Vypovedanie zmluvy/ponechanie si cisla

Otázka

• 0

Ahojte, mam na Vas jednu otazku. Mozno mate niekto s tym skusenosti alebo budete vediet poradit.

V poslednych niekolko mesiacoch som sa dostal do zlej financnej situacie a nemal som uhradene faktury. Zavazky boli posunute externej firme na vymahanie, co je standartny postup. Pri najblizsej vyplate uz budem mat moznost vsetko vyplatit, faktury + penale. Pred tyzdnom aj nieco som dostal vypoved zmluvy. V case zaplatenia vsetkych poplatkov budem asi cca 10 dni po vypovedani uz. Ide mi o moznost ponechania si cisla.

Dajme tomu, pojdem do telekom a dam si to cislo na easy dobijanie? (samozrejme pravdepodobne som na blackliste, tak neviem, ci sa to da), pripadne vyckam do vtedy ako to zaplatim a pridem si nanovo dat pausal resp. ist v najhorsom inde a preniest si to? (vzhladom, ze som na BL asi to nepojde, ale pytam sa.)

Som uz 20 rokov v Telekome a som spokojny, nechcem odist a ani dojst o telefonne cislo, ze by sa dalo inemu, resp.v tomto nemam tusenie ako sa postupuje teda, preto sa Vas pytam, ci mi viete poradit. Dakujem velmi pekne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

budeš si môcť ponechať číslo. 

aj keby ťa odpojili, ešte pár mesiacov je "viazané" na teba a až potom prechádza do verejného výberu, kedy by si ho mohol zobrať niekto iný. 
Toto je ale všeobecne povedané a staršieho dáta, či to telekom takto robí ak ku dnešnému dňu.... 

Ak nechceš riskovať, prenes číslo ku inému operátorovi na kredit. prenos prejde do 4roch dní. 
číslo bude aktívne u operátora č.2. a dlh budeš mať u iného operátora. 
dlh splatíš telekomu a môžeš si tam vrátiť číslo. nevýhoda môže bať že ak máš viazanosť budeš mať ešte aj zmluvnú pokutu, ale istotu. 

ak je ešte nejaká iná možnosť, či telekom by vyšiel v ústrety, to treba kontaktovať telekom, najlepšie ako ABC uviedol písomne, že keď ti odpovedia máš to aj čierne na bielom.  

ja som ti však krízové riešenie ako si ho dokážeš udržať. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jj, dakujem pani. kontaktujem ich a dam vediet ako to dopadlo potom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar