ADB vv3212 bridge & ASUS DSL-AC52U

Otázka

• 0

Dobry den,

mam linku VDSL. Kvoli telefonu mam od Telekomu router ADB vv3212 v bridge mode. Za nim cez ethernetovy kabel pripojeny moj router ASUS DSL-AC52U. Od prepnutia ADB do bridge modu mi zacali nastavat nahodne vypadky PPPoE spojenia na ASUSe. Prejavuje sa to vynulovanim parametrov ako IP, atd... V ASUS logoch vidim:

2020-05-17 07:42:22 [Informational] kernel: Link State: Ethernet link down.
2020-05-17 07:42:22 [Informational] kernel: Link State: PVC_100 PPPoE down.
2020-05-17 07:42:22 [Informational] WAN Connection: Fail to connect with some issues.
2020-05-17 07:42:22 [Informational] stop_nat_rules: apply the redirect_rules!
2020-05-17 07:42:24 [Informational] kernel: Link State: Ethernet link up.

Skusal som uz vselico, reset ASUSu do factory defaults, reset ADB atd. Vymenil som aj ethernet kabel medzi nimi za S/FTP CAT7. Nepomohlo. Ak zapojim ASUS priamo na telefonny kabel (bez ADB) vsetko ide spolahlivo (samozrejme okrem telefonu).  Tak isto ziadne vypadky aj s ADB napr. pocas noci ked Net nepouzivam. Akonahle ho vytazim (spustim napr. Speedtest) po par razoch to ide dolu. Na technickej infolinke v danom case rozpady na sieti nevidia. Vsetky kontrolky na ADB vtedy svietia ako maju.

Skusal som experimentovat s nastaveniami ASUSu vo WAN a to:

Internet Detection: PPP Echo
PPP Echo Interval: 6
PPP Echo Max Failures: 10

Ak PPP Echo vypnem, nepomoze. Ak ale zmenim default hodnotu PPP Echo Interval z 6 na 1, tak vyzera ze ano (aspon zatial). Znamena to potom ze ASUS posiela kazdu 1s LCP Echo-request na peer.

Stretol sa niekto s tymto problemom? Zmena intervalu z 6 na 1 zrejme sposobi vacsi traffic na linke, moze to mat negativne nasledky? Viete mi poradit nieco lepsie? A hlavne preco u mna dochadza nahodne k tym padom linky: Ethernet link down a hlavne pri zatazi? Router nie je novy, mam ho par rokov, pouzivali sme ho do minuleho tyzdna (do prepnutia ADSL -> VDSL) ako ADSL router a fungoval spolahlivo. Je problem v ADB alebo v ASUSe?

Vdaka.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

• 0

Nasiel som aj dalsi problem. Download mam okolo 20-30Mbit/s a upload medzi 4-5Mbit/s (merane speedtestom). Napriek tomu mam velky problem s komunikacnym nastrojom MS teams. Ak spustim pocas hovoru video je velmi zlej kvality, seka sa a zacne sekat aj zvuk. Musim vypnut u seba kameru aj incoming video a mat zapnuty iba zvuk, potom aspon zvuk ako tak ide. Tok dat cez router je vtedy velmi maly okolo 35kB/s. Celkovo zacne vtedy konektivita na PC mrznut, napr. nejde vtedy spustit speedtest.

Ak vyradim ADB router a zapojim priamo telefonny kabel do mojho ASUSu, tak vsetko funguje ok. Kvalita videa ovela vyssia, tok dat cez router okolo 1Mb/s. Nic neseka, netrha, som chopny spustit speedtest popri tom bez problemov a namerat kludne download 20Mb/s.

Zaujimave je ze pred par dnami ked som mal nastaveny v Telekome testovaci profil (na tyzden po prepnuti linky ADSL->VDSL), tak aj ked som mal ASUS za ADB v bridge, tak som s MS Teams ziadny problem nemal. Problemy zacali az po zruseni testovacieho profilu, teda po prepnuti na full profil v Telekome. V testovacom profile som mal download do 20Mb/s a upload tak 2.5Mb/s

Tusi niekto v com je problem?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od kelsinen
      Je možné na tomto routri niekde počítať prenesené údaje?
      Objem prenesených údajov na stránke telekomm.sk je neprimerane veľký ... chcel by som to porovnať.
    • Od ivan77
      zdravim
      dsl internet mam uz niekolko rokov a bude mi koncit viazanost. prave som zistil ze nemam na mojej adrese dostupny ziadny dsl internet u ziadneho z poskytovatelov tejto sluzby. ako je to mozne?
    • Od Jerry973
      Dobry den. 
      Mam specificky dotaz. Chcem vediet, ci pojde TV box v nasledujucej konfiguracii siete. Chcem 2x box TV, ale neviem ci to bude fungovat, alebo musi byt priamo ETH kabel privedeny z routra do boxu.  Napisem ako mam teraz doma urobenu siet a poprosil by som znalcov co vedia o com pisem, ci to bude fungovat, alebo bude nutne tahat samostatny kabel. 
      Konfiguracia :  Opticky ruter pripojim do mojej sucasnej siete LAN co mam doma. Otazka bude tv fungovat za takouto konfiguraciou? 
      ROUTER TELEKOM > lan kabel > WIFI AP v mode BRIGGE {transparentne} > lan kabel > SWITCH > lan kabel > WIFI AP v mode BRIGGE > lan kabel TV BOX TELEKOM???
      Siet je cela transparentna, a je to spravene preto, lebo chalupa je dlha a mam tu 2x wifi AP pre pokrytie signalu. Len chcem vediet, ci v tej mojej transparentnej sieti bude fungovat TV BOX, alebo nie. Ci je v rovnakom rozsahu IP ako aj pc, alebo ma samostatny port na ktorom bezi iba TV.  Dufam ze som to popisal dost jasne, aby sme sa pochopili ...  Ide mi len o to, ci budem moct pozerat TV na druhej strane chalupy cez moju vlastnu siet, alebo budem muisiet tahat dalsi solo kabel len pre TV BOX. SAmozrejme internet tadial bude tiect tak isto. 
      Myslim si ze by to malo fungovat asi tak, ze zapojim router TELEKOM, strcim ho do mojej lanky a kde pripojim TV box, tam by mal ist, kde pripojim PC, tak isto by mal ist internet. 
    • Od mharisko71
      Dobrý deň
      Rád by som zistil možnosť napojenia sa na optický kábel v okolí Jabloňovej ulici v Bernolákove .
      s pozdravom. 
      Ing.arch. Marian Jurča 
    • Od mojtelekom2016
      Podľa správ od Telekomu na Zive.sk malo do 12.5. dojsť k dočasnému zrýchleniu DSL liniek, kedy sa dočkám ak mám  L paušal a download stále 45Mb/s ???