Nespravodlivosť od Telekomu

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Prečo ja mám platiť 42 eur za magio internet a televiziu XL  , mne Telekom nič viac neda a ten čo plati  menej dostane to isté taku istu rýchlosť  za menej eur  takto si važia zakaznikov čo im pravidelne platia  je načase asi isť niekam inam 

Editoval/-a mitojuraj
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

43 odpovedí na túto otázku

• 0

@mitojuraj @informovanost

Mat vase problemy... xD nehnevajte sa na mna ale to je uplna malichernost. Ta osoba ktora plati 2 mesiace za Lko a ma XLko bude mat ten isty program ako vy za nizsiu cenu na 2 mesiace a potom papaaaa... ty to mas stale. Stale mozes poziadat o znizenie programu, napriklad xD. Kvoli 10€ sa tu rozculujete. Stretnut vas v realnom zivote tak vam kazdemu tych 10€ dam aby ste mali spokojny zivot.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

uniká ti princíp. hrozne si zameraný na tie peniaze. prečo mám platiťi pri totožných podmienkach za niečo viac ako iný, no dostaneme to isté aj keď len dočasne. 

je to nefér a podraz. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie je to podraz.

V kostole v evanieliu (teraz si nespomeniem presne v ktorom evanieliu to bolo) sa cita (nenapisem doslova, ale len pricip).

Hospodar si rano najal robotnikov na zatvu a dohodol sa s nimi na 10 denorov, ze budu pracovat od rana do vecera. Poobde prisli dalsi robotnici a tiez chceli pracovat a hospodar sa s nimi dohodol tiez, ze ked budu pracovat do vecera, dostanu po 10 denarov.

Vecer skoncili vsetci a hospodar zacal vyplacat. Kazdemu dal po 10 denarov. Ty co prisli rano, tak somrali, ze pracovali o pol dna viac a dostali to iste co aj tamty co pracovali len pol dna. Hospodar vsak povedal: azda si sa nedohodol somnou na 10 denarov ??

Poculi sme bozie slovo :D

Ja mam kolegu, ktory mi povedal, ze  ma s telekomom zmluvu, kde ma on a manzelka pausal, dalej ma XL optiku a plati 11€/mes. Zmluva je uz hodne stara (mozno 10-15 rokov neviem) a telekom tuto zmluvu nevie zrusit. Neviem co je na tom pravdy, ale ked mi to povedal, tak by si hadam nevymyslal. Ak budem riesit dalsie predlzenie zmluvy, skusim sa s telekomom dohodnut na nizsej cene, resp. lepsich podmienkach. Ak nenajdeme kompromis, mozem ist kludne ku konkurencii.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aha,  takže ako príklad si mi uviedol sci-fi knižku pre dospelých ..... no fajn... 

ale keď sa chopím tvojho príkladu..... 

ja si priplácam aby som mal viac.  

ak to prevediem na tvoj príbeh........ 

teda ja som sa s farmárom dohodol, aby som dostal 15 denárov, ak budem robiť od rána.  tí čo majú menší balík sa dohodli, že budú robiť za 10 denárov od obeda. 

no deň skončil a farmár všetkým bez rozdielu platí 15 denárov. 

to je to čo poburuje. 

toto je to čo jaksi nevieš pochopiť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobre moja diskusia tu asi konci.

Ale este sa ta na zaver opytam. Oklamal ta telekom a dava ti menej  ako ste si to navzajom zazmluvnili ??

O ostatnych co maju nizsie programy sa nestaraj. Lenze to je ta slovenska mentalita. Teba nezaujma co mas ty, ale co maju ostatny. Uz tu niekto spominal, ze o 2 mesiace to skonci, to ti fakt stoji za tych 10€ robit take rozbroje ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

tu nejde o rozbroje. či mi telekom dal menej ako som si zazmluvnil..... nie. dostávam to čo som si zazmluvnil. 

či sa stalo, že telekom si zaúčtoval za niečo čo som nikdy neaktivoval alebo premštil cenu, čo som kontroloval a nevyreklamoval? áno. 

a hovoríš tu o slovenskej logike.... chcem vedieť kde na svete, by boli ľudia spokojný s tým, že oni musia zaplatiť viac pri úplne tých istých podmienkach ako niekto iný no aj tak dostanú to isté. 

si prestav že cena v obchode za nrožok je 0,07 eura ale konkrétne od teba budú pýtať za ten istý rožok 0,10 eura....

veď čo je to 0,03 eura....... no nebudeš vysmiatý ako slniečko na hnoji. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

to práve slováci sú tí ktorí držia hubu šúchajú nohami. 

vo francúzku vyjde zákon ktorý sa ľudom nepáči, idú do ulíc spravia barikády a protestujú  vo veľkom.  tam sa "papaláši" boja ľudu.

tu? tu sa niečo také stane a ľudia pošomrajú na sociálnych sieťach a koniec. ešte Fico kým bol pri moci sám povedal, že sme tupci lebo radšej pracujeme v dvoch robotách aby sme utiahli potreby domácnosti..... nie tými slovami ale s týmto významom.  a aj tak si robia svoje ďalej, však čo. 

