Otázka

• 0

Dobry den mam hned niekolko otazok :) 

1 Preco ked mam balik L rychlost sa dlhy cas pohybovala pod 10mb/s a po stazovani sa vysplhala na 25 mb/s, to uz sa neda dat nad 30 ? 

2 Uz ked konecne to skoro opravili tak ping je niekedy 30 a niekedy 150 a viac  ? 

Technici boli u mna doma a odbili ma ze vsetko je v poriadku,  nechcem byt za blbca ale to mam kazdy den riesit na hlaseni poruch ze mam nestabilny internet vie mi niekto poradit ako sa da nastavit ping aby bol stabilny pod uroven 30 ? 

Mam zapojene 2 magio box, notebook je cez lan kabel a wifi som kupil aj iny router ktory ma 5 g siet kedze byvam v dome potreboval som lepsi wifi signal

Telekom prezentuje pri baliku L rychlost do 40 ja som mal raz nad 30 :) 

Dakujem za odpoved Mino

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobry den mam hned niekolko otazok :) 

1 Preco ked mam balik L rychlost sa dlhy cas pohybovala pod 10mb/s a po stazovani sa vysplhala na 25 mb/s, to uz sa neda dat nad 30 ? 

2 Uz ked konecne to skoro opravili tak ping je niekedy 30 a niekedy 150 a viac  ? 

Technici boli u mna doma a odbili ma ze vsetko je v poriadku,  nechcem byt za blbca ale to mam kazdy den riesit na hlaseni poruch ze mam nestabilny internet vie mi niekto poradit ako sa da nastavit ping aby bol stabilny pod uroven 30 ? 

Mam zapojene 2 magio box, notebook je cez lan kabel a wifi som kupil aj iny router ktory ma 5 g siet kedze byvam v dome potreboval som lepsi wifi signal

Telekom prezentuje pri baliku L rychlost do 40 ja som mal raz nad 30 :) 

Dakujem za odpoved Mino

vsetko zalezi od linky.. a infrastruktrure v danej lokalite.. v nasej obci tiez neboli problemy, akonahle teraz zrychlili tak vacsine to pada seka magio atd.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za info ako to viem teda riesit hlavne ping viem to nastavit aj sam alebo som odkazany na pomoc technikov ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ping na 99% doma nevyriesis nijako. Urcite nie zasadne. Mozes vymenit router, obmedzit prepoje v ramci tvojho bydliska (pritiahnute za vlasy keby si mal router priamo pri plote) inak nic. Ani technici ti s tym nic nespravia pokial ti ide o ping pod 30ms. Predpokladam ze mas DSL a tam to inak nebude, 30ms je taky bezny DSL standard. Niekto ma menej niekto viac, ale ako pise kolega vyssie, je to vsetko o infrastrukture v lokalite a s tym sa neda nic spravit, museli by vymenit kable alebo postavit blizsie ustrednu. Pokial ti to ale bezdovodne skace vysoko k 150ms tak tam moze byt problem. To ale potrebujes solidne otestovat na spolahlivom serveri a nie ze ti to povedzme v nejakej hre skoci na 150ms. To este nic neznamena a chyba nemusi byt u teba.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Testoval som to na speedtest ale pokial to neviem ja odstranit u mna doma musim len dufam ze casom sa to vyriesi chapem ze teraz je vela ludi doma a siete su vytazene deti daju netu zabrat a to nielen ze sa hraju ale aj maju online hodiny  🤣

Ja som chcel len stabilne a kvalitne pripojenie od Telekomu s rychlostou aku by mal mat balik ktory platim ciastocne som to dosiahol ale troch dnoch stazovania sa 🥴.

Dakujem  za informacie dufam ze sa coskoro dockam optiky 😁

5345FC6C-E114-4B12-9F19-C431C6DF6F04.jpeg

A2CE3178-AE13-4200-97DB-3E9FC00F0D4C.jpeg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

29ms je uplny normal. Na DSL som maval standardne medzi 25-30ms.

Na 100ms to moze vyskocit ked sa na internete nieco robi. Merat sa musi len vtedy ked nikto na internete nic nepozera, nestahuje.

Lepsie sa to ale mera cez konzolu.

