Zapojenie optiky

Otázka

• 0

Chcel by som sa spýtať kedy bude možné zapojenie a spustenie optiky v Kanianke na ulici Košovská

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 1

Dobrý deň,

predpokladaný termín ukončenia výstavby je 30.10.2020.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

U nas v XY je predpokladany termin ukoncenia 31.08.2020, ale ked tak pozeram, tak na ulici sa uz nic nedeje, prace boli ukoncene. Spoluobcania zacali kopat 22.04.2020, islo im to az prekvapivo rychlo. Nekopali celu trasu, ale len useky, lebo vacsinou sa robil pretlak pod zemou a pod cestou.

Neviem ci sa teraz dobre vyjadrim, ale myslim si, ze je to tak. V ustredni je OLT (Optical Line Termination), kde sa konverzuje a de/multiplexuje signal. Z OLT ide v optickom kably niekolko optickych vlakien k splitteru (pasivny rozbocovac (telekom na to mieste postavi, pilierovy rozvadzac)) odtial idu opticke vlakna v optickom kably k takym malym kovovym stlpikom a tam je to ukoncene. Ak si zakaznik objedna opticky internet, tak pride clovek od telekomu a od tohto kovoveho stlpika zafukne opticke vlakno k zakaznikovy. Zakaznici uz samozrejme maju od tohto kovoveho stlpika potiahnutu optotrubicku az uplne k domu.

Takze podla mna clovek od telekomu, ktory zafukuje optiku, musi zakaznikovy optotrubicku potiahnut tam, kde si zakaznik zela (pokial je to mozne) a az potom zafukne opticke vlakno na miesto kde bude mediakonvertor, resp. opticky prevodnik, opticky modem (kazdy to vola nejak inak).

Toto co som teraz spomenul (okrem posledneho odstavca) uz bolo hotove asi pred 2-3 tyzdnami a zatial ma telekom nekontaktoval. Neviem ci sa mam sam dopytovat, alebo mam cakat.

BTW popri telekomu zavadzal optiku do jedneho vykopu aj konkurencny miestny ISP, ktory uz pripaja zakaznikov. Ja by som rad ostal v telekome, ale, je tu ale ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mám pociť, že tu bolo niekde spomínané, že od skončenia prác do zavedenia do preváýdzky, teda kedy sa to dá aj reálne objednať je okno trvajúce 100 dní. 

prečo ako načo začo, sa ma nepýtaj, len som to tu niekde zachytil. 

@janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar