSL profile 17a VLAN ID 2510 a samozrejme platne pppoe udaje

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takto som to mal nastavene, vid screenshots.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takto som to mal nastavene, vid screenshots.

skusal si davat najnovsi pripadne starsi FW ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skusal si davat najnovsi pripadne starsi FW ?

Upgradol som na najnovsiu verziu, kedze na preposlednej to zacalo padat. Downgrade som neskusal.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od markov600
      Dobrý deň.
      Mám zmluvu (ADRESÁT 4088556701) a keď som ju zakladal, tak tam bola podmienka, že musím od Vás zobrať WDSL router s mesačným prenájmom 2€.
      Prešli dva roky a mám už ďalšiu (pokračujúcu) zmluvu. Chcem sa spýtať, ako je to s tým routrom, stále platím prenájom? Nemám teda nárok na nový? Starý je môj?
      Prajem príjemný deň.
      S pozdravom
      Kováč Marián
    • Od 127480208
      Dobrý deň.
      Máte v pláne v najbližšom období zriadenie Optického internetu  v obci Oslany okres Prievidza?
      Petriska
    • Od dusanlea24
      Dobrý deň, máme zariadenia ONT Echolife HG850a. Z prístroja počuť občas bzučanie /ako keby sa tam niečo točilo/ Je to normálne? 

• Od MarianOb
      Po zapnuti internetu na pocitaci,sa mi po nejakej dobe cca 10 min odpoji internet a pripoji sa na inu siet (Realtek PCIe GBE Family Controller siet),takto sa to niekolkokrat odpoji a znovu pripoji,co ma dost vyrusuje.chcel by som to nejak nastavit,aby po zapnuti pczostala siet aka tam ma byt a nie sa to same kadejako prepajalo,je to pre mna spanielska dedina,tak ak ma niekto nejake riesenie,tak nejak aby som to ako lajk pochopil,dakujemäRuter mam 830 kRW
    • Od danielfecko01
      Dobry den, je mozne pouzit router Sagemcom 5670 aj na inu optiku nez je od telekomu? Vdaka