ADB vv3212 bridge & ASUS DSL-AC52U

Otázka

• 0

Dobry den,

mam linku VDSL. Kvoli telefonu mam od Telekomu router ADB vv3212 v bridge mode. Za nim cez ethernetovy kabel pripojeny moj router ASUS DSL-AC52U. Od prepnutia ADB do bridge modu mi zacali nastavat nahodne vypadky PPPoE spojenia na ASUSe. Prejavuje sa to vynulovanim parametrov ako IP, atd... V ASUS logoch vidim:

2020-05-17 07:42:22 [Informational] kernel: Link State: Ethernet link down.
2020-05-17 07:42:22 [Informational] kernel: Link State: PVC_100 PPPoE down.
2020-05-17 07:42:22 [Informational] WAN Connection: Fail to connect with some issues.
2020-05-17 07:42:22 [Informational] stop_nat_rules: apply the redirect_rules!
2020-05-17 07:42:24 [Informational] kernel: Link State: Ethernet link up.

Skusal som uz vselico, reset ASUSu do factory defaults, reset ADB atd. Vymenil som aj ethernet kabel medzi nimi za S/FTP CAT7. Nepomohlo. Ak zapojim ASUS priamo na telefonny kabel (bez ADB) vsetko ide spolahlivo (samozrejme okrem telefonu).  Tak isto ziadne vypadky aj s ADB napr. pocas noci ked Net nepouzivam. Akonahle ho vytazim (spustim napr. Speedtest) po par razoch to ide dolu. Na technickej infolinke v danom case rozpady na sieti nevidia. Vsetky kontrolky na ADB vtedy svietia ako maju.

Skusal som experimentovat s nastaveniami ASUSu vo WAN a to:

Internet Detection: PPP Echo
PPP Echo Interval: 6
PPP Echo Max Failures: 10

Ak PPP Echo vypnem, nepomoze. Ak ale zmenim default hodnotu PPP Echo Interval z 6 na 1, tak vyzera ze ano (aspon zatial). Znamena to potom ze ASUS posiela kazdu 1s LCP Echo-request na peer.

Stretol sa niekto s tymto problemom? Zmena intervalu z 6 na 1 zrejme sposobi vacsi traffic na linke, moze to mat negativne nasledky? Viete mi poradit nieco lepsie? A hlavne preco u mna dochadza nahodne k tym padom linky: Ethernet link down a hlavne pri zatazi? Router nie je novy, mam ho par rokov, pouzivali sme ho do minuleho tyzdna (do prepnutia ADSL -> VDSL) ako ADSL router a fungoval spolahlivo. Je problem v ADB alebo v ASUSe?

Vdaka.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Nasiel som aj dalsi problem. Download mam okolo 20-30Mbit/s a upload medzi 4-5Mbit/s (merane speedtestom). Napriek tomu mam velky problem s komunikacnym nastrojom MS teams. Ak spustim pocas hovoru video je velmi zlej kvality, seka sa a zacne sekat aj zvuk. Musim vypnut u seba kameru aj incoming video a mat zapnuty iba zvuk, potom aspon zvuk ako tak ide. Tok dat cez router je vtedy velmi maly okolo 35kB/s. Celkovo zacne vtedy konektivita na PC mrznut, napr. nejde vtedy spustit speedtest.

Ak vyradim ADB router a zapojim priamo telefonny kabel do mojho ASUSu, tak vsetko funguje ok. Kvalita videa ovela vyssia, tok dat cez router okolo 1Mb/s. Nic neseka, netrha, som chopny spustit speedtest popri tom bez problemov a namerat kludne download 20Mb/s.

Zaujimave je ze pred par dnami ked som mal nastaveny v Telekome testovaci profil (na tyzden po prepnuti linky ADSL->VDSL), tak aj ked som mal ASUS za ADB v bridge, tak som s MS Teams ziadny problem nemal. Problemy zacali az po zruseni testovacieho profilu, teda po prepnuti na full profil v Telekome. V testovacom profile som mal download do 20Mb/s a upload tak 2.5Mb/s

Tusi niekto v com je problem?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Okrem MS Teams bol problem aj napr. s Youtube apkou na uplne novom smart TV. Ukazovala rychlost siete tak 500kb/s. Nepouzitelne. Ked som zapojil iba svoj VDSL router vsetko slo fajn. Nakoniec prisiel technik, vymenil ADB router za ZTE a vsetko ide ako ma. Takze problem bol v ADB routeri.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od patrikdanis
      Dobrý večer jedna pani má záujem o internet typu VDSL2+ XL v Lokalite Budatínskej Lehote. Možno je tam aj viacero záujemcov, tak či sa plánuje do konca tohto roku spustiť VDSL2+ XL v jej lokalite. Určite by boli viacerí ľudia radi, lebo to patrí pod Kysucké Nové Mesto a minulý rok 2019 alebo predminulý rok 2018 bolo tomu, tak to aj v Oškerde a patrí to tiež pod Kysucké Nové Mesto, že tam bol dlhé roky internet cez ADSL pripojenie a už je aj VDSL2+ technológia. Ďakujem vám za všetky vaše rady.
    • Od Joey35
      Dobrý deň,
      chcel by som sa opýtať na dostupnosť optického internetu v lokalite Zborov ( okres Bardejov), presnejšie ulica Mlynská 27. Nakoľko viem, že sa tu realizovala výstavba optickej siete.
      Ďakujem.

• Od Zask0o
      Zdravím, posledné dni mávam dosť časté výpadky na mojej adrese. Je to tretí mesiac, čo od Vás mám L VDSL2, router je Speedport Entry 2i. Zatiaľ som to neriešil nijak, no zvažujem telefonát. Doteraz šlo všetko v poriadku a posledné dni, ako keby som dostal reset routru na diaľku.
    • Od Rastislav Pečík
      Rád by som sa spýtal, kedy cca bude dostupná optika v Šenkviciach na ulici A. Behúnka? Nedávno sa tu ťahali káble ... Ďakujem
    • Od MiroslavMax
      ako dlho mam cakat za zapojenie internetu po zaplateni faktury po vypnuti
    • Od BenjaminLucas
      Nazdar,
      od kedy mám zázračný telekom router adb vv3212 tak pravidelne mavam problemy s teamspeak uplay a dalsimi vecami, jednoducho na teamspeak ma nepripoji zadam ip serveru napise to ze  Trying to connect to server on 81.0.217.180:7288 napriklad a skonci to chybou  Failed to connect to server. Taktiez mi nejde na uplay siege ani wildlands, kde mám hladat chybu. Takmer vzdy pomoze vypnut a zapnut ale kedze je na to napojene magio tak to prerusi telku. router je v mode bridge a za nim mam zaradeny asus rt-ac87u.
      Dik za odpovede