Nespravodlivosť od Telekomu

Otázka

• 1

Pridal (editované)

Prečo ja mám platiť 42 eur za magio internet a televiziu XL  , mne Telekom nič viac neda a ten čo plati  menej dostane to isté taku istu rýchlosť  za menej eur  takto si važia zakaznikov čo im pravidelne platia  je načase asi isť niekam inam 

Editoval/-a mitojuraj
odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

43 odpovedí na túto otázku

• 1

ale 42 eur je nejako moc nie? 

keď ja mám optiku XL + GIGA

k tomu telku...... neviem síce či M či L

a k tomu paušál   a platím 55.    a za ten paušál, (lebo mám rozdelené faktúry) platím viac ako je rozdiel medzi nami dvoma. 

za službu giga je to 5eur / mesiac.... 

takže povedzme, že za internet XL a telku platím dokopy  rapídne menej ako ty ale so zľavou vyššieho balíčka....  preto sa mi to nezdá.... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ty sa nemáš dôvod prečo rozčuľovať. 

https://www.telekom.sk/zrychlujeme2020 

tí čo si platia M dostanú rýchlosť L

tí čo si platia L dostanú XL

ti čo si platia XL dostanú GIGA

ja čo si platím GIGA môže byť nasratí, lebo ja nedostanem nič a už skoro týždeň sa domáham odpovede, či mi vyplatia ten rozdiel toho čo sa ty hneváš, ale ty dôvod na to nemáš.. .D: 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tam je tá nespravodlivosť. :D  trošku inde ako myslíš, ale áno je tam :D 

a ďalšia, že HBO GO na 30 dní starým zákazníkom určia, kedy si tento bonus môžu vybrať, ale novým to nie je určené, termín, kedy si to aktivujú je na nich podľa toho ako im to vyhovuje, to je napríklad ďalšia nespravodlivosť. :D 

je ich veľa, len žiaľ v tomto prípade u teba nie tak celkom na mieste. :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja čo si platím GIGA môže byť nasratí, lebo ja nedostanem nič a už skoro týždeň sa domáham odpovede, či mi vyplatia ten rozdiel toho čo sa ty hneváš, ale ty dôvod na to nemáš.. .D: 

Ale u nas nieje optika  platim si XL a nedostanem nič viac 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tam je tá nespravodlivosť. :D  trošku inde ako myslíš, ale áno je tam :D 

a ďalšia, že HBO GO na 30 dní starým zákazníkom určia, kedy si tento bonus môžu vybrať, ale novým to nie je určené, termín, kedy si to aktivujú je na nich podľa toho ako im to vyhovuje, to je napríklad ďalšia nespravodlivosť. :D 

je ich veľa, len žiaľ v tomto prípade u teba nie tak celkom na mieste. :D 

Ano  mam aj GO  ale u nas niej optika tak si platim  XL čo je u nas max a mne nič nedaju  ale M aleo L dostane to čo mam ja  a platia menej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

jáj ok, beriem s5.........  ja som automaticky zobral optiku do úvahy. 

tiež by som sa domáhal vrátenia rozdielu od telekomu. 

rozdielu medzi L ktoré dostane rýchlosť XL

a tvojho XL, kde si platíš za lepšiu službu, no aj tak dostaneš to isté čo L.  áno to je nefér. 

a tak isto to mám i ja. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a k tomu paušál   a platím 55.    a za ten paušál, (lebo mám rozdelené faktúry) platím viac ako je rozdiel medzi nami dvoma. 

takže povedzme, že za internet XL a telku platím dokopy  rapídne menej ako ty ale so zľavou vyššieho balíčka....  preto sa mi to nezdá.... 

