Otázka

• 0

Dobrý deň,

v telekome si platíme mágio internet XL pričom sľubovaná rýchlosť tohto balíka je 600/60. No pri sťahovaní dosahujem maximálnej rýchlosti 11.5 mb/s. Keď som si spravil speedtest tak výsledok nebol ani blízko hodnoty 600/60 a ani 300/30 pred zrýchlením. Ďakujem :).Screenshot_1.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Tony1671, kúp najprv poriadny router... Ten Archer C50 má iba 100Mb porty ako by ti to malo ísť viac? 

Uz vidim, dakujem pekne za radu, nakoniec mam doma este jeden router ktory podporuje 1.0 Gbps lan pripojenie. Uz len nejako spojit oba routre dokopy :)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Tony1671, kúp najprv poriadny router... Ten Archer C50 má iba 100Mb porty ako by ti to malo ísť viac? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Tony1671, skontroloval si vsetky zariadenia v sieti vratane PC plus kabelaz ci podporuju 1Gbit? Lebo to co si poslal mi pripada akoby si mal nejake zariadenie ktore podporuje maximalne 100Mbit. 

• Router/switch musi podporovat 1Gbit  (1000 Mbit)
  • Vsetky kable musia byt minimalne Cat5E
  • Sietova karta v PC musi podporovat 1Gbit  (1000 Mbit)

Sietovu kartu si este raz prever ak aj je 1Gbit nemusi to byt aj v systeme. Dam ti navod:

1. Stlac Windows key + X
  2. Klikni na "Správca zariadení"
  3. Rozklikni "Sieťové adaptéry"
  4. Najdi tam tvoju sietovu kartu (ak nevies ktora to je, poskusaj tento postup pre kazdy adapter co tam uvidis)
  5. Pravy klik na adapter a "Vlastnosti"
  6. Vyber kartu "Spresnenie"
  7. V zozname najdi a klikni na "Speed & Duplex"
  8. Na mojom obrazku tam mam "1.0 Gbps Full Duplex". Mozes tam mat "Auto Negotiation" ale ked to rozkliknes uvidis vsetky moznosti rovnako aj 1.0Gbps ak to podporuje tvoja sietova karta
  9. Hodnotu nemen na 1.0Gpbs nechaj tam "Auto Negotiation"

rchlst.JPG

Sieťová karta podporuje 1.0 Gbps pripojenie a takisto mám Cat5E kábel, ktorý je napojený do tohto wifi routra https://www.nay.sk/tplink-archer-c50-v3-ac1200-wifi-router

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Tony1671, skontroloval si vsetky zariadenia v sieti vratane PC plus kabelaz ci podporuju 1Gbit? Lebo to co si poslal mi pripada akoby si mal nejake zariadenie ktore podporuje maximalne 100Mbit. 

• Router/switch musi podporovat 1Gbit  (1000 Mbit)
  • Vsetky kable musia byt minimalne Cat5E
  • Sietova karta v PC musi podporovat 1Gbit  (1000 Mbit)

Sietovu kartu si este raz prever ak aj je 1Gbit nemusi to byt aj v systeme. Dam ti navod:

1. Stlac Windows key + X
  2. Klikni na "Správca zariadení"
  3. Rozklikni "Sieťové adaptéry"
  4. Najdi tam tvoju sietovu kartu (ak nevies ktora to je, poskusaj tento postup pre kazdy adapter co tam uvidis)
  5. Pravy klik na adapter a "Vlastnosti"
  6. Vyber kartu "Spresnenie"
  7. V zozname najdi a klikni na "Speed & Duplex"
  8. Na mojom obrazku tam mam "1.0 Gbps Full Duplex". Mozes tam mat "Auto Negotiation" ale ked to rozkliknes uvidis vsetky moznosti rovnako aj 1.0Gbps ak to podporuje tvoja sietova karta
  9. Hodnotu nemen na 1.0Gpbs nechaj tam "Auto Negotiation"

rchlst.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mam tu istu skusenost. Poslala som otazku aj s fotkou este v januari. Ziadna odpoved na fore. V predajni mi odporučili konaktovat tf linku 0800 123 777. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od franci012
      Dobrý deň prajem
      Tento rok na jar mala byť realizovaná výstavba optickej siete v obci Voderady no zatiaľ sa nedeje nič. Písal som aj na obecný úrad a oni mi odpísali že sa mám informovať u vás nakoľko oni vedia že mala byť realizovaná ale nevedia prečo sa nezačala výstavba.
      ďakujem pekne za odpoveď
    • Od agatasedlakova
      faktúry za predošlé obdobia

• Od Lucka
      Ahojte
      po mimoriadne úspešnom roku 2020 s viac ako 120-tisíc novými prípojkami pokračuje Telekom v nasadzovaní optiky do nových lokalít aj v roku 2021. Budovanie s novými lokalitami do desiatok tisíc nových domácností prebiehalo dokonca aj počas oboch veľkých vĺn pandémie.
      Za posledné týždne a mesiace sme priniesli optickú sieť napríklad do týchto lokalít: Bajany, Borčice, Čaňa, Dargov, Hrabovec nad Laborcom, Jablonec (okr. Pezinok), Jablonov (okr. Levoča), Kočovce, Kováčová, Nižný Kručov, Plešivec, Radvaň nad Laborcom, Somotor, Stupné, Telince, Teriakovce, Trsťany, Volica, Závadka (okr. Michalovce). Optika pribúda priebežne aj v ďalších lokalitách.
      Slovak Telekom dosiahol s pokrývaním vlastnou optickou sieťou hranicu 790-tisíc domácností na Slovensku a bude v jej výstavbe pokračovať aj v ďalších mesiacoch.
      Nájde sa tu niekto z týchto "najnovších" lokalít? Podeľte sa o svoje skúsenosti s internetom od Telekomu
      prajem príjemný deň
      Lucka 
    • Od r.hlubinak
      Zdravím všetkých, mám taky problem ze po predĺžení zmluvy za internet a televiziu dostávam iné faktúry (ceny za služby) ako bolo dohodnute pri objednávke cez eshop. 
      Uvediem príklad :
      1. Faktura mala byt 32€ a prišlo mi zaplatit 20€. 
      2. a 3. faktúra mala byt 22€ pričom 2. mi prišla 28€ a 3. až 36€
      4. až 24.  by mala byt 34€ a normalne sa obavám co ma čaká v najbližšej faktúre. 
      Moja otázka znie ci je toto normálne a alebo ako to riešiť.  V prilohe posielam dohodnute sumy ci som nieco zle pochopil alebo niekde nastala chyba. Ďakujem 

• Od Miroslav Burdych
      Dobrý deň,
      prosím o preverenie štádia projektu optického internetu v lokalte Bratislava, Devínska Nová Ves, Pieskovcová ulica.
      Pred rokom ste poskytli informáciu, že sa rieši projektová dokumentácia vo vlákne https://forum.telekom.sk/topic/21417/#comment-58096
      Aký je aktuálny stav? 
      kedy bude realizovaný vysokorýchlostný internet aj vtejto časti Devínskej Novej Vsi?  

S pozdravom
      Miroslav Burdych
    • Od ACQUIRO
      Ako vybaviť elektronicky zlúčenie dvoch faktúr? Ďakujem