Internet nejde ale wifi áno iba na jednom počítači

Otázka

• 0

Dobrý deň mám problém na pc mi nejde internet iba wifi keď skúsim dať automatickú opravu wifi tak mi to vypíše že wifi nemá platnú konfifuráciu protokolu ip skúšal som rôzne veci aj preinštalovať windows ale nepomohlo. Skúšal som aj pozerať rôzne fóra a tam sa písalo niečo v tom zmysle že router nedodáva adaptéru ip alebo niečo také.

Prosím o pomoc dopredu ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

18 odpovedí na túto otázku

• 0

skusal si nastavit IP adresu na pevno a nie cez DHCP ?

Dobrý deň mám problém na pc mi nejde internet iba wifi keď skúsim dať automatickú opravu wifi tak mi to vypíše že wifi nemá platnú konfifuráciu protokolu ip skúšal som rôzne veci aj preinštalovať windows ale nepomohlo. Skúšal som aj pozerať rôzne fóra a tam sa písalo niečo v tom zmysle že router nedodáva adaptéru ip alebo niečo také.

Prosím o pomoc dopredu ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno skúšal som nejako vcez youtube tutoriál ale stále nič

Len tak pre informáciu neviem či to k niečomu je ale používam wifi extender pre lepšiu sieť takže som pripojený naň a nie na router

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neprehladne polozena otazka.

Ak je problem s internetom, tak vzdy je skor problem s wifi, ako s kablom (to pisem len vo vseobecnosti).

Skus popisat problem konkretne krok po kroku .... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ok takže pred ani nie mesiacom som si kúpil nový pc s wifi adaptérom tp link (usb wifi adaptér). Pc fungoval bez problému len zrazu včera prestal fungovať internet toho som si všimol hneď ako som zapol pc. Skúšal som dať vyhladať problémy a našlo mi to že wifi nemá platnú konfiguráciu protokolu ip. Tak som skúšal hladať a skúsil som odinštalovať adaptér, driveri, nejaké príkazi v cmd, a aj nastaviť statickú ip adresu no stále wifi išla no žiadne pripojenie na internet v rohu mi ukazovalo internet preškrtnutý nie wifi s trojuhólnikom. 

Normálne som pripojený na extender ktorý je tiež tp link ale nefungovalo to ani keď som sa napojil na router 

To je asi tak všetko ešte to že operačný systém mám win 10

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ok takže pred ani nie mesiacom som si kúpil nový pc s wifi adaptérom tp link (usb wifi adaptér). Pc fungoval bez problému len zrazu včera prestal fungovať internet toho som si všimol hneď ako som zapol pc. Skúšal som dať vyhladať problémy a našlo mi to že wifi nemá platnú konfiguráciu protokolu ip. Tak som skúšal hladať a skúsil som odinštalovať adaptér, driveri, nejaké príkazi v cmd, a aj nastaviť statickú ip adresu no stále wifi išla no žiadne pripojenie na internet v rohu mi ukazovalo internet preškrtnutý nie wifi s trojuhólnikom. 

Normálne som pripojený na extender ktorý je tiež tp link ale nefungovalo to ani keď som sa napojil na router 

To je asi tak všetko ešte to že operačný systém mám win 10

Skúšal si reštart alebo reset hlavného routra ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno skúšal a ešte aj v ten istý deň ako som prišiel na to že mi nejde internet vypadla aj elektrika takže sa reštartoval aj takto

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas DSL ? na routri svietia vsetky kontolky na zeleno/bielo , neblika ziadna ? skusil by som reset do tovarenskych nastaveni a nanovo nakonfigurovat

Áno skúšal a ešte aj v ten istý deň ako som prišiel na to že mi nejde internet vypadla aj elektrika takže sa reštartoval aj takto

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jasné pokým nesvieti dsl tak nedvieti nič svieti na routeri všetko čo má a reset som neskúšal ale mne ten internet nejde iba na pc všade inde áno

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

a skusal si na pc aktualizovat ovladace LAN karty ?

Jasné pokým nesvieti dsl tak nedvieti nič svieti na routeri všetko čo má a reset som neskúšal ale mne ten internet nejde iba na pc všade inde áno

skus este v nastaveniach routera manualne odstranit vsetky zariadenia ktore su pripojene k wifi.. resp zvysit pocet pripojenych klientov z 16 na 32

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Lan karty ? A router je automaticky nastavený na 32 klientov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Buď  LAN karty na základnej doske alebo wifi adaptéra ale skús cez správcu zariadení 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

On nepouziva LAN, ale wifi adapter. Sice neviem dovod preco nepouziva sietovu LAN kartu, ale aspon vidi, ze problem je z wifi.

Ak sa da, tak v PC zacni pouzivat sietovu kartu a nepouzivaj wifi.

Problem moze byt hocikde. Vzhladom k tomu, ze nepouzivam MS win. tak ti neviem poradit. 

Postupoval by som takto. Vyp/zap PC (nie restart), nasledne zistit ci je wifi adapter v zariadeniach a prip. dat aktualizovat. Pises, ze ovladac si preinstaloval.

Neviem ako to je vo win 10, ale v starsich win, ked si klikol na ikonu wifi siete pri hodinkach, tak ti nacitalo zoznam wifi sieti v okoly, toto ti funguje ?

Neviem ci to nebude pre teba overkill, ale stiahol by som este linux mint 20 https://linuxmint.com/edition.php?id=283 vyber si slovenske zrkadlo a cez nejakeho rufusa  https://rufus.ie/ si vytvor bootovatelny usb kluc. Potom si zisti podla tvojej maticnej dosky aky pouziva uefi/bios a zisti akou klavesou sa pri starte otvori boot ponuka (casto je to klaves F12, F10 a pod). Potom vyberies bootovat s USB a pockas kym ti nenabootuje linux mint. Nic sa ti nenainstaluje (neboj sa) cely OS bude bezat z RAM. Tam vyskusaj ci ti bude fungovat wifi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cez správcu zariadení som to skúšal ale nenašlo to nič

Ak myslíš sieťovú kartu ako lan kartu čiže kábel tak to nejde musel by som naťiahnuť minimálne 30 metrov kábla a to je dosť

A neviem či som to spomínal ale skúšal som aj obnoviť továrenské nastavenia a nefungovalo to tak vidím chybu asi niekde v oblasti routera extendera alebo adaptéra

A funguje zoznam sietí normalne ma to aj napojí na wifi ale píše to že žiadny internet a keď skúsim dať vyhladávanie chýba tak mi to nájte  wifi nemá platný protokol ip

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skus ten linux mint nabootovat

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cez správcu zariadení som to skúšal ale nenašlo to nič

Ak myslíš sieťovú kartu ako lan kartu čiže kábel tak to nejde musel by som naťiahnuť minimálne 30 metrov kábla a to je dosť

A neviem či som to spomínal ale skúšal som aj obnoviť továrenské nastavenia a nefungovalo to tak vidím chybu asi niekde v oblasti routera extendera alebo adaptéra

A funguje zoznam sietí normalne ma to aj napojí na wifi ale píše to že žiadny internet a keď skúsim dať vyhladávanie chýba tak mi to nájte  wifi nemá platný protokol ip

obcas zcykne aj wifi extender robit sarapatu..skus ho odpojit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Extender som odpojil ale nešlo sa napojiť na router aj tak aj keď som extender znova zapojil nefungovalo to

A nechcem moc preinštalovávať win na linux lebo s tým nemám dobré skúsenosti

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ok tak som zistil že to bolo routerom obnovil som továrenské nastastavenia a už to ide

Ďakujem z všetky rady

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ok tak som zistil že to bolo routerom obnovil som továrenské nastastavenia a už to ide

Ďakujem z všetky rady

To som aj písal aby si skúsil :) ..super že sa ti to podarilo vyriešiť 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Tomas898
      Dobrý chcem sa opýtať či a kedy je plánované pokritie optikou v obci Cestice asi pred dvoma rokmi mi prisla SMS že už čoskoro dokoca je cez dedinu potiahnutý opticky kábel do vedľajšej dediny ale u nás stále nič 
    • Od marianst
      Zdravin Vas. Bude sa pridavat profil 35b supervectoring? Ked je optika v nedohladne.
    • Od forgi96
      Dobrý deň
      prosím Vás o preverenie plánovania Optického internetu v lokalite Galanta, Krásna ul. Momentálne je dostupné ADSL pripojenie, ktoré je však veľmi slabé. Cca pred rokom ťahali optické káble na Priečnej ul, avšak iba do polovice ulice. Chcel by som sa opýtať, že kedy to plánujete rozšíriť?
      Ďakujem

• Od JustMilan
      Dobrý deň od v tedy ako nám bol nastavený optický internet s výhodou  Vyšší variant (L) služby za cenu nižšieho (M) na 3 mesiace Nemáme dostatočnú rýchlosť akú poskytujete. Internetový kábel je v poriadku a reštart routera nič nezmenil pri meraní rýchlosti rýchlosť bola : 27/27 Mb/s , rýchlosť by sme mali mať  250/25 Mb/s . V domácnosti máme internet aj od inej firmy , na routery nám nejde 4 port. Od 22:00 nám na mobilných  telefónoch nefujguje internet , taktiež sa nemôžeme dovolať technikovi. Vedeli by ste nám nejako opraviť tieto chyby? Ďakujem za odpoveď

• Od lukaskrisak
      Posledne tyzdne mam caste vypadky urcitych stranok ked som pripojeny k internetu cez Telekom router, ci uz kablom alebo wifi. Napriklad www.google.com vypadava denne, pokial www.google.sk funguje stale.
      Problem je ihned vyrieseny ked si manualne prepnem v PC/mobile na ine DNS ako napr 8.8.8.8. Mate tiez podobny problem s Telekom DNS servrami?
      Preco DNS od Telekomu maju denne vypadky urcitych adries? 
      V nastaveniach routra sa DNS ani neda prestavit z tych Telekom na Google, je tam napevno ich DNS:
      195.146.128.62
      195.146.132.58

Navyse tieto prednastavene adresy su ine od tych co maju na webe https://www.telekom.sk/wiki/internet/zakladne-nastavenia-siete
      195.146.128.60
      195.146.132.59
    • Od iiiii20
      Dobry den,
      chcela by som sa opytat, preco po zadani adresy pri objednavani si Magio Internetu sa ponuka neobmedzeneho internetu zmeni na obmedzeny (pricom rychlost stiahovania sa zvysi)?
      Dakujem vopred.
      Hybska