Nemam prečo klamať prikladam fot  faktura 

IMG_20200513_184810.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano  optika  je dokonca lacnejšia  ako dsl  a je tam ovela ovela  viac 

Citát

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Citát

@informovanost

Jemu islo o to, ze on, ako napriklad aj ja platim 16€ za 8/1Mbps, zrychlenie akekolvek nie je mozne. Kde ale iny maju za tu istu cenu 120/12 po zrychleni samozrejme 600/60... :D

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

nie, jemu šlo o tú istú technológiu :D že má najvyšší balík technicky dostupný u nich a on zvýšenie nedostal, no ten čo si platil menší balík ako on dostal to isté čo on, no za nižšiu cenu. :D 

to ho štve :D  ten rozdiel optiky a dsl som sem dotiahol ja :D 

on má ten istý problém čo ja. .D  no na inej technológií :D 

že zákazníkov s najvyššou službou daných technológií, telekom diskriminuje. .D 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presne si to popísal ďakujem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ten kto by sa tu mohol rozculovat som ja :D plati sa cca 40 eur mesacne za xl balik 15/1 Mbps telku l a telefon m, predrazene fest

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ten kto by sa tu mohol rozculovat som ja :D plati sa cca 40 eur mesacne za xl balik 15/1 Mbps telku l a telefon m, predrazene fest

Véd ja platím 42 za to 🤣

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Problem je v tom, ze tie najvyssie baliky uz nemaju ako zvysovat (ved XXL uz neexistuje). Mna dnes skoro rano cca o 01:00  prepli na vyssiu rychlost (teoreticky by som mal mat 90/9 Mbps) a dosahujem, len vid obr.

https://www.speedtest.net/result/9443826522.png

Ale je mi to uplne jedno aj keby som mal 25/5 ... 

Editoval/-a janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja rozumiem, že vyššiu rýchlosť to už nejde :D nám sa ale nepáči, že mi musíme platiť viac, aby sme dostali to isté čo oni pri úplne tých istých podmienkach. :D 

čo je definícia diskriminácie :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja viem ze si pravom nahnevany, ale ty si si objednal XL 90/9. Pokial mas aj viazanost, tak telekom nic neprusil, ked ti nezdvihol rychlost (lebo uz nemal ako). Ked chces, tak pockaj do konca viazanosti a objednaj si nizsi program L.

Tie rychlosti, ktore telekom navysil, tak budu fungovat tak akurat par tyzdnov, preco robis z toho take halo.

Nevidim v tom ziadnu diskriminaciu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie telekom nič zmluvne neporušil.  dostávam to, za čo si platím (ja mám optiku giga) 

no ten čo si platí XL dostane za nižšiu cenu to isté, za čo si ja doplácam. ja dostanem to isté čo on, len drahšie. 

telekom spravil akciu, ktorú dal vybraným zákazníkom.  len vybraným. čo je diskriminácia ostatných. lebo všetci máme mať rovnaké podmienky. :D 

je to isté, ako keby sme boli na pracovisku, ja som róm a ty si biely. ja pracujem a dostanem za svoju prácu zaplatené. ty pracuješ a dostaneš zaplatené pracujeme úplne rovnako ale ty dostaneš prémie a ja nie. :D  toto sa stať tak už to riešia všetky organizácie štátu aj tie v súkromnej sfére ako rasizmus - rasová diskriminácia. 

toto je to isté, len tam nie je rozdiel rasy. :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nebavíme sa o rozdieloch medzi technológiami. 

teda rozdiel medzi adsl, vdsl, optikou či LTE.  nie.

len v rámci jednej a tej istej technológie.  pretože tam sú totožné podmienky. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ja viem ze si pravom nahnevany, ale ty si si objednal XL 90/9. Pokial mas aj viazanost, tak telekom nic neprusil, ked ti nezdvihol rychlost (lebo uz nemal ako). Ked chces, tak pockaj do konca viazanosti a objednaj si nizsi program L.

Tie rychlosti, ktore telekom navysil, tak budu fungovat tak akurat par tyzdnov, preco robis z toho take halo.

