priveľmi časté výpadky

Otázka

• 0

Zdar,

v poslednej dobe mám neustále výpadky internetu presne

17.6. bol výpadok trval do 18.6 po obede. 2.7 znova výpadok. trval až do 9.7 kedy technik premeral žily prehodil do na iný pár a šlo to. Včera 15.7 o ôsmej ráno  znova výpadok porucha nahlásená a čakám na opravu. Mám právo na odstúpenie zmluvy keď to takto padá ? Alebo aspoň právo na zľavu ? Sám neviem koľko to po oprave pôjde. Mám adsl2+ XLbalík internetu Magio Tv balík L a pevná linka balík M.

Ďakujem za odpveď

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

18 odpovedí na túto otázku

• 0

Je možné si ako kompenzáciu za vypadnutý deň zobrať neobmedzený denný internet do paušálu. Toto by ti baba na infolinke mala ponúknuť, aby si nezostal bez spojenia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdar,

v poslednej dobe mám neustále výpadky internetu presne

17.6. bol výpadok trval do 18.6 po obede. 2.7 znova výpadok. trval až do 9.7 kedy technik premeral žily prehodil do na iný pár a šlo to. Včera 15.7 o ôsmej ráno  znova výpadok porucha nahlásená a čakám na opravu. Mám právo na odstúpenie zmluvy keď to takto padá ? Alebo aspoň právo na zľavu ? Sám neviem koľko to po oprave pôjde. Mám adsl2+ XLbalík internetu Magio Tv balík L a pevná linka balík M.

Ďakujem za odpveď

podaj pisomnu reklamaciu na nefukcnost sluzby.. uvidis co ti odpisu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak nakoniec je problém vyriešený aj keď asi divne, dnes bol technik, pomeral a povedal že kábel nezvládne viac ako 8 Mbi/s kým Mágio chce 6 Mbit/s nastavil profil tak že mi tých 8 Mbit/s ide a som schopných to namerať. Bude sa rozhodovať čo ďalej. ponúknu mi MagioSat ale to moji rodičia nechcú lebo nechcú parabolu z princípu. Uvidím či mi ponúknu Magio Intenet vzduchom a za koľko. Koľko bude FUP to neviem. Ďakujem za všetky rady

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na internet vzduchom musis byt v dobrom pokryti a nie som si isty ze ti ponuknu pokial mas teraz XL kablom. Je to skor nahrada pre najpomalsie M a L programy.

FUP je tam 50GB pri M, 200GB pri L,  a 500GB pri XL. Nic ine ako XL sa prakticky neoplati.

Pokial mas vypadky tak by to malo byt urcite riesitelne. Prinajhorsom znizenim programu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

program mi asi zmenia na L teda 8 Mbit lebo kábel nedá viac teda ma asi zaradili medzi tých ktorý majú nárok na internet vzduchom tak to  majú aj cenníku služby napísané že internet vzdchom dajú len tým kde není možné zriadiť XL po kábli či adsl, vdsl alebo ftth a po zistení že kábel nedá tak som do tejto skupiny zapadol, inak máš pravdu nič iné ako XL balík sa neoplatí kvôli fup, podľa mapy pokrytia by som mal byť v pokrytí toho druhého najrýchlejšieho variantu lte pripojenia neviem z hlavy názov ale tuším do 200 Mbit teoretickej rýchlosti

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

napis im mail a pytaj kompenzaciu... a napravu sluzby

.. dakde bude problem... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

otázka znie nasledovne, takmer isto bude ponúknuté magio tv cez satelit a magio internet vzduchom, moji rodičia na nich je služba písaná nie sú ochotný akceptovať magio tv cez satelit lebo to znamená parabolu na streche a to im vadí s magio internetom vzduchom problém nemajú ale keďže obchodná politika telekomu je postavená na systéme čím viac služieb tým vyššia zľava sa neoplatí zostať ďalej klientom lebo prevádzka magio internet L 8/1 Mbit cez dsl pevnej analógovej linky program M vychádza na skoro 23 eur mesačne čo je fakt veľa zvlášť pri internete takže ak z dôvodu moji rodičia neakceptujú náhradu a bude zrušená zmluva tak bude zmluvná pokuta? viazanosť bola obnovená v apríli tohoto roka keď to chodilo ešte dobre, budeme prechádzať na pozemné vysielanie alebo nejakú iptv internet asi wireless a pevnú linku ešte neviem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

otázka znie nasledovne, takmer isto bude ponúknuté magio tv cez satelit a magio internet vzduchom, moji rodičia na nich je služba písaná nie sú ochotný akceptovať magio tv cez satelit lebo to znamená parabolu na streche a to im vadí s magio internetom vzduchom problém nemajú ale keďže obchodná politika telekomu je postavená na systéme čím viac služieb tým vyššia zľava sa neoplatí zostať ďalej klientom lebo prevádzka magio internet L 8/1 Mbit cez dsl pevnej analógovej linky program M vychádza na skoro 23 eur mesačne čo je fakt veľa zvlášť pri internete takže ak z dôvodu moji rodičia neakceptujú náhradu a bude zrušená zmluva tak bude zmluvná pokuta? viazanosť bola obnovená v apríli tohoto roka keď to chodilo ešte dobre, budeme prechádzať na pozemné vysielanie alebo nejakú iptv internet asi wireless a pevnú linku ešte neviem

myslím si že to bude v poslednom štádiu ponúknuté toto riešenie...  ešte sa odporúčam porozprávať aj so susedmi, či im to funguje korektne, ak máte dobré vzťahy, aby sa dačo pohlo, musí byť bombardovanie od dvoch a viacerých ľudí... u nás v marci menili kábel v zemi (vedia zistiť kde v zemi je porucha (vymenili 50 metrov zo 150 metrov od hlavnéhoh uzla... ), so susedom čo máme mágio tv + net to stále padalo ak hruška zo stromu... ešte som si vybojoval výmenu aj kábla na dom... určite s technikom komunikovať, nech ti dá najlepší možný pár.. dakedy aj pár s lepšími parametrami je horší ako s tými horšími... nie je ani pár ako pár... aj port v ústredni môže pomôcť...  ak už nepomôžu ani tieto veci.. určite sa dohodneš s nimi aj na zrušení zmluvy.. ale ešte to nehádž že sa to nedá vyriešiť...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

už bola podaná reklamácia a rušíme zmluvu, ideme služby presunúť inde, na našej ulici ma kazdy satelit a su to prevazne dochodcovia, v predajni povedali ze nevedia dat nic ine ako satelit, 8 Mbit dsl a pevnu linku aku mame teraz