Cez Start vo Windowse - napisat cmd - enter - napisat ping www.six.sk -t   a enter

Bude sa testovat neustale ping na server, pokial tam nie su vyrazne odchylky od 30ms ked na internete nikto nie je tak je vsetko v poriadku a viac sa to vylepsit neda.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim router mam Archer C60 a pripojeny je samozrejme do SpeedportEntry 2i

V speedporte mam pichnuty aj lan kabel priamo do notebooku a dva porty su obsadene pre magiobox .

Router Archer som kupoval kvoli lepsiemu signalu v dome a 5g sieti 

Cize ak som spravne pochopil tak nastavenie toku rychlosti pre rozne zariadenia a nastavit to tak aby cez lan kabel do notebooku islo prioritne pripojenie a najrychlejsie ? 

Zariadenia ktore su napojene cez wifi cize Archer 

6 Iphonov  / na dvoch v podstate fungujeme na vlastnych datach / 

Xbox one / sporadicky asi raz za polroka  / 

Imac 

Asus notebook 

pouzival som Appletv ale tu som odpojil a Smart tv nemam 

cez kabel Speedport

Hp notebook  / priorita 😁 / 

2 x magio box

Poznamka k Archeru mam este wifi rozsirovac ktory je na prizemi aby bol signal aj na prizemi 

Dakujem za kazdu radu 🙂

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@cimbalko1  SpeedportEntry 2i  nema QoS ktory by bol uzitocny. Zato Archer C60 ma super moznost. V prilozenom obrazku najdes postup a je to velmi intuitivne takze to zvladnes urcite. Avsak bude najlepsie ak v Speedporte nechas Magio tak ako je a vsetko ostatne pichnes do Archera vratane tvojho notebooku. Vsetky ostatne zariadenia by sa tiez mali pripajat na Archer aby to QoS malo ucinnost. 

Avsak co viem tak Magio dost zerie linku hlavne ak ma clovek VDSL cize aj to moze mat vplyv. Mozes skusit tak ze ked nikto nebude sledovat TV (popripade im rovno poodpajaj ethernet) spustis v prikazovom riadku prikaz ako ti pisal Edo a potom pozapinas obe telky a sleduj ci sa nieco meni.

Postup:

1. Prihlasis sa do routra
  2. Kliknes na Tab s nazvom "Advanced"
  3. Zo zoznamu vyberies "QoS"
  4. Odskrknes "Enable QoS"
  5. Nastavis si kapacitu tvojej linky, mozes podla profilu co ti ma telekom poskytovat alebo presnejsie tym ze odmeras na speedteste rychlost a napises to tam. Davaj pozor na jednotky Mbps a Kbps...
  6. Dolu popridavas do kazdej kolonky zariadenia podla priority High / Middle / Low (napr svoj PC das do High a vsetko ostatne rozdelis Middle / Low alebo rovno das do Low :D)
  7. A das "Save"

Screenshot_1.png

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Este raz dakujem vyskusal som to nastavit podla navodu a nastavil som priority pripojenia .

Notebook na high a ostatne low 🤣

akurat som to dal naopak lebo  v navode je upload na 40  ma byt na 4 a download zasa na 40 a nie na 4 . 🙃

Ak som to spravne pochopil tak ked bude zapnuty notebook a zaroven aj ostatny tak rychlost rotuer uprednosti pre notebook a ostatnym to moze lagovat  lebo tok dat a rychlosti bude uprednostneny pre notebook. Takze vlastne zabrani ,,sekanie videohovoru” alebo hry a bude sa snazit urdzat ping aj rychlost . 

Odskusam a dam recenziu ale zatial to vyzera dobre 😌 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

akurat som to dal naopak lebo  v navode je upload na 40  ma byt na 4 a download zasa na 40 a nie na 4 . 🙃

Ak som to spravne pochopil tak ked bude zapnuty notebook a zaroven aj ostatny tak rychlost rotuer uprednosti pre notebook a ostatnym to moze lagovat  lebo tok dat a rychlosti bude uprednostneny pre notebook. Takze vlastne zabrani ,,sekanie videohovoru” alebo hry a bude sa snazit urdzat ping aj rychlost . 

Odskusam a dam recenziu ale zatial to vyzera dobre 😌 

Vidis, prepac, zle som to v tom navode vyplnil xD tak ako si to dal tak je to spravne...

