Otázka

• 0

Dobrý deň,

v telekome si platíme mágio internet XL pričom sľubovaná rýchlosť tohto balíka je 600/60. No pri sťahovaní dosahujem maximálnej rýchlosti 11.5 mb/s. Keď som si spravil speedtest tak výsledok nebol ani blízko hodnoty 600/60 a ani 300/30 pred zrýchlením. Ďakujem :).Screenshot_1.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 1

Tony1671, kúp najprv poriadny router... Ten Archer C50 má iba 100Mb porty ako by ti to malo ísť viac? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mam tu istu skusenost. Poslala som otazku aj s fotkou este v januari. Ziadna odpoved na fore. V predajni mi odporučili konaktovat tf linku 0800 123 777. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Tony1671, skontroloval si vsetky zariadenia v sieti vratane PC plus kabelaz ci podporuju 1Gbit? Lebo to co si poslal mi pripada akoby si mal nejake zariadenie ktore podporuje maximalne 100Mbit. 

• Router/switch musi podporovat 1Gbit  (1000 Mbit)
  • Vsetky kable musia byt minimalne Cat5E
  • Sietova karta v PC musi podporovat 1Gbit  (1000 Mbit)

Sietovu kartu si este raz prever ak aj je 1Gbit nemusi to byt aj v systeme. Dam ti navod:

1. Stlac Windows key + X
  2. Klikni na "Správca zariadení"
  3. Rozklikni "Sieťové adaptéry"
  4. Najdi tam tvoju sietovu kartu (ak nevies ktora to je, poskusaj tento postup pre kazdy adapter co tam uvidis)
  5. Pravy klik na adapter a "Vlastnosti"
  6. Vyber kartu "Spresnenie"
  7. V zozname najdi a klikni na "Speed & Duplex"
  8. Na mojom obrazku tam mam "1.0 Gbps Full Duplex". Mozes tam mat "Auto Negotiation" ale ked to rozkliknes uvidis vsetky moznosti rovnako aj 1.0Gbps ak to podporuje tvoja sietova karta
  9. Hodnotu nemen na 1.0Gpbs nechaj tam "Auto Negotiation"

rchlst.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Tony1671, skontroloval si vsetky zariadenia v sieti vratane PC plus kabelaz ci podporuju 1Gbit? Lebo to co si poslal mi pripada akoby si mal nejake zariadenie ktore podporuje maximalne 100Mbit. 

• Router/switch musi podporovat 1Gbit  (1000 Mbit)
  • Vsetky kable musia byt minimalne Cat5E
  • Sietova karta v PC musi podporovat 1Gbit  (1000 Mbit)

Sietovu kartu si este raz prever ak aj je 1Gbit nemusi to byt aj v systeme. Dam ti navod:

1. Stlac Windows key + X
  2. Klikni na "Správca zariadení"
  3. Rozklikni "Sieťové adaptéry"
  4. Najdi tam tvoju sietovu kartu (ak nevies ktora to je, poskusaj tento postup pre kazdy adapter co tam uvidis)
  5. Pravy klik na adapter a "Vlastnosti"
  6. Vyber kartu "Spresnenie"
  7. V zozname najdi a klikni na "Speed & Duplex"
  8. Na mojom obrazku tam mam "1.0 Gbps Full Duplex". Mozes tam mat "Auto Negotiation" ale ked to rozkliknes uvidis vsetky moznosti rovnako aj 1.0Gbps ak to podporuje tvoja sietova karta
  9. Hodnotu nemen na 1.0Gpbs nechaj tam "Auto Negotiation"

rchlst.JPG

Sieťová karta podporuje 1.0 Gbps pripojenie a takisto mám Cat5E kábel, ktorý je napojený do tohto wifi routra https://www.nay.sk/tplink-archer-c50-v3-ac1200-wifi-router

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tony1671, kúp najprv poriadny router... Ten Archer C50 má iba 100Mb porty ako by ti to malo ísť viac? 

Uz vidim, dakujem pekne za radu, nakoniec mam doma este jeden router ktory podporuje 1.0 Gbps lan pripojenie. Uz len nejako spojit oba routre dokopy :)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od LuciferX
      Dobrý deň,
      Chcem sa spýtať mam optické pripojenie najvyšší balíček, router huawei prepnuty do bridge módu za ním router Edge router X na ktorom mi beží VPN pripojenie cez WireGuard (ide cez UDP port). Keď vypnem VPN rýchlosť dosahuje maxima, keď idem cez VPN tak sa stále drzi len na nieakych 1Mbits viac nie. U predchádzajúceho poskytovateľa nebol problém rovnaká rýchlosť aj cez VPN. Ma niekto skúsenosť  s takouto kombináciou ?
      - kontaktoval som zákaznícke linky 456 aj 777 dokonca aj linka pôjdeteto u nich problém údajne nie je.
      - tipujem že bude potrebné správne nastaviť MTU.....
      Ďakujem 
    • Od cr4fty
      Dobry den,
      chcel by som sa opytat ci je hlaseny vypadok v okoli Kostany nad Turcom, dakujem za odpoved.
    • Od marcokozolka
      zdravim mam problem s platbou nedaju sa mi zaplatit faktury volal som do banky tam je vsetko v poriadku na vasej super stranke mi napise ze sa neda zaplatit cez kartu nejaku chyybu 020-200 alebo nieco take podobne co to je
    • Od gernic.stanislav
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na optiku Veľký Biel a ulica Slivková. Kedy je predpokladané spustenie? Momentálne sú chráničky v zemi a teraz čakáme že do nich nafúkajú optiku tieto mesiace. Prípadne viete mi poradiť, že keď to sledujem cez export https://www.telekom.sk/docs/updates/ins/Zoznam_planovanych_lokalit.xlsx, či sa to tam nachádza? Mám za to že áno, a že VB je tam v rámci mesta Senec a umelo pri ňom zadané ako ulica Senec  alebo tam v tom exporte nie je vôbec.... O.i. ani telekom mapy pokrytia nás nezobrazujú keď dám zobrazovať vrstvu pripravovaného pokrytia. Vďaka.
    • Od Maros1710
      Zdravim,
      Dostal som ponuku na internet 50/5 mb/s, taku ponuku na webe som vobec nenasiel. 
      Chcel by som sa spytat, ci niekto nemate skusenosti s danym balikom, je to stabilne? Nevypadava to? Jedna sa o neobmedzeny prenos dat plnou rychlostou? 
      Konkretne lokalita vychod slovenska, dedinka Kuková.
    • Od antonko123
      Ministerstvo pre investície a regionálny rozvoj chce dotiahnuť optické vlákno do každej slovenskej domácnosti
      https://zive.aktuality.sk/clanok/148037/plany-statu-s-pevnym-internetom-zameranie-na-optiku-a-nutne-investicie-v-stovkach-milionov-eur/
      https://slovensko.hnonline.sk/2190471-smele-plany-remisova-chce-ultrarychly-internet-v-kazdom-dome
      Čo na to Slovak Telekom?  Je to reálne?   Je to veľmi ambiciózny plán,  vieme ako dopadla dialnica do Košíc 2010 alebo projekt dvoch digitálnych lídrov  s 30 mbps rychlostou pre vsetky domacnosti do roku 2020.  Najväčší zádrhel vidím v stavebnej legislatíve,  stavba optiky často trvá aj 3 roky od oznámenia úmyslu vybudovať optiku v konkrétnej lokalite. K urýchleniu môže pomôcť už platná vyhláška ktorá umožňuje rekonštrukciu existujúcich stlpovych vedení,  čo sa môže využiť najmä v malých obciach.