Oplatí sa podať žiadosť na zavedenie VDSL pokrytia v roku 2020 ?

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dobrý deň

Nechcel som na toto otvárať zbytočne novú tému, ale chcel by som sa poradiť či je momentálne lepšie podať žiadosť o pokrytie VDSL alebo Optiky FTTH ?

Jeden pán mi písal že v aj v menšich obciach by sa mali budovať optické infraštruktúry.

Ale pochybujem žeby kvôli niekoľkým podnetom začali to tu celé rozkopávať, takže myslím radšej na VDSL

Vopred Ďakujem !

Editoval/-a matusik484

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 1

Aaa mám to asi, ale ktoré ? downstream ci upstream ? https://prnt.sc/te1waa 

urcuje sa to podla DW.. mas 25 db si moc daleko od uzla.. aby ti mohlo byt VDSL zriadene ta hodnota utlmu sa musi pohybovat okolo 15-16 db

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Dobrý deň

Nechcel som na toto otvárať zbytočne novú tému, ale chcel by som sa poradiť či je momentálne lepšie podať žiadosť o pokrytie VDSL alebo Optiky FTTH ?

Jeden pán mi písal že v aj v menšich obciach by sa mali budovať optické infraštruktúry.

Ale pochybujem žeby kvôli niekoľkým podnetom začali to tu celé rozkopávať, takže myslím radšej na VDSL

Vopred Ďakujem !

z pohladu financnej navratnosti VDSL, problem je ze tato technologia je uz stara a pri kazdej modernizacii / upgradu siete je potrebne investovat velke financie do infrastruktury (budovanie hustej siete ustredni) na dosahovanie vyssych rychlosti. Optika FTTX je nakladnejsia ale z dlhodobeho hladiska pre Telekom vyhodnejsia... nakolko sa da cez opticke vlakno poskytovat niekolko nasobne vyssia rychlost v oboch smeroch ako v pripade DSL (VDSL) a to nehovorim o stabilite pripojenia

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

z pohladu financnej navratnosti VDSL, problem je ze tato technologia je uz stara a pri kazdej modernizacii / upgradu siete je potrebne investovat velke financie do infrastruktury (budovanie hustej siete ustredni) na dosahovanie vyssych rychlosti. Optika FTTX je nakladnejsia ale z dlhodobeho hladiska pre Telekom vyhodnejsia... nakolko sa da cez opticke vlakno poskytovat niekolko nasobne vyssia rychlost v oboch smeroch ako v pripade DSL (VDSL) a to nehovorim o stabilite pripojenia

No a je možné nahradiť DSL (linku) VDSL ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

DSL  je vseobecne nazyvana metalika.. ta sa podla technologie  deli na ADSL, VDSL, SDSL, RDSL atd.. Ak je v tvojej lolalite dostupne DSL.. zalezi na akej technologii ci ADSL alebo VDSL

No a je možné nahradiť DSL (linku) VDSL ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

DSL  je vseobecne nazyvana metalika.. ta sa podla technologie  deli na ADSL, VDSL, SDSL, RDSL atd.. Ak je v tvojej lolalite dostupne DSL.. zalezi na akej technologii ci ADSL alebo VDSL

Momentálne ADSL :D Smutné :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

prechod z ADSL na VDSL sa urcuje podla merneho utlmu krutenej dvojlinky.. ak ma vedenie dlzku do 950m je mozne zriadit  max VDSL L

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

prechod z ADSL na VDSL sa urcuje podla merneho utlmu krutenej dvojlinky.. ak ma vedenie dlzku do 950m je mozne zriadit  max VDSL L

Dá sa nejak zisiť aká j ta dĺžka i keď nepracuješ v Telekome ? :D Jediné čo ti viem povedať je že má tu skrinku na stĺpe ktorá asi rozvázdza káble alebo neviem :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked mas internet od telekomu staci ked sa lognes do routra a tuto hodnotu udava udaj attenuation v dB..ak nemas net tak treba zavolat na linku zakaznikov a overit si to tam alebo aj cez mapu pokrytia zadanim svojej adresy ale cez mapu je to len orientacne.. mnohokrat to co ukazuje mapa nie je realita, tak preto si to over radsej na linke.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked mas internet od telekomu staci ked sa lognes do routra a tuto hodnotu udava udaj attenuation v dB..ak nemas net tak treba zavolat na linku zakaznikov a overit si to tam alebo aj cez mapu pokrytia zadanim svojej adresy ale cez mapu je to len orientacne.. mnohokrat to co ukazuje mapa nie je realita, tak preto si to over radsej na linke.

Našiel som zatiaľ iba SNR v dB https://prnt.sc/tdztb9 je to toto ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie .. v tom stĺpci na ľavo to je tuším druhé od spodu a potom v tej zložke  je to DSL log

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie .. v tom stĺpci na ľavo to je tuším druhé od spodu a potom v tej zložke  je to DSL log

Aaa mám to asi, ale ktoré ? downstream ci upstream ? https://prnt.sc/te1waa 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

urcuje sa to podla DW.. mas 25 db si moc daleko od uzla.. aby ti mohlo byt VDSL zriadene ta hodnota utlmu sa musi pohybovat okolo 15-16 db

Aha takže asi nic no :D Dík za tvoj čas @filipec12 +rep

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od jakubsnv
      Dobrý deň, 
      chcel by som sa spýtať kedy sa plánuje začiatok výstavby optickej siete v Spišskej Novej Vsi - na ulici Považská 872/11

Ďakujem za skorú odpoveď
    • Od lacinello
      Dobrý deň,
      Vedel by niekto ako to vyzerá s rožšírením optickeho internetu v Bernolákovo v lokalitach Fialková, Tulipánová.
      Podla S com s.r.o. je uz projektová dokumentácia odovzdaná Telekomu.
      Vdaka
    • Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od cipoSK
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či sa zvažuje alebo či je naplánované zavedenie optického internetu v Strážskom na ulici Pod hradom. Tento stav sa tu roky nerieši a už aj obce ako Vinné či Vinianske jazero, Kochanovce, majú optický internet. Sme v "meste" ale ako sto rokov za opicami... Ďakujem pekne za odpoveď.