Otázka

• 0

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či je možné rozdvojiť VDSL kábel?, tj. VDSL kábel, ktorý by mi vstupoval do chalupy by som chcel, aby sa nejakým rozbočovačom rozdvojil, jedna časť by išla na poschodie, druhá na prízemie a až tam by som pripojil modemy, na poschodí jeden modem, na prízemí druhý modem. Ďakujem Gustav

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

prečo chcete deliť pripojenia v chalupe?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

jednu časť kábľa chcem ťahať cez povalu za chalupu a zviesť to na prízemie (chalupa je v radovke)- nemusím vŕtať novú dieru do steny (jedna tu už je) a druhá časť by išla na poschodie -  tu tiež už je niečo predvŕtané. určite sa to dá dať na poschodie, do modemu a potom cez wifi. tu mám ale obavy, či bude signál dosť silný. preto uvažujem rozdeliť dsl kábel, na každú časť napojiť modem+router, tak bude mať každé poschodie svoju wifi. keby sa to ťahalo cez LAN kábel, tak predpokladám, že by signál veľmi degradoval

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na jedno VDSL pripojenie nie je mozne pripojit 2 modemy cez rozdvojku - signal z nich by sa "bil" navzajom. Namiesto toho pouzite napr. Powerline adaptery.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie, nic nemozes rozdvojit. To nie je elektrika. VDSL je linka a v modeme sa muduluje/demoduluje signal z VDSL na LAN a opacne. Aj ked celkom nerozumiem co chces, ale od modemu/routeru si mozes potiahnut ethernetovy kabel kde potrebujes

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ďakujem každému kto mi odpovedal. to čo poslal erik200444 je asi rozdvojenie lan kábla, to čo mi napísal markodsk je asi bohužiaľ pravda, ktorá ma vôbec nepotešila. z mojich otázok je vidno, že som z toho úplne vypatlaný. ale predsa, tie dva modemy na jednom VDSL by sa nedali zapojiť tak, aby sa ten ich signál nebil? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

treba kúpiť ešte jeden wifi router a prepojiť ich lan káblom medzi sebou ak je veľká chalupa, prípadne aspoň wifi repeater, ktorý zlepší na poschodí wifi signál...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či je možné rozdvojiť VDSL kábel?, tj. VDSL kábel, ktorý by mi vstupoval do chalupy by som chcel, aby sa nejakým rozbočovačom rozdvojil, jedna časť by išla na poschodie, druhá na prízemie a až tam by som pripojil modemy, na poschodí jeden modem, na prízemí druhý modem. Ďakujem Gustav

tak ako pisali vyssie. jedna pripojka (jeden par vodicov) je mozne pripojit len jeden DSL router, ak mas problemy so signalom kup vykonnejsi a lebo pouzi powerline/extender

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, presne ako ti pise @janyxx. Natiahni novy kabel od hlavneho routra kam potrebujes, popripade kup switch. Ten pripoj do routru kablom a od switchu zase kolko mas volnych ethernet portov tolko zariadeni vies popripajat. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mozes ten vdsl kabel zapojit na prizemi do routra a odtial tahat kabel na druhy router napriklad

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

:) stále pokiaľ má dotiahnuté dve dvojlinky z dvoch zásuviek by to šlo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od pepo930
      Dobrý deň mal by som otázku máme Magio internet vzduchom a už je možnosť pripojit sa na pevný internet od telekomu je možné premigrovat na pevný internet bez zmluvnej pokuty ? 
    • Od Viliam_K.
      Dobrý večer chcel by som sa spýtať či neplánuje Telekom v blízkej alebo v nejakej budúcnosti dať rychlejší internet v Topoľčanoch na Budovateľskej ulici. Momentálne tu máme ADSL internet a ten je dosť pomalý a aj dosť vypadáva. Pred rokom niečo posielal Telekom či máme záujem. Ďakujem za prípadnú odpoveď.
    • Od sandra29031987
      Ahojte. Ja ako neviem už naozaj kam sa obrátiť. Od pondelka čakám na doručenie telefónu Remaxom. Od pondelka Remax tvrdí, že Telekom im dal tablety na elektronický podpis, ktoré ale nefungujú, preto sú zásielky stopnuté. Telekom tvrdí, že problém má Remax a že cakaju6kedy to ich IT oddelenie odstráni. Denne mám s oboma stranami niekoľko telefonátov, každý sa vyhovára na toho druhého, ale môj zaplatený telefón stále stojí niekde na depe a ja sa k nemu neviem dostať. Toto je nonsens. Nehovoriac o tom, že si myslím, že som celkom dobrý zákazník vzhľadom na to že mám 4 paušály, internet aj tv od Telekomu. Som zvedavá ako to mienia riešiť a poprípade by si mali pripraviť nejakú kompenzáciu. 
    • Od servisak2432
      Dobrý deň. Mohli by ste už konečne zaplatiť človeka namiesto robotického MAREKA, za normálneho človeka a šetriť na iných miestach a nie na ľuďoch čo vytvárajú hodnoty. Dnes mi napríklad už dvakrát vypadol INTERNET, . Načo tu oblbujete normálnych pracujúcich ľudí aby si dali zriadiť INTERNET od Vás,keď to u Vás ide len pol hodinu aj to s problémom.Od 27.2. nahlasujem poruchu výpadku telefónnej linky  a trvá to do dnešného dňa. Začalo to Dňa, 27.2,31.3,31.3,31.3,6.4,19.4,12.5,30.5,31.5,1.6,1.6,11.6,15.6 a dnes  mi 2x vypadol INTERNET A PEVNÁ LINKA o 22:50-22:52hod, stačí Vám to? kašlem na takúto spoločnosť. A vy ešte požadujete načas zaplatiť faktúru , za takéto služby.Niekto tam u Vás nemá isto chrbtovú kosť ako sa hovorí. Prajem pekný deň. Zatial ešte Váš klient. PS: už nie dlho.
    • Od marek212521
      Dobrý deň, mám pár dní internet od Telekomu a chcem sa spýtať na nejakú formu kontroly. Pretože vyhľadávač na PC mi nechce nájsť bežné stránky na internete, či sú to názvy seriálov, zubárov a iné bežné veci na internete, ktoré by nemali podliehať rodičovskej kontrole. Rodičovskú kontrolu som vypol a na mobilnom zariadení mi vyhľadá čokoľvek čo potrebujem, ale na PC sa nič nezmenilo, pri bežných stránkach vypíše že adresu IP servera sa nepodarilo nájsť. 
    • Od r.hlubinak
      Ahojte, mam taku otázku. Mam opticky internet XL 600/60 a teraz neviem ci je chyba na mojej strane alebo niekde inde, ale to slubovane dočasne zrýchlenie na 1Gbit u mna doteraz neprebehlo. Nieze by som to vylozene potreboval, ale chcel by som vediet kde moze byt problem. Zijem v panelaku, wifi modem mam si myslim slušný (Asus RT-AC87U), tak preco iny ano a ja nie. Dakujem za kazdu odpoved😊