Editoval/-a GIGN1987

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a kvoli comu sa tak rapidne zhorsili parametre?? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

po nahlaseni druhej poruchy prisiel technik pomera prehodil to na iny par zil povedal ze by mali zniest 18 mbit po slo to tyzden cca a znova porucha znova prisiel technik pomeral povedal ze neda viac ako 8 mbit takže nam zrusil magio iptv lebo nedostatocna rychlost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tam bude v zemi problém.. dakde kábel je zničený keď už aj druhý pár je v čudu... ak fakt je taká situácia na tvojej ulici ak si písal vyššie tak sa na teba vybodnú... máte aspoň nejakú rozumnú alternatívu? na dakú go službu tv ti bude treba stabilný net...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mal som podobny problem sicce na vDSL, somm cca 500 metrov od ustredne, tiez sa mi postupne znizoval profil a internet vypadaval stale castejsie. Boli u mna rozni technici, ktori vzdy premerali linku a nastavili stabilny profil, ktory bol ale stale nizsi a nizsi, postupom casu mi to znizili zo cca 40 na 20, ale stale boli pomerne caste vypadky na par sekund az minut. Az nakoniec raz prisiel technik, ktory vymenil krabicku s pripojkou v stene, lebo mala  100 rokov a ocistil kontakty na kabloch, kedze mam dom, tak je aj mala krabicka s kablami vonku na fasade, kde to tiez cele rozobral a vycistil, znovu zapojil kable a odvtedy mi ide plny profil 90 mega, Magio TV a vsetko. Podobny problem mali aj susedia a tiez az na ich ziadost vsetko technik vymenil a vycistil a aj u nich od vtedy ziadny problem alebo vypadok nebol. Tak skus, mozno to aj u teba pomoze.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

bolo by zistiť či aj na stĺpe sa zhoršili parametre... alebo len vo vnútri.. lebo keď na stĺpe to ukazuje ok, tak problém bude v kábli od stĺpu po dom... alebo vo vnútri.. zvyknú sa pošahať aj prípojky... len niektorí neochotní technici dlabú na to... radšej povedia nedá sa alebo znížime rýchlosť....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tu krabicku na vonkajsej fasade mali otvorenu lebo merali linku ale nebol som u toho kedze som bol v praci otec u toho bol, po stlpoch u nas kabel nejde len v zemi kde je problem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem presne ako to technici meraju. Podla mna zmeraju na vedeni impedanciu, cize meraci pristroj vygeneruje malicky prud v obvode a na zaklade toho prudu pristroj vypocita impedanciu z ktorej sa potom stanovia dalsie parametre linky (samozrejme mozem sa mylit).

Ak je problem s kablom v zemi, tak to je naozaj problem. Neviem ci pristroj dokaze priblizne urcit kde je kabel poskodeni, ale obavam sa, ze nie. Videl som raz ked urcovali miesto poruchy (zemne spojenie na VN kably) elektrikari, ale tam sa jedna o velke prudy, takze nie je problem.

Takze je to v rukach telekomu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked jeden par zil vypadol (technik ktory meral nenameral signal pricom signal na strane dslam bol) a druhy par zill prenesie max 8 Mbit na tretom pare zil je napojeny cez nasu skrinku sused (neviem kolko parov zil ma kabel) tak bude naozaj problem v kabli pod zemou

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem presne ako to technici meraju. Podla mna zmeraju na vedeni impedanciu, cize meraci pristroj vygeneruje malicky prud v obvode a na zaklade toho prudu pristroj vypocita impedanciu z ktorej sa potom stanovia dalsie parametre linky (samozrejme mozem sa mylit).

Ak je problem s kablom v zemi, tak to je naozaj problem. Neviem ci pristroj dokaze priblizne urcit kde je kabel poskodeni, ale obavam sa, ze nie. Videl som raz ked urcovali miesto poruchy (zemne spojenie na VN kably) elektrikari, ale tam sa jedna o velke prudy, takze nie je problem.

Takze je to v rukach telekomu

vedia to zmerať na presnosť niekoľko metrov... u nás menili tak kábel v zemi cca 50 metrov z celkovej dĺžky 150 metrov po hlavný kábel, ktorý ide do ústredne... problémy sme mali viacerí na ulici, ktorí sme pripojení z daného stĺpa.... priepustnosť linky sa zvýšila o polovicu, ale stále max rate skáče aj 5000 - 6000 kbit.... aj ping sa zlepšil.... . tie káble sú bohužiaľ časovaná bomba... pýtal som sa prečo nemenili celý úsek 150 metrov... tak si domyslite tú odpoveď....  sused im ponúkal v roku 2012 ak staval že im vykope na vlastné náklady kanál, kde si natiahnu nový kábel... vtedy povedali, že tento kábel nemá i tak dlhú budúcnosť a budú ho nahrádzať optickým.. dodnes sa to nestalo a to prešlo 8 rokov...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

sidebar