TP-LINK Archer C6

Otázka

• 0

Zdravim,

sestra ma optiku L,Router je huawei hg8245h.. Skusal som vsetko mozne aj nemozne, ale po wifi to ide pomaly.Dava to nejakych 35-40 mbit/s

Rozhodol som sa kupit vlastny router.Myslite,ze TP-LINK Archer C6 by to zvladol lepsie?Mate niekto skusenosti s tymto routerom na optike?Ake rychlosti vam zvladne v 3 izbovom byte cez wifi?

Co sa tyka 2,4ghz a 5ghz,musia bezat sucasne, alebo sa to vie nastavit aby isla len 2,4ghz samostatne a 5ghz bola vypnuta?Ako je to s bridge mode -trva to dlho kym to telekom zapne?Ak som to spravne pochopil tak telekom dialkovo vypne na huawei routeri wifi a ja sa cez WAN pripojim do noveho routera a odtial pojdu vsetky LAN kable do TV, pripadne do notebooku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Ked je huawei uz v bridge mode,svieti PON kontrolka na zeleno.nefunguje internet cez LAN kabel do notebooku?je to tak spravne?koncovy router este nemam a tak sa pytam, ci aj v tomto bridge mode bude fungovat internet cez LAN alebo nan musim napojit novy router aby fungoval a dovtedy nepojde nic.diki 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

router je prepnuty do bridge zhruba za 3 dni potom sprava ako prevodnik gpon-lan + magio a pevna linka ak su, internet ide z portu lan1 na wan routra ktory sisi kupil alebo kupis, ten nastavis ako gateway a funguje to, ci to tp-link zvladne lepsie ja neviem, urcite to bude lepsie ako je teraz ale o kolko neviem tiez, co sa tyka 2,4 a 5 ghz sieti wifi je len na tebe ako si to nastavis mozu bezat naraz alebo len jedna, nepoznam ten router tak neviem ake su nastavenia ja som mal asus rt-ac87u tam to slo pekne nastavit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem ti za odpoveď, predtým ako som si všimol že si mi tu odpísal som ti napísal súkromnú správu.Do bridge módu to prepli asi za 10minút, router som samozrejme ešte nemal ,čakal som na dodanie ale podarilo sa  a napojil som ho huawei(LAN1) do TPLINKU(WAN) a z TPLINKU(LAN1) do notebooku(RJ 45).Nastavil som PPPoE meno a heslo,ďalej samostatne išla nastaviť 2,4GHZ sieť a tam som nastavil najmenej zarušený kanál 7 a šírku 20Mhz

Optik L 120/12 dočasne zrýchlený na XL 600/60

Rýchlosti huawei-utorok LAN 600/60 WIFI 2,4Ghz 30-40Mbit

huawei(bridge mode)+TP Link Archer C6 -štvrtok LAN 115/12Mbit  WIFI 2,4GHZ 35-50Mbit.

Nič iné som v TPlinku nenastavoval iba to čo som napísal.Neviem kde robím chybu a prečo to zrazu ide po kábli tých 120/12 a cez WIFI to nejde bohvie ako.Je treba ešte niečo na TPlinku nastaviť aby to fungovalo lepšie.Antény som neodbaloval, keby