Otázka

• 0

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či je možné rozdvojiť VDSL kábel?, tj. VDSL kábel, ktorý by mi vstupoval do chalupy by som chcel, aby sa nejakým rozbočovačom rozdvojil, jedna časť by išla na poschodie, druhá na prízemie a až tam by som pripojil modemy, na poschodí jeden modem, na prízemí druhý modem. Ďakujem Gustav

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

prečo chcete deliť pripojenia v chalupe?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

jednu časť kábľa chcem ťahať cez povalu za chalupu a zviesť to na prízemie (chalupa je v radovke)- nemusím vŕtať novú dieru do steny (jedna tu už je) a druhá časť by išla na poschodie -  tu tiež už je niečo predvŕtané. určite sa to dá dať na poschodie, do modemu a potom cez wifi. tu mám ale obavy, či bude signál dosť silný. preto uvažujem rozdeliť dsl kábel, na každú časť napojiť modem+router, tak bude mať každé poschodie svoju wifi. keby sa to ťahalo cez LAN kábel, tak predpokladám, že by signál veľmi degradoval

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na jedno VDSL pripojenie nie je mozne pripojit 2 modemy cez rozdvojku - signal z nich by sa "bil" navzajom. Namiesto toho pouzite napr. Powerline adaptery.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie, nic nemozes rozdvojit. To nie je elektrika. VDSL je linka a v modeme sa muduluje/demoduluje signal z VDSL na LAN a opacne. Aj ked celkom nerozumiem co chces, ale od modemu/routeru si mozes potiahnut ethernetovy kabel kde potrebujes

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ďakujem každému kto mi odpovedal. to čo poslal erik200444 je asi rozdvojenie lan kábla, to čo mi napísal markodsk je asi bohužiaľ pravda, ktorá ma vôbec nepotešila. z mojich otázok je vidno, že som z toho úplne vypatlaný. ale predsa, tie dva modemy na jednom VDSL by sa nedali zapojiť tak, aby sa ten ich signál nebil? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

treba kúpiť ešte jeden wifi router a prepojiť ich lan káblom medzi sebou ak je veľká chalupa, prípadne aspoň wifi repeater, ktorý zlepší na poschodí wifi signál...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či je možné rozdvojiť VDSL kábel?, tj. VDSL kábel, ktorý by mi vstupoval do chalupy by som chcel, aby sa nejakým rozbočovačom rozdvojil, jedna časť by išla na poschodie, druhá na prízemie a až tam by som pripojil modemy, na poschodí jeden modem, na prízemí druhý modem. Ďakujem Gustav

tak ako pisali vyssie. jedna pripojka (jeden par vodicov) je mozne pripojit len jeden DSL router, ak mas problemy so signalom kup vykonnejsi a lebo pouzi powerline/extender

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, presne ako ti pise @janyxx. Natiahni novy kabel od hlavneho routra kam potrebujes, popripade kup switch. Ten pripoj do routru kablom a od switchu zase kolko mas volnych ethernet portov tolko zariadeni vies popripajat. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mozes ten vdsl kabel zapojit na prizemi do routra a odtial tahat kabel na druhy router napriklad

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

:) stále pokiaľ má dotiahnuté dve dvojlinky z dvoch zásuviek by to šlo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od gogetter
      Dobrý deň, 
      Ako môžeme iniciovať zriadenie optickej siete pre obec Jarok konkrétne ulica Štepnice prosím ? 
      Optika by mala byť privedená po poštu vzdialenú cca 700m. 
      V obci Veľké Zálužie sa už začína v spolupráci s obecným úradom realizovať. Dá sa aj u nás prosím dohodnúť ? 
      Aký je postup prosím ?
      dakujem
      peter

• Od patrikdanis
      Dobrý večer jedna pani má záujem o internet typu VDSL2+ XL v Lokalite Budatínskej Lehote. Možno je tam aj viacero záujemcov, tak či sa plánuje do konca tohto roku spustiť VDSL2+ XL v jej lokalite. Určite by boli viacerí ľudia radi, lebo to patrí pod Kysucké Nové Mesto a minulý rok 2019 alebo predminulý rok 2018 bolo tomu, tak to aj v Oškerde a patrí to tiež pod Kysucké Nové Mesto, že tam bol dlhé roky internet cez ADSL pripojenie a už je aj VDSL2+ technológia. Ďakujem vám za všetky vaše rady.
    • Od Joey35
      Dobrý deň,
      chcel by som sa opýtať na dostupnosť optického internetu v lokalite Zborov ( okres Bardejov), presnejšie ulica Mlynská 27. Nakoľko viem, že sa tu realizovala výstavba optickej siete.
      Ďakujem.

• Od Zask0o
      Zdravím, posledné dni mávam dosť časté výpadky na mojej adrese. Je to tretí mesiac, čo od Vás mám L VDSL2, router je Speedport Entry 2i. Zatiaľ som to neriešil nijak, no zvažujem telefonát. Doteraz šlo všetko v poriadku a posledné dni, ako keby som dostal reset routru na diaľku.
    • Od Rastislav Pečík
      Rád by som sa spýtal, kedy cca bude dostupná optika v Šenkviciach na ulici A. Behúnka? Nedávno sa tu ťahali káble ... Ďakujem
    • Od MiroslavMax
      ako dlho mam cakat za zapojenie internetu po zaplateni faktury po vypnuti