QoS neobmedzuje ludi ale usmernuje kapacitu dat. Cize kazdy ma rovnaku rychlost az do bodu kedy nepride zariadenie s vyssou prioritou. V praxi ak by niekto zo skupiny Low stahoval tak by mu to islo teda tych 40Mbps. Avsak ak by si pustil stahovanie ty, vsetkym v skupine Low sa rychlost znizi tak aby si ty dosahoval minimalne 32Mbps.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Dakujem za info ako to viem teda riesit hlavne ping viem to nastavit aj sam alebo som odkazany na pomoc technikov ? 

Clovek dokaze spravit dost vela aj sam. Ak je teda tvoja linka v poriadku a ping ti skace z dovodu inych uzivatelov / zariadeni / SW v tvojej domacej sieti tak to vies obmedzit bud natvrdo pomocou Traffic shape alebo nastavit priority a rychlost pre rozne zariadenia / sluzby pomocou QoS. Na to ale treba router ktory tieto funkcie ma. Napis sem presny typ routra a posuniem ti nejaky navod ;)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Frenky20
      Dobry den. Nemoholi sme si nevsimnut cela rodina ze nedavno bola zavedena optika v Krasnej a  tie iste stlpy sa ukladaju uz aj v Kosickej Polianke kde nam bolo povedane ze sa bude realizovat optika. Viem ze je to este v stadiu vystavby a nesu na informacnej tabuli ani na stranke obce ziadne konkretne ifnormacie, bolo by teda mozne podrobnejsie podat informaciu o aku optiku ide teda FTTH ci Rozsirene VDSL alebo optiku 1gb? Dakujem
    • Od matusik484
      Dobrý deň !
      Chcel by som sa opýtať, či po obnovení zmluvy bude možné pokračovať v ADSL XL balíku na mojej adrese ? Pretože ak dám (akoby som si chcel zriadiť nový internet) nový zákazník a zadám moju adresu napíše to tam že služba na zadanej adrese nie je dostupná. Tak sa pýtam či po predľžení zmluvy nám dajú balík L (8/1) , alebo ostane ten istý ? Prípadne či telekom ponúka nejaké zrýchlenie aspoň upload-u

Vopred ďakujem.
      -Matúš
    • Od iGlasova
      Dobry den
      chcel by som sa opytat ake adresy sa teraz prideluju na optike ?
      v routeri mam ip 100.100.134.61 to je asi neverejna
      ale https://www.myip.com/ mi ukazuje 78.99.213.158
      ako to teda je s IP adresou?

• Od pepo930
      Dobrý deň mal by som otázku máme Magio internet vzduchom a už je možnosť pripojit sa na pevný internet od telekomu je možné premigrovat na pevný internet bez zmluvnej pokuty ? 
    • Od Viliam_K.
      Dobrý večer chcel by som sa spýtať či neplánuje Telekom v blízkej alebo v nejakej budúcnosti dať rychlejší internet v Topoľčanoch na Budovateľskej ulici. Momentálne tu máme ADSL internet a ten je dosť pomalý a aj dosť vypadáva. Pred rokom niečo posielal Telekom či máme záujem. Ďakujem za prípadnú odpoveď.
    • Od servisak2432
      Dobrý deň. Mohli by ste už konečne zaplatiť človeka namiesto robotického MAREKA, za normálneho človeka a šetriť na iných miestach a nie na ľuďoch čo vytvárajú hodnoty. Dnes mi napríklad už dvakrát vypadol INTERNET, . Načo tu oblbujete normálnych pracujúcich ľudí aby si dali zriadiť INTERNET od Vás,keď to u Vás ide len pol hodinu aj to s problémom.Od 27.2. nahlasujem poruchu výpadku telefónnej linky  a trvá to do dnešného dňa. Začalo to Dňa, 27.2,31.3,31.3,31.3,6.4,19.4,12.5,30.5,31.5,1.6,1.6,11.6,15.6 a dnes  mi 2x vypadol INTERNET A PEVNÁ LINKA o 22:50-22:52hod, stačí Vám to? kašlem na takúto spoločnosť. A vy ešte požadujete načas zaplatiť faktúru , za takéto služby.Niekto tam u Vás nemá isto chrbtovú kosť ako sa hovorí. Prajem pekný deň. Zatial ešte Váš klient. PS: už nie dlho.