áno slovenská mentalita.... pravda... ale úplne opačne ako si to povedal. presne naopak. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pred nedavnom som kupil vodku 0.7L v akcii za 5.20€. Po akcii isla znovu na 6.80€. Kamarat ju kupil mimo akcie za 6.80€ a teraz zacal lamentovat aka to je nespravodlivot.

Ber to tak, ze programy M a L maju akciu a XL nema akciu lebo pre nich akcia jednoducho neexistuje.

Mozem ta ale ubezpecit, ze ja mam L a posunuli ma na rychlosti ako su na XL, ale rychlost dosahujem len 66% z XL

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je síce pekné, ale ty kupoval vodku na akcií a tvoj kamoš nie. 

v prípade toho čo robí telekom ste spolu naraz došli do obchodu, ty si kupoval vodku familia klasik a tvoj kamoš zlatý ruský štandart. 

každý ste zaplatili za to čo ste vybrali, ale tebe po platbe zobrali tú halucínogénnu bodku z rúk a strčili ti tam tiež zlatého štandartu a oboch vás vyhodili z obchodu. 

a teraz máte obaja to isté. rovnako ako tu v telekome lebo všetci sme brali internet pri rovnakých podmienkách. 

máte to isté, aj keď si zaplatil 5 eur a on 20.  ty si šťastný a on je právom nasratý. 

asi tak. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@informovanost tak inak. Chapem ze si nastvany z toho ze TY si nedostal ziadne "zrychlenie"... to vsetko mozes vyventilovat a poziadat o znizenie ceny na XL cenu na tejto adrese:  https://www.telekom.sk/kontakt/napiste-nam/

Dalsia vec je ze ak by si ziadal o zrychlenie je to absolutny nonsens. Povedal by som ze aj platenie si 1Gbit sluzby je nonsens a je to len vec marketingu nie vyuzitelnosti. Za dalsie ty mas program XL a mas "Doplnkovu sluzbu" ktora spada do inej kategorie, na ktoru sa nevztahuje dane zrychlovanie. Mozes sa stazovat kolko chces ale zmluva nepusti. Je to ako by som ja mal Pausal XLko a stazoval sa ze podnikatelska verzia XLka ma toho viac za rovnaku cenu. Rozpravame sa o inych verziach zmluvy/sluzby.

PS: Ak ti ide o rychlost tak tu si mozes na speedtest stranke kludne zmenit v kode na co len chces pretoze aj ten 1Gbit nikde neuvidis :D len na speedteste.

Screenshot rýchlosti zo speedtest.net

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tu nejde o to že "ja".  

máto síce s tým čo dočinenia, to je pravda, že ozval by som sa (možno) ak ja by som bol medzi tými, čo im to zrýchlili. toto je napravdepodobnejšie pravda. 

no nemôžeš porovnávať XL pre fyzické osoby a XL pre právnické osoby. sú tam rôzne podmienky pri výbere služby.  ako napríklad to, že fyzická osoba si nemôže vybrať právnický paušál. 

ale neber do úvahy to že "ja" mám službu giga....  čo napríklad taký @mitojuraj ktorý ani nie je na optike a jeho rýchlosť internetu je 15/1 či koľko.  ajemu rýchlosť  nezvýšili.  ale ostatným zákazníkom, ktorí si brali paušál pri úplne totožných podmienkach, na totožnej technológií.  

tak juraj a tisícky ďalších sú doslova a do písmena diskriminovaní touto akciou telekomu, lebo telekom ich núti platiť viac za to, čo ostatní dostatnú zadarmo. 

musí platiť za to, čo ostatní dostanú zadarmo, pri rovnakej technológií, rovnakých podmienkách, rovnakých.... všetko je rovnaké. 

toto tu riešim - e

toto nie je ani z ďaleka o doplnkovej službe ktorú spomínaš ale úplne normálnych bežných službách ktoré telekom ponúka a očividne aj diskriminuje. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uz som to tu raz pisal. Oklamal niekoho telekom a uctoval mu vyssiu sumu ako ma v zmluve ?

Alebo vyrazne mu znizil rychlost v ramci daneho programu (M, L, alebo XL)?

Nespravodlivost by bola v tom pripade keby si platil za XL a mal rychlost L. To co maju ostatny nech ta/vas nezaujma. Tak isto by som sa mohol stazovat aj ja, lebo ja mam L a po zvyseni som kedykolvek meral, tak som nameral max. 66% rychlosti XL. 

Myslim si, ze tuto temu treba uzavriet.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@informovanost tak inak. Chapem ze si nastvany z toho ze TY si nedostal ziadne "zrychlenie"... to vsetko mozes vyventilovat a poziadat o znizenie ceny na XL cenu na tejto adrese:  https://www.telekom.sk/kontakt/napiste-nam/

Dalsia vec je ze ak by si ziadal o zrychlenie je to absolutny nonsens. Povedal by som ze aj platenie si 1Gbit sluzby je nonsens a je to len vec marketingu nie vyuzitelnosti. Za dalsie ty mas program XL a mas "Doplnkovu sluzbu" ktora spada do inej kategorie, na ktoru sa nevztahuje dane zrychlovanie. Mozes sa stazovat kolko chces ale zmluva nepusti. Je to ako by som ja mal Pausal XLko a stazoval sa ze podnikatelska verzia XLka ma toho viac za rovnaku cenu. Rozpravame sa o inych verziach zmluvy/sluzby.

PS: Ak ti ide o rychlost tak tu si mozes na speedtest stranke kludne zmenit v kode na co len chces pretoze aj ten 1Gbit nikde neuvidis :D len na speedteste.

Screenshot rýchlosti zo speedtest.net

Super ping, odpoved ti prisla este skor ako si poslal dotaz :D a tie rychlosti nic moc :P

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uz som to tu raz pisal. Oklamal niekoho telekom a uctoval mu vyssiu sumu ako ma v zmluve ?

Alebo vyrazne mu znizil rychlost v ramci daneho programu (M, L, alebo XL)?

Nespravodlivost by bola v tom pripade keby si platil za XL a mal rychlost L. To co maju ostatny nech ta/vas nezaujma. Tak isto by som sa mohol stazovat aj ja, lebo ja mam L a po zvyseni som kedykolvek meral, tak som nameral max. 66% rychlosti XL. 

Myslim si, ze tuto temu treba uzavriet.

chcem ťa vidieť, keď v práci tvoj kolega za rovnakú prácu ako ty rovnaký čas a rovnakú kvalitu dostane o 500 eur vyššiu prémiu bez akéhokoľvek dôvodu, 

napriek tomu, že tvoj zamestnávateľ ti zaplatí presne to čo máš v zmluve, že ti to bude po vôli. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Predstav si, ze je to tak. Lebo moj kolega je velmi dobry kamarat s veducim a pri tej istej praci, ja VS a on SS ma viac (nie o 500, ale ma (a za dalsie je tam o dost kratsie ako ja)). Proste ja sa nedokazem niekde tlacit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

on má viac zazmluvnených. ja hovorím o bonuse. 

musíš mať tak veľký plat že ani v tom nevnímaš rozdiel. 

lebo znova si mimo témy a pri tom, že ty máš inak stanovené podmienky zmluvy ako on. 

no ja hovorím o úplne totožných podmienkách zmluvy, totožných pracovných podmienkach, totožnej zmluve, totožnej práci, totožnom vedúcom, totožnou miestnosťou na výkon práce, totožnému množstvu práce, totožnej kvalite práce.... no napriek tomu dostáva vyššie bonusy ako ty. 

ozval by si sa. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je o tom, či by si sa ozval. pri rovnakých podmienkach. 

a čo tak. ak by si bol manažér podniku. zodpovednosť pracovný čas, pracovná náplň výška platu.... plat máš zazmluvnený.  dostávač čo máš na zmluve. 

no v tom istom podniku je upratovačka, ktorá síce má na zmluve podstatne menej ako ty. no napriek tomu dostáva ten istý plat čo ty na pozícií manažéra.  

a to napriek tomu že má nulovú zodpovednoť, niečo spraví zle a nikto si to ani nevšimne ak to nerobí zle dlho za sebou. 

ty na pozícií manažéra spravíš jedno zle rozhodnutie a dopady môžu byť fatálne ako pre firmu, tak i pre tvoju kariéru. 

odlišné vzdelanie, čas tomu venovaný. no tá istá firma. 

no napriek tomu máte rovnaký plat. 

a čo teraz? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Asi zijes niekde mimo slovensko, lebo inak si to neviem vysvetlit. Spominas si na predoslu vladu ? Tam bolo jedno ake mas vzdelanie, skusenosti, skutocnu odbornost. Najdolezitejsie bolo s kym si kamarat. Ono to este stale funguje. Inak plat je v nasej firme a myslim si, ze aj vsade inde tabu a urcite ho neprezradzas svojim kolegom a ani kolega ho nehovori tebe. Ja mam  dokazy, ze mam nizsi plat ako kolega, ktory je vo firme kratsie a ma nizsie vzdelanie videl som rocne zuctovanie dane. Ak by som sa ozval, tak si mozem ist hladat novu pracu.

Ale nechajme to uz tak o chvilu zrychlovanie skonci a my stale mlatime prazdnu slamu.

Ak je to mozne, poprosim moderatorov o uzamknutie temy.

Editoval/-a janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar