ADB vv3212 bridge & ASUS DSL-AC52U

Otázka

• 0

Dobry den,

mam linku VDSL. Kvoli telefonu mam od Telekomu router ADB vv3212 v bridge mode. Za nim cez ethernetovy kabel pripojeny moj router ASUS DSL-AC52U. Od prepnutia ADB do bridge modu mi zacali nastavat nahodne vypadky PPPoE spojenia na ASUSe. Prejavuje sa to vynulovanim parametrov ako IP, atd... V ASUS logoch vidim:

2020-05-17 07:42:22 [Informational] kernel: Link State: Ethernet link down.
2020-05-17 07:42:22 [Informational] kernel: Link State: PVC_100 PPPoE down.
2020-05-17 07:42:22 [Informational] WAN Connection: Fail to connect with some issues.
2020-05-17 07:42:22 [Informational] stop_nat_rules: apply the redirect_rules!
2020-05-17 07:42:24 [Informational] kernel: Link State: Ethernet link up.

Skusal som uz vselico, reset ASUSu do factory defaults, reset ADB atd. Vymenil som aj ethernet kabel medzi nimi za S/FTP CAT7. Nepomohlo. Ak zapojim ASUS priamo na telefonny kabel (bez ADB) vsetko ide spolahlivo (samozrejme okrem telefonu).  Tak isto ziadne vypadky aj s ADB napr. pocas noci ked Net nepouzivam. Akonahle ho vytazim (spustim napr. Speedtest) po par razoch to ide dolu. Na technickej infolinke v danom case rozpady na sieti nevidia. Vsetky kontrolky na ADB vtedy svietia ako maju.

Skusal som experimentovat s nastaveniami ASUSu vo WAN a to:

Internet Detection: PPP Echo
PPP Echo Interval: 6
PPP Echo Max Failures: 10

Ak PPP Echo vypnem, nepomoze. Ak ale zmenim default hodnotu PPP Echo Interval z 6 na 1, tak vyzera ze ano (aspon zatial). Znamena to potom ze ASUS posiela kazdu 1s LCP Echo-request na peer.

Stretol sa niekto s tymto problemom? Zmena intervalu z 6 na 1 zrejme sposobi vacsi traffic na linke, moze to mat negativne nasledky? Viete mi poradit nieco lepsie? A hlavne preco u mna dochadza nahodne k tym padom linky: Ethernet link down a hlavne pri zatazi? Router nie je novy, mam ho par rokov, pouzivali sme ho do minuleho tyzdna (do prepnutia ADSL -> VDSL) ako ADSL router a fungoval spolahlivo. Je problem v ADB alebo v ASUSe?

Vdaka.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Nasiel som aj dalsi problem. Download mam okolo 20-30Mbit/s a upload medzi 4-5Mbit/s (merane speedtestom). Napriek tomu mam velky problem s komunikacnym nastrojom MS teams. Ak spustim pocas hovoru video je velmi zlej kvality, seka sa a zacne sekat aj zvuk. Musim vypnut u seba kameru aj incoming video a mat zapnuty iba zvuk, potom aspon zvuk ako tak ide. Tok dat cez router je vtedy velmi maly okolo 35kB/s. Celkovo zacne vtedy konektivita na PC mrznut, napr. nejde vtedy spustit speedtest.

Ak vyradim ADB router a zapojim priamo telefonny kabel do mojho ASUSu, tak vsetko funguje ok. Kvalita videa ovela vyssia, tok dat cez router okolo 1Mb/s. Nic neseka, netrha, som chopny spustit speedtest popri tom bez problemov a namerat kludne download 20Mb/s.

Zaujimave je ze pred par dnami ked som mal nastaveny v Telekome testovaci profil (na tyzden po prepnuti linky ADSL->VDSL), tak aj ked som mal ASUS za ADB v bridge, tak som s MS Teams ziadny problem nemal. Problemy zacali az po zruseni testovacieho profilu, teda po prepnuti na full profil v Telekome. V testovacom profile som mal download do 20Mb/s a upload tak 2.5Mb/s

Tusi niekto v com je problem?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Okrem MS Teams bol problem aj napr. s Youtube apkou na uplne novom smart TV. Ukazovala rychlost siete tak 500kb/s. Nepouzitelne. Ked som zapojil iba svoj VDSL router vsetko slo fajn. Nakoniec prisiel technik, vymenil ADB router za ZTE a vsetko ide ako ma. Takze problem bol v ADB routeri.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Lara40
      Dobrý deň,mám asi týždeň od vás router Alcatel.Možno som niečo zle nastavila. Buď keď ho vypnem zo siete alebo nám vypnú elektriku,po zapnutí routra mi svieti červená ikona network. Zakždým sa musím prihlásiť cez web,zadať heslo a pin kod sim karty. Nedá sa to nejak zrušiť aby mi to nabehlo automaticky? Ďakujem za odpoveď.
    • Od Ivetka007
      Dobrý deň,
      chcela by som Vás poprosiť o radu - je možné obmedziť deťom internet na ich mobilných telefónoch prostredníctvom multifunkčného wifi routera ADB VV3212? Ak áno, je to možné urobiť tak, aby ostatné zariadenia, napr. tablet, počítač, mobilné telefóny rodičov naďalej fungovali? Ďakujem Vám za radu.
    • Od Pavol_Janec
      Zdravím, chcel by som sa informovať ohľadom výpadkov internetu, ktoré sa vyskytujú za posledné obdobie ( 6 mesiacov ) pravidelne každý jeden deň, ako to budete riešiť. Už to prekročilo všetky medze, preto píšem. Výpadky internetu sa vyskytnú za deň aj 5-krát a to na menej ako 10 minút alebo dokedy nereštartujem router, tak internet  resp. TV kanály nejdú. Chcem vás poprosiť o jasnú odpoveď ako to vyriešiť. Pokiaľ sa touto správou nikam nepohneme určite sa zastavím v najbližších dňoch na pobočke. Ďakujem za skorú odpoveď.
    • Od MrDawn
      LOS dióda svieti na cerveno a internet nám nefunguje 
    • Od ingrid.tomova
      Dobrý deň,
      po nejakom čase potrebujem zapnúť 5GHz WiFi pásmo na Sagemcom 5565V2. (dávnejšie som ho vypol, aby som zbytočne nerušil iné kanály).
      Lenže ako robím, tak robím, posuniem cez web rozhrania zelený posuvník enablovania 5GHz pásma, ale po pár sekundách vždy spadne nazad do DISABLED.
      Skúšal som aj reštartovať celý router, ale výsledok je ten istý. 5GHz pásmo nezapnem.
      Máte nejaké skúsenosti, čo s tým?
    • Od Jastur
      Zdravím, chcem sa vás opýtať ako urobím bridge na routri Huawei HG8245H. Chcem na wifi použiť svoj router Asus DSL-AC750.
      A ešte jedna otázka. Musím mať ten ich router? Dal by sa nahradiť vlastným optickým kedže mám optiku.