Optika - Alekšince, Rišňovce

Otázka

• 0

Ahojte,

tento týždeň nám prišliel do pošty formulár, že v obci plánuje Telekom vybudovať optickú sieť. Dalo by sa nejak bližšie prezistiť informácie, kedy plánujú výkopové práce a podobne?

Vopred vďaka za odpoveď :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

tento týždeň zisťujú záujem, ak bude záujem dostatočne vysoký bude sa rokovať s obcou, ak obec nebude mať nejaké špeciálne požiadavky alebo niečo, tak by sa pomerne rýchlo malo prejsť ku výstavbe. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,

tento týždeň nám prišliel do pošty formulár, že v obci plánuje Telekom vybudovať optickú sieť. Dalo by sa nejak bližšie prezistiť informácie, kedy plánujú výkopové práce a podobne?

Vopred vďaka za odpoveď :) 

zisti si od starostu kontakt na projektanta 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na to že tam by si sa dozvedel priamo informácie od toho kto by to projektoval. myslel to dobre. 

no ale čo výstavba niečo trvá tam sa môžu aj termíny posúvať podľa toho ako to pôjde. a keď skončia, tak 100 dní sa ešte bude čakať, prečo neviem, ale sa bude čakať kým sa to všetko zaradí v systéme a kým si to zákazníci priamo budú môcť zobrať ako službu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@filipec12 takúto reakciu si si mohol hádam aj odpustiť, načo je to dobre?

@informovanost ďakujem pekne :)

to nie je sranda, len projektant ti vie presne povedat datumy vykopov, uzemnych rozhodnuti atd ;)

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to nie je sranda, len projektant ti vie presne povedat datumy vykopov, uzemnych rozhodnuti atd ;)

tak to potom pardón, zle som to pochopil. vďaka za objasnenie :$:)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak to potom pardón, zle som to pochopil. vďaka za objasnenie :$:)

pohoda :) hovorim z vlastnej skusenosti, lebo u nas sa tiez planuje optika.. a ked mas kontakt na projektanta vies castokrat viac info ako samotny starosta :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od mudroncik
      Technik mi po poslednom zásahu u mňa doma vymenil box Arris za Motorolu vip2262. Arris keď som vypol, tak napr. na druhý deň som na jeden šťuk ho zapol a hneď išiel obraz zvuk. Táto Motorola vip2262 keď ju zapnem, tak sa desiatky sekúnd spúšťa modrá obrazovka, blikanie diódy, logo Telekomu a potom sa vypne do červenej LEDky. Musím box zapnúť ešte raz a zas dlhé sekundy nabieha s logom telekomu a pripája sa na sieť a potom až normálne nabehne obraz zvuk. Akoby sa vždy vypol do hlbokého spánku, ale prestavenie tejto funkcie v Menu box neponúka. Viete niekto čo s tým?
    • Od cipoSK
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či sa zvažuje alebo či je naplánované zavedenie optického internetu v Strážskom na ulici Pod hradom. Tento stav sa tu roky nerieši a už aj obce ako Vinné či Vinianske jazero, Kochanovce, majú optický internet. Sme v "meste" ale ako sto rokov za opicami... Ďakujem pekne za odpoveď. 
    • Od TeryBie
      Zdravím, 
      spísali sme požiadavku na inštaláciu optického internetu, ako bolo odporúčané tu: https://forum.telekom.sk/topic/23550/, a to pred 3 týždňami (19.8.), zatiaľ bez odozvy. Inštaláciu snažíme realizovať už niekoľko mesiacov, ale bez reálneho vyriešenia tejto situácie zo strany Telekomu . Prosím Vás, ako docieliť, aby sa inštalácia optického internetu aj uskutočnila, ideálne ešte v septembri? Dá sa niekde zistiť, v akom stave vybavovania sa naša požiadavka nachádza?
      Ďakujem vopred,
    • Od niko4ever
      Dobrý deň prajem,
      v akom termine bude  Telekom budovať optiku v lokalite Tri vody, Malinovo? Videl som stavebne povolenie + Telekom ma optiku tesne pred vstupom do Troch vod. Momentalne Telekom buduje optiku v centralnej casti obce, u nas sa zatial nic nedeje, zaujem by bol. 
      Ďakujem

• Od TeryBie
      Už od novembra 2020 máme v Novom Meste nad Váhom (ul. Bernolákova) nachystané káble optického internetu Telekom, ale k samotnej inštalácii ešte nedošlo (pritom ľudia, ktorí majú iného operátora už optický internet majú niekoľko mesiacov). Kedy môžeme inštaláciu očakávať? Nevie nám to povedať ani firma, kt. tieto práce vykonávala (len to, že Bernolákova ulica bola zadaná do systému Telekomu vo februári 2021), ani predajné miesto Telekomu v NM. Ďakujem vopred!