Otázka

• 0

Dobrý deň,

v telekome si platíme mágio internet XL pričom sľubovaná rýchlosť tohto balíka je 600/60. No pri sťahovaní dosahujem maximálnej rýchlosti 11.5 mb/s. Keď som si spravil speedtest tak výsledok nebol ani blízko hodnoty 600/60 a ani 300/30 pred zrýchlením. Ďakujem :).Screenshot_1.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 1

Tony1671, kúp najprv poriadny router... Ten Archer C50 má iba 100Mb porty ako by ti to malo ísť viac? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mam tu istu skusenost. Poslala som otazku aj s fotkou este v januari. Ziadna odpoved na fore. V predajni mi odporučili konaktovat tf linku 0800 123 777. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Tony1671, skontroloval si vsetky zariadenia v sieti vratane PC plus kabelaz ci podporuju 1Gbit? Lebo to co si poslal mi pripada akoby si mal nejake zariadenie ktore podporuje maximalne 100Mbit. 

• Router/switch musi podporovat 1Gbit  (1000 Mbit)
  • Vsetky kable musia byt minimalne Cat5E
  • Sietova karta v PC musi podporovat 1Gbit  (1000 Mbit)

Sietovu kartu si este raz prever ak aj je 1Gbit nemusi to byt aj v systeme. Dam ti navod:

1. Stlac Windows key + X
  2. Klikni na "Správca zariadení"
  3. Rozklikni "Sieťové adaptéry"
  4. Najdi tam tvoju sietovu kartu (ak nevies ktora to je, poskusaj tento postup pre kazdy adapter co tam uvidis)
  5. Pravy klik na adapter a "Vlastnosti"
  6. Vyber kartu "Spresnenie"
  7. V zozname najdi a klikni na "Speed & Duplex"
  8. Na mojom obrazku tam mam "1.0 Gbps Full Duplex". Mozes tam mat "Auto Negotiation" ale ked to rozkliknes uvidis vsetky moznosti rovnako aj 1.0Gbps ak to podporuje tvoja sietova karta
  9. Hodnotu nemen na 1.0Gpbs nechaj tam "Auto Negotiation"

rchlst.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Tony1671, skontroloval si vsetky zariadenia v sieti vratane PC plus kabelaz ci podporuju 1Gbit? Lebo to co si poslal mi pripada akoby si mal nejake zariadenie ktore podporuje maximalne 100Mbit. 

• Router/switch musi podporovat 1Gbit  (1000 Mbit)
  • Vsetky kable musia byt minimalne Cat5E
  • Sietova karta v PC musi podporovat 1Gbit  (1000 Mbit)

Sietovu kartu si este raz prever ak aj je 1Gbit nemusi to byt aj v systeme. Dam ti navod:

1. Stlac Windows key + X
  2. Klikni na "Správca zariadení"
  3. Rozklikni "Sieťové adaptéry"
  4. Najdi tam tvoju sietovu kartu (ak nevies ktora to je, poskusaj tento postup pre kazdy adapter co tam uvidis)
  5. Pravy klik na adapter a "Vlastnosti"
  6. Vyber kartu "Spresnenie"
  7. V zozname najdi a klikni na "Speed & Duplex"
  8. Na mojom obrazku tam mam "1.0 Gbps Full Duplex". Mozes tam mat "Auto Negotiation" ale ked to rozkliknes uvidis vsetky moznosti rovnako aj 1.0Gbps ak to podporuje tvoja sietova karta
  9. Hodnotu nemen na 1.0Gpbs nechaj tam "Auto Negotiation"

rchlst.JPG

Sieťová karta podporuje 1.0 Gbps pripojenie a takisto mám Cat5E kábel, ktorý je napojený do tohto wifi routra https://www.nay.sk/tplink-archer-c50-v3-ac1200-wifi-router

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tony1671, kúp najprv poriadny router... Ten Archer C50 má iba 100Mb porty ako by ti to malo ísť viac? 

Uz vidim, dakujem pekne za radu, nakoniec mam doma este jeden router ktory podporuje 1.0 Gbps lan pripojenie. Uz len nejako spojit oba routre dokopy :)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od michaela.leskovie
      18.12.2021 som bola v pobočke na prepis po zosnulom otcovi. - internet a telka. Do mobilnej aplikácie sa mi nedá prihlásiť, faktúra mi prišla v nezvyčajne výške 39,40 pričom doteraz sme platili 27,14. Dnes je 7.1.2022 a stále nič, nie som aktívna v aplikácii. Volala som na zákaznícku linku, povedali mi, že mám počkať, no myslím si, že je to už trošku dlho. Nakoľko stále mi nič nejde. Nemá niekto podobnú skúsenosť? Ako dlho ste čakali vy?

• Od podracky.lukas
      Ahojte,
      mám optický internet OptikNET ŠTART (download 50 MB/s , upload 10 MB/s), pri meraní cez speedmeter mi namerá download max. 20 MB/s, priemer okolo 18 MB/s a upload v pohode okolo 9 MB/s. Meral som to cez wifi cez stolný PC alebo aj telefon. Môže to cez wifi znížiť max. rýchlosť sťahovania na polovicu? 
      wifi router mám svoj: TL-WR841N 300 Mbit/s  https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/tl-wr841n/
      wifi USB adaptér: TP-Link Archer T2UH (Bezdrátové připojení 600 (433+150) Mbit/s se standardem 802.11ac) https://www.tp-link.com/cz/home-networking/adapter/archer-t2uh/
      vo vlastnostiach ethernetu wifi USB adapteru mi ukazuje rýchlosť 150 MB/s  ==== Ak by som mal net rýchlosťou OptikNET IDEÁL (350/70), tak wifi adapter mi nepovolí vyššiu rychlosť sťahovania ako 150 MB/s ??? Ak by som chcel zmenit na 5 GHz aby som mal max rychlost 433 MB/s , tak rátam že asi by som musel mať router s podporou 5 GHz sieťou aby mi to povolilo väčšiu rýchlosť ?  Mám aj extender TP-Link TL-WA850RE, ktorý som umiestnil do spálne kde mám aj stolný počítač pre lepšie rozšírenie signálu lebo wifi router mám v obývačke čo je teda cez chodbu až ďalej miestnosť.
      Čo by ste mi poradili? Kúpiť router s podporou na 5 GHz sieť + zvýšiť rýchlosť internetu na Optik Ideál (350/70) ak chcem sťahovať väčšie dáta alebo pozerať filmy na netlfixe, Magio GO apod. ? 
      ďakujem za rady
    • Od peto_6
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupná optická sieť v Slovenskej Ľupči? Pretože myslím, že je to dosť veľká obec navyše vo veľkej blízkosti krajského mesta Banskej Bystrice na to, aby sa sem dal poriadny internet. Za odpoveď vopred ďakujem! 
    • Od Peto1989
      Dobry den chcem sa opýtat zaplatil som fakturu ale som si neskoro vsimol ze som zaplatil o 40 euro viac ako som mal co sa stane s tymi peniazmy co som poslal navyse mal som platit 137 euro ale som zaplatil 173 euro co mam robit 
    • Od aya4
      dobry den prosim vas chcela by som sa informovat uz nejaku chvilu je na mape planovaneho pokrytia partizanska ulica v sali... aj prace vyzeraju ze skoncili... viete mi prosim povedat kedy by mal byt opticky internet na tejto ulici spusteny? dakujem pekne za odpoved