optický internet v našej lokalite

Otázka

• 0

Dobrý deň, 

dozvedeli sme sa info, že vo vedľajšej obci (Dulova Ves - obec)  už prebiehajú stavebné práce k zavedeniu optického internetu (v časti Dulova Ves - Vlčie Doly bol optický internet zavedený už skôr). 

Chcem sa opýtať, či sa nechystá pokračovať aj ďalej - do našej obce Kokošovce? PSČ 082 52. Určite by tu bol záujem o optický internet.

Ďakujem a ostávam s pozdravom. Marek 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

našiel som tam rozpracovaný projekt s termínom spustenia do 30. 06. 2020, ale nezdá sa mi, pretože tam vidím len jedno súpisné číslo, pre ktoré by reálne optika bola dostupná. Čiže si ten termín ešte preverím. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Okey, zatiaľ ďakujem pekne za odpoveď a počkám si na ďalšie info. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od madrian
      Čoskoro bude dostupná optika v mojej lokalite a mal by som nejaké otázky. Určite by som chcel používať svoj (Ubiquiti) router . To už viem, že od Telekom dostanem ONT zariadenie ktoré treba prepnúť do bridge módu. Alebo netreba? Čítal som tu na fóre, že keď nie je aktivovaná WiFi, je v bridge režimu.
      Pri objednávke je možné vybrať Modem / Router:
      Standard router s WiFi Premium router s WiFi Nemám záujem Táto možnosť je nezávislá od ONT? Ide o samostatný router? Za 0.49€/mesiac by som bral ako backup.
      Ešte taká otázka, že teraz dávajú IPV6, alebo IPV4? Máme doma server a zatiaľ nie som pripravený na IPV6. 
    • Od jankakochanka
      Dobry den. Chcela by som sa spytat či je v pláne zriadenie optického internetu v obci Oslany. Dakujem
    • Od Dobko30
      Dobry den, chcel by som sa spytat, ci bude zavedene optické pripojenie na internet ?  v casti sidliska Kvetna, mesto Trencin ulica Jana Holleho  14.  Mal som informacie ze sa malo zacat este v roku 2019 a chcel by som vediet ci sa v tejto lokalite planuje z optkou a kedy sa bude realizovat?
    • Od leokabina
      Mám záujem pripojiť sa na optokábel, ktorý bude zajtra do našej bytovky prifúknutý.  Adresa je Zvolen M.R.Štefánika 53.  Na akej adrese prevádzkovej skupiny resp. tel.č. sa môžem prihlásiť?
    • Od marek2006
      Dobrý deň , chcel by som sa spýtať kedy bude spustený optický internet v obci Konská (okr.Žilina) Hlavná ulica 34/44 . Ďakujem 
    • Od DusanO
      Zdravim,
      este 5.5. mi prisla SMS v ramci kampane zrychlujeme2020 ... "Prave sme Vam zvysili ...". Mam Magio Internet XL so zlavou (to je textacia z faktury).
      Podla stranky https://www.telekom.sk/zrychlujeme2020 by som mal mat 1Gbps bez nutnosti restartovania. Merania mi stale osciluju okolo
       600/60 (tak ako to bolo pred SMS). Ako si to mozem overit inak ako empiricky - meranim? Viem si sam zistit aky profil mam nastaveny?
      Myslim, ze som preliezol cele menu ONT (Huawei HG8245H) co mam viditelne ale meno profilu som nenasiel.
      Meranie priamo na porte ONT:
      speedtest.exe -p
         Speedtest by Ookla
           Server: Slovak Telekom - Bratislava (id = 7069)
              ISP: Slovak Telekom
          Latency:     2.17 ms   (0.18 ms jitter)
         Download:   585.53 Mbps (data used: 785.9 MB)
           Upload:    58.44 Mbps (data used: 63.7 MB)
      Packet Loss:     0.0%
       Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/22e50844-942c-4e6d-9d89-003e3026162e
      V LANke za dalsim smerovacom a 2 switchmi:
      speedtest.exe -p -s 3902
         Speedtest by Ookla
           Server: Orange Slovakia - Bratislava (id = 3902)
              ISP: Slovak Telekom
          Latency:     3.34 ms   (0.08 ms jitter)
         Download:   605.39 Mbps (data used: 806.9 MB)
           Upload:    61.16 Mbps (data used: 64.7 MB)
      Packet Loss:     0.0%
       Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/8e59304d-babe-49c3-9778-63108219bbcc