Vlastny router s SFP

Otázka

• 0

U nas na ulici zacali pred nedavnom pretlacat k sukromnym domom odbocky s chranickami a vcera som sa dockal aspon toho :D

Preddpokladam, ze onedlho sa bude zafukovat aj opticke vlakno (OLT je na ulici osadene uz davnejsie). Asi sa opytam somarinu, ale nic za to nedam :D Je mozne ze mi telekom pychne priamo optiku do SFP portu mojho buduceho routera ? Alebo telekom dodava svoj vlastny opticky modem. Asi za B je spravne. Ak je spravne za B, tak dufam, ze modem sa da nastavit aj do bridge modu a priepustnost modemu je gigiabit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

0 odpovedí na túto otázku

Na túto otázku nie sú zatiaľ žiadne odpovede.

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od kelsinen
      Je možné na tomto routri niekde počítať prenesené údaje?
      Objem prenesených údajov na stránke telekomm.sk je neprimerane veľký ... chcel by som to porovnať.
    • Od Jerry973
      Dobry den. 
      Mam specificky dotaz. Chcem vediet, ci pojde TV box v nasledujucej konfiguracii siete. Chcem 2x box TV, ale neviem ci to bude fungovat, alebo musi byt priamo ETH kabel privedeny z routra do boxu.  Napisem ako mam teraz doma urobenu siet a poprosil by som znalcov co vedia o com pisem, ci to bude fungovat, alebo bude nutne tahat samostatny kabel. 
      Konfiguracia :  Opticky ruter pripojim do mojej sucasnej siete LAN co mam doma. Otazka bude tv fungovat za takouto konfiguraciou? 
      ROUTER TELEKOM > lan kabel > WIFI AP v mode BRIGGE {transparentne} > lan kabel > SWITCH > lan kabel > WIFI AP v mode BRIGGE > lan kabel TV BOX TELEKOM???
      Siet je cela transparentna, a je to spravene preto, lebo chalupa je dlha a mam tu 2x wifi AP pre pokrytie signalu. Len chcem vediet, ci v tej mojej transparentnej sieti bude fungovat TV BOX, alebo nie. Ci je v rovnakom rozsahu IP ako aj pc, alebo ma samostatny port na ktorom bezi iba TV.  Dufam ze som to popisal dost jasne, aby sme sa pochopili ...  Ide mi len o to, ci budem moct pozerat TV na druhej strane chalupy cez moju vlastnu siet, alebo budem muisiet tahat dalsi solo kabel len pre TV BOX. SAmozrejme internet tadial bude tiect tak isto. 
      Myslim si ze by to malo fungovat asi tak, ze zapojim router TELEKOM, strcim ho do mojej lanky a kde pripojim TV box, tam by mal ist, kde pripojim PC, tak isto by mal ist internet. 
    • Od dansus007
      Dobrý deň, mám VDSL XL  a mám premium router (Sercomm). Ide o to, že tento router je úplne zlý, idem kúsok od neho a hneď nemám signál a rýchlosť, ktorú meriam na mobile pri routri je len okolo 40/9 Mbps. Na počítači káblom ide normálne - 85/9 Mbps. Myslíte, že pomôže keď vymením router za ten základný? Pred tým sme ho mali tiež a zdalo sa mi, že bol o dosť lepší. Ďakujem za pomoc.
    • Od gargamel231
      Zdravíčko potrebujem len radu mám vdsl xl a Magio tv dva boxy a chcem vymeniť router bude všetko fungovať keď by som kúpil dajme tomu od tplinku w 9960 alebo prípadne niečo iné z nastavením nemám problém len nemám problém len toto som ešte nemusel riešiť 
    • Od LagoSk
      Dobrý deň. Mám problém s wifi. Mám veľmi slabú wifi a popri tom platím balík 120/12 magio internet. Neviem čím to je či je router ďaleko alebo je príliš starý alebo ho niečo rúší, prosím pomoc.
      Router sa nacházda o miestnosť kúsok nadomnou, a jedná sa o router ADB-8D6787, v rovnaký čas využíva wifi maximálne 6 zariadení.
      Ďakujem za odpovede.
    • Od Kyblik78
      Dobrý deň
      viac ako 3 roky mám router ZTE II ten je však pomalý. Je možné v rámci Telekomu požiadať o rýchlejší model alebo si to mám riešiť vo vlastnej réžii.