Nevidim v tom ziadnu diskriminaciu

Neviem či si to pochopil  ale asi nie na DSL je 15/1  keby som mal  90/9  tak oslavujem  a platím 42e   a ten co si platí 25 dostane to isté 

Editoval/-a mitojuraj

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aj keď je to dočasné, ale ako vidíš v prípade mitojuraja, to je rozdiel  17 eur mesačne čo je naozaj dosť.  toto je to o čo tu ide. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem či si to pochopil  ale asi nie na DSL je 15/1  keby som mal  90/9  tak oslavujem  a platím 42e   a ten co si platí 25 dostane to isté 

Pochopil som to, ale ty si mal napisat presnejsie, pretoze telekom ma pre koncovych beznych zakaznikov  3 programy M, L a XL a zaroven inet ponuka na troch technologiach (ADSL, VDSL, Optic). Az teraz som sa dozvedel, ze ty mas zrejme ADSL a na technologii ADSL je program XL nastaveny na 15/1 Mbps, takze viac ti uz nemozu nastavit. Podla aktualneho cennika stoji internet magio M 10.9€/mes,  L 15.9€/mes a XL 20.9€/mes. IPTV , pausaly a pod. do toho nepocitaj. To nema v tomto pripade s rychlostou nic spolocne. Preco platis o 17€  viac, si zodpovedz sam.

Internet XL stoji rovnako na kazdej technologii (VDSL, ADSL, Optic) a to je 20.9€

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

jany chytil si toho čo je tu úplne irelevantné. 

sám si potvrdil, že platí telekomu na tej istej technológií ako ten čo L o 5 eur viac. 
prečo by teda mal dostať to isté, ako ten čo platí menej ?! 

toto je tá pointa, ktorá ti absolútne uniká ako ťa tak čítam. 

Pochopil som to, ale ty si mal napisat presnejsie, pretoze telekom ma pre koncovych beznych zakaznikov  3 programy M, L a XL a zaroven inet ponuka na troch technologiach (ADSL, VDSL, Optic). Az teraz som sa dozvedel, ze ty mas zrejme ADSL a na technologii ADSL je program XL nastaveny na 15/1 Mbps, takze viac ti uz nemozu nastavit. Podla aktualneho cennika stoji internet magio M 10.9€/mes,  L 15.9€/mes a XL 20.9€/mes. IPTV , pausaly a pod. do toho nepocitaj. To nema v tomto pripade s rychlostou nic spolocne. Preco platis o 17€  viac, si zodpovedz sam.

Internet XL stoji rovnako na kazdej technologii (VDSL, ADSL, Optic) a to je 20.9€

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je to cena presne podľa cenníka. Za kaźdý XL produkt 25 EUR teda spolu 50 EUR. Baličková zľava za XL produkt je 4 EUR za každý XL pri dvojkombinacii, teda spolu 8 EUR. Cena teda je 50 - 8= 42 EUR.

POZOR Telecom má  zľavy aj za viazanosť. Vo vašom prípade 4,41 EUR za produkt, teda spolu 8,82. 

Ak si predlžite zmluvu vizanosti na 24mesiacov  budete platiť teda iba 33,20 EUR. Zľava 105 EUR ročne za to stojí.

Moje odporúčanie doplnte si aj telefonovanie -  M produkt, cena bude 34,80. teda iba 1,60 EUR navyše

A telefonovanie je neobmedzené do pevných sieti a 1000 minút na mobilné siete, alebo tak nejak.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ehm. .D  tento príspevok je ako výkrik do tmy. :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom su generelne známi odrbávačskí **piip**:D Cela domacnost platime mesacne asi 100€ telekomu a nic nejde, ani wifi, ani mobilne data a stalo sa uz velakrat ze proste **piip** o kredit (dobijem 20€ a nic nepride)

neviete nahodou kde to mozem nahlasit aby to niekto videl? Ci to treba ist do predajne niekomu **piip** hubu tym routerom?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar