Zrušenie zmluvy

Otázka

• 0

Dobrý deň 1.8 2020 končí synovi viazanosť na 24 mesiacov. Kedy treba požiadať o zrušenie zmluvy? Dak2

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Uplatňuje sa mesačná výpovedná lehota, k poslednému dňu následujúceho zúčtovacieho obdobia, podľa toho požiadaj o zrušenie osobne na predajni, alebo je možné zaslať výpoveď listom na adresu  Slovak Telekom, a. s., Bajkalská 28, 817 62 Bratislava. Vo výpovedi žiadajú tieto údaje: meno a priezvisko, adresu, rok narodenia, ID služby - číslo telefónu, kód adresáta, dátum a vlastnoručný podpis. 

Info je uvedené aj tu: https://www.telekom.sk/casto-kladene-otazky/-/faq/ako-mozem-poziadat-o-zrusenie-zmluvy-pre-sluzby-pevnej-siete-Telekom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

inak povedané požiadať o zrušenie zmluvy musíš minimálne mesiac pred termínom ktorý chceš zrušiť. 

ak to teda chceš zrušiť k 1.8.2020. tak máš naozaj čo robiť.  vzhľadom na to, že dnes je posledný termín. 

avšak záleží aj o akú službu sa jedná a čo s ňou potom chcete spraviť. 

Príklad: 

chcete zrušiť mobilný paušál a prejsť ku inému operátorovi.

v tomto prípade nemusíte robiť nič. keď požiadate iného operátora o prenos čísla, tak on spraví všetko za Vás zvyčajne do 4roch pracovných dní. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Využíjem aj ja túto tému.

inak povedané požiadať o zrušenie zmluvy musíš minimálne mesiac pred termínom ktorý chceš zrušiť. 

ak to teda chceš zrušiť k 1.8.2020. tak máš naozaj čo robiť.  vzhľadom na to, že dnes je posledný termín. 

avšak záleží aj o akú službu sa jedná a čo s ňou potom chcete spraviť. 

Príklad: 

chcete zrušiť mobilný paušál a prejsť ku inému operátorovi.

v tomto prípade nemusíte robiť nič. keď požiadate iného operátora o prenos čísla, tak on spraví všetko za Vás zvyčajne do 4roch pracovných dní. 

teda keďže mne končí 16.08 a chcem preniesť číslo tak to musím riešiť mesiac a 4 dni pred koncom viazanosti (12.07) ? alebo pokiaľ sa jedná o prenos čísla tak to stačí cca. 4-5 dní pred koncom viazanosti ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čo sa týka prenosu čísla , tak tam nie je nastavená výpovedná lehota , ale je lepšie požiadať o prenos v deň skončenia viazanosti , aby ti nebola účtovaná pokuta , aj keď sa bude jednať iba o centy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Súhlasím,alebo v nasledujúci deň po skončení viazanosti. Tiež tak urobím,lebo nie som spokojný s cenami. Platiť za Áno L 30€ s DPH samozrejme s viazanosťou 24 a bez telefónu ( ten som nechcel). Niektorí zákazníci majú Áno L za 24€ s DPH samozrejme s viazanosťou,nájdu sa,aj takí čo majú Áno L za 18€ s DPH samozrejme s viazanosťou. Čo sa sprostý,aby im toľko peňazí platil?! Celé roky im platím kopu peňazí za oba paušály a doslova do písmena zobrať,aby mi dali mizernú zľavu -20%??? Dali mi akurát -20% na jeden Áno L paušál - druhý za plnú sumu. Telekom si neváži starích platiacich zákazníkov,vždy som im platil načas faktúry!!! 👍. Ten prístup je otrasný! Buď dám zľavu všetkým starím zákazníkom rovnakú,alebo nedám žiadnú nikomu. Toto je podľa Telekomu fér?? Nechcem tu vyplakávať, ale nepáči sa mi taký prístup od operátora.😒

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od l.lukacovic17
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať od augusta 2020 mám paušál T DATA 25 a ešte mám 9 mesiacov viazanosti ale bez mobilného zariadenia. Koľko by mohla byt ta zmluvná pokuta keby chcem zrušiť viazanosť? Pretože paušál mi nevyhovuje a neni som snim spokojný. Ďakujem za všetky odpovede 
    • Od Saska17
      Dobrý deň,
      potrebujeme u otca dôchodcu v mobile nastaviť blokovanie neznámych císel, aby sa mu dovolali iba čísla z kontaktov. Vie to nastaviť operátor?keďže jeho mobil túto funkciu nemá.
      Ďakujem

• Od Marek104
      Mam paušál od novembra 2020 pričom som si nebral žiadne zariadenie k nemu. Môžem si teraz ku svojmu paušálu zobrať novy telefón?
    • Od Peterkovik
      Chcel som si predlžiť mobilný paušal, ako dôchodcovi mi stačil ten základný stál 7 eur. Na moju žiadosť, aby mi ho predlžili bola odpoved, že taký už nie je.
      Môžem si kúpiť niečo podobné za 8 eur. Cez telefon som povedal svoje áno, a operátor mi povedal, že všetko môžem vybaviť cez apku. Zistil som, že takú apku nemám, lebo mám "starý" model telefonu. Po pár dnoch prišlo upozornenie: objednávka nie je ukončená. Chcem povedať, že zaviazanosť, paušály, nové balíčky a apky je hra za ktoru je len tzv. menej viditeľné zvyšovanie cien. Chcem upozorniť aj na to, že Telekom nemá žiadnu ponuku pre dôchodcov, ktorá by zohladnovala ich špecifické potreby a finančné možnosti, ako aj fakt, že mnohí boli zákazníkmi Telekomu dlhé desaťročia.
      V mojom prípade mi bohate stačil 7 eurový paušál, ktorý som aj tak z 80 % nečerpal /vrátane dát, ktoré som vrátil skoro celé a nemohol som ich darovať nikomu z rodiny, lebo na to nemám telefon na ktorý sa musí stiahnuť nejaká "apka/".M yslím si, že takých dôchodcov ako ja sú desaťtisícky. Kontakt potrebujú deti, aby vedeli či sme v poriadku. Vačšina mojich priatelov a zným je už na druhom svete, tam sa cez telekom volať nedá. Mám príbuznú vo Francúzsku, tiež dôchodkynu, ktorá má telefon aj internet zadarmo! Francúzko je totiž na rozdiel od oligodeformokracie v SR sociálny štát.
    • Od em.zet
      Dobrý deň, skončila mi viazanosť a momentálne nechcem predlžovať paušál (nevyhovuje mi terajšia ponuka zariadení), až niekedy koncom roka. Môžem teda z paušálu prejsť na predplatenku a potom späť na paušál? nechcem platiť zbytočne 25€ mesačne, keď paušál teraz nevyužívam.
      ďakujem
    • Od bajankova002
      Dobry den, po akom dlhom case od zobratia zariadenia na pausal by som si mohla zobrat dalsie? Orange to ma pokial viem po polroku, tak sa informujem. Dakujem