Zapojenie optiky

Otázka

 • 0

Chcel by som sa spýtať kedy bude možné zapojenie a spustenie optiky v Kanianke na ulici Košovská

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

 • 1

Dobrý deň,

predpokladaný termín ukončenia výstavby je 30.10.2020.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

U nas v XY je predpokladany termin ukoncenia 31.08.2020, ale ked tak pozeram, tak na ulici sa uz nic nedeje, prace boli ukoncene. Spoluobcania zacali kopat 22.04.2020, islo im to az prekvapivo rychlo. Nekopali celu trasu, ale len useky, lebo vacsinou sa robil pretlak pod zemou a pod cestou.

Neviem ci sa teraz dobre vyjadrim, ale myslim si, ze je to tak. V ustredni je OLT (Optical Line Termination), kde sa konverzuje a de/multiplexuje signal. Z OLT ide v optickom kably niekolko optickych vlakien k splitteru (pasivny rozbocovac (telekom na to mieste postavi, pilierovy rozvadzac)) odtial idu opticke vlakna v optickom kably k takym malym kovovym stlpikom a tam je to ukoncene. Ak si zakaznik objedna opticky internet, tak pride clovek od telekomu a od tohto kovoveho stlpika zafukne opticke vlakno k zakaznikovy. Zakaznici uz samozrejme maju od tohto kovoveho stlpika potiahnutu optotrubicku az uplne k domu.

Takze podla mna clovek od telekomu, ktory zafukuje optiku, musi zakaznikovy optotrubicku potiahnut tam, kde si zakaznik zela (pokial je to mozne) a az potom zafukne opticke vlakno na miesto kde bude mediakonvertor, resp. opticky prevodnik, opticky modem (kazdy to vola nejak inak).

Toto co som teraz spomenul (okrem posledneho odstavca) uz bolo hotove asi pred 2-3 tyzdnami a zatial ma telekom nekontaktoval. Neviem ci sa mam sam dopytovat, alebo mam cakat.

BTW popri telekomu zavadzal optiku do jedneho vykopu aj konkurencny miestny ISP, ktory uz pripaja zakaznikov. Ja by som rad ostal v telekome, ale, je tu ale ...

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

mám pociť, že tu bolo niekde spomínané, že od skončenia prác do zavedenia do preváýdzky, teda kedy sa to dá aj reálne objednať je okno trvajúce 100 dní. 

prečo ako načo začo, sa ma nepýtaj, len som to tu niekde zachytil. 

@janyxx

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od martinkuchynek
   Dobrý deň, nejde mi zapnúť zdieľanie hotspotu. Vo vašej aplikácii, bolo že vás mám kontaktovať 
  • Od DusanJarjabek
   Dobry den,
   prosim Vas, Trenčín-Záblatie je z časti pokryté optikou - všetky nové ulice majú prípojky, dokonca aj tie kde ešte nezačala výstavba. Zaujímala by ma ulica "Ku Kyselke", kde vzniká nová štvrť - je tam už celkom slušná kopa novostavieb - ako je to tam s internetom, je tam nejaký plán? Podľa vašej mapy pokrytia len (V)DSL 30 megabitovy..nie je v pláne optika alebo nieco rýchlejšie v tejto lokalite?
    
   Ďakujem!
  • Od marco026
   Zdravím nemám rýchly, ale download a upload sa zdá byť celkom stabilný pokiaľ nezapnem stream. Download je 47,72 mbps a upload 4,77 mbps. Tých 4 mbps by bohate stačilo streamovať v 720p a 48 fps, ale problém je, že keď to zapnem tak upload začne byť strašne nestabilný. Padá to na veľmi nízke hodnoty a potom to občas sekne pričom niekedy to ide celkom pekne.
  • Od raidermantv
   Dobrý deň,
   mohol by som poprosiť o preverenie stavu realizácie optickej siete v obci Terany.
   Ďakujem!
  • Od Renoslav
   Dobrý deň. Vie mi niekto povedať, kedy približne by mali začať práce na optickom pripojení v meste Dudince? Ďakujem za info. @Mirko
  • Od Proxid
   Dobrý deň,
   Chcel by som sa informovať ohľadom spustenia Optiky v Mlynici. Kedy by to mohlo byť spustené alebo čo bráni spusteniu.
   Ďakujem.