Optika - Alekšince, Rišňovce

Otázka

• 0

Ahojte,

tento týždeň nám prišliel do pošty formulár, že v obci plánuje Telekom vybudovať optickú sieť. Dalo by sa nejak bližšie prezistiť informácie, kedy plánujú výkopové práce a podobne?

Vopred vďaka za odpoveď :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

tento týždeň zisťujú záujem, ak bude záujem dostatočne vysoký bude sa rokovať s obcou, ak obec nebude mať nejaké špeciálne požiadavky alebo niečo, tak by sa pomerne rýchlo malo prejsť ku výstavbe. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,

tento týždeň nám prišliel do pošty formulár, že v obci plánuje Telekom vybudovať optickú sieť. Dalo by sa nejak bližšie prezistiť informácie, kedy plánujú výkopové práce a podobne?

Vopred vďaka za odpoveď :) 

zisti si od starostu kontakt na projektanta 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na to že tam by si sa dozvedel priamo informácie od toho kto by to projektoval. myslel to dobre. 

no ale čo výstavba niečo trvá tam sa môžu aj termíny posúvať podľa toho ako to pôjde. a keď skončia, tak 100 dní sa ešte bude čakať, prečo neviem, ale sa bude čakať kým sa to všetko zaradí v systéme a kým si to zákazníci priamo budú môcť zobrať ako službu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@filipec12 takúto reakciu si si mohol hádam aj odpustiť, načo je to dobre?

@informovanost ďakujem pekne :)

to nie je sranda, len projektant ti vie presne povedat datumy vykopov, uzemnych rozhodnuti atd ;)

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to nie je sranda, len projektant ti vie presne povedat datumy vykopov, uzemnych rozhodnuti atd ;)

tak to potom pardón, zle som to pochopil. vďaka za objasnenie :$:)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak to potom pardón, zle som to pochopil. vďaka za objasnenie :$:)

pohoda :) hovorim z vlastnej skusenosti, lebo u nas sa tiez planuje optika.. a ked mas kontakt na projektanta vies castokrat viac info ako samotny starosta :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od em.jarosova.
      Dobrý deň,
      máme u Vás zakúpenú službu chytný balík na pevnú linku, magio TV a magio internet.. Zmluva platí do 24.4.2021. Mám 2 problémy:
      1./ Už asi 4 mesiace nám dobre nefunguje ovládač na TV programy. Prosím, aby ste nám poslali nový TV ovládač.
      2./ Nefunguje nám telefón na pevnú linku. Chcem sa opýtať, či musíme čakať až do apríla 2021, kedy nám končí zmluva, pretože by sme chceli zrušiť pevnú linku a zostali by sme iba pri        Magio TV a internete.
      Ďakujem za skorú odpoveď.

Emília Jarošová 

• Od marianstefanovic
      Dobrý deň,chcem sa spýtať kedy bude opticky internet v Zohore na ulici Na Dieloch.
      Aký je postup k priripojeniu k optickej sieti. 
      Ďakujem
    • Od LuciferX
      Dobrý deň,
      Chcem sa spýtať mam optické pripojenie najvyšší balíček, router huawei prepnuty do bridge módu za ním router Edge router X na ktorom mi beží VPN pripojenie cez WireGuard (ide cez UDP port). Keď vypnem VPN rýchlosť dosahuje maxima, keď idem cez VPN tak sa stále drzi len na nieakych 1Mbits viac nie. U predchádzajúceho poskytovateľa nebol problém rovnaká rýchlosť aj cez VPN. Ma niekto skúsenosť  s takouto kombináciou ?
      - kontaktoval som zákaznícke linky 456 aj 777 dokonca aj linka pôjdeteto u nich problém údajne nie je.
      - tipujem že bude potrebné správne nastaviť MTU.....
      Ďakujem 
    • Od gernic.stanislav
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na optiku Veľký Biel a ulica Slivková. Kedy je predpokladané spustenie? Momentálne sú chráničky v zemi a teraz čakáme že do nich nafúkajú optiku tieto mesiace. Prípadne viete mi poradiť, že keď to sledujem cez export https://www.telekom.sk/docs/updates/ins/Zoznam_planovanych_lokalit.xlsx, či sa to tam nachádza? Mám za to že áno, a že VB je tam v rámci mesta Senec a umelo pri ňom zadané ako ulica Senec  alebo tam v tom exporte nie je vôbec.... O.i. ani telekom mapy pokrytia nás nezobrazujú keď dám zobrazovať vrstvu pripravovaného pokrytia. Vďaka.
    • Od antonko123
      Ministerstvo pre investície a regionálny rozvoj chce dotiahnuť optické vlákno do každej slovenskej domácnosti
      https://zive.aktuality.sk/clanok/148037/plany-statu-s-pevnym-internetom-zameranie-na-optiku-a-nutne-investicie-v-stovkach-milionov-eur/
      https://slovensko.hnonline.sk/2190471-smele-plany-remisova-chce-ultrarychly-internet-v-kazdom-dome
      Čo na to Slovak Telekom?  Je to reálne?   Je to veľmi ambiciózny plán,  vieme ako dopadla dialnica do Košíc 2010 alebo projekt dvoch digitálnych lídrov  s 30 mbps rychlostou pre vsetky domacnosti do roku 2020.  Najväčší zádrhel vidím v stavebnej legislatíve,  stavba optiky často trvá aj 3 roky od oznámenia úmyslu vybudovať optiku v konkrétnej lokalite. K urýchleniu môže pomôcť už platná vyhláška ktorá umožňuje rekonštrukciu existujúcich stlpovych vedení,  čo sa môže využiť najmä v malých obciach.
    • Od janyxx
      Predpokladam, ze o niekolko dni budem mat opticky internet (zatial bezim na VDSL2 s vlastnym modemom zyxel). Na VDSL2 mam nastaveny modem zyxel v bridge mode a pppoe vytacam na vlastnom routry. Chcem sa opytat ake zariadenia dodava telekom. Optiku ukoncuje v mediakonvertore (resp. optickom konvertore ....) a metalikou ide k routeru ?
      Alebo opticky signal konvertuju na elektricky v nejakom hibridnom zariadeni v ktorom je zabudovany aj router ?
      Ja potrebujem na zariadeni telekomu spravit bridge mod, cize pppoe buem vytacat vo svojom routery
      Idealne by bolo ak by optiku telekom mohol dodat az do mojho zariadenia cez SFP, ale to asi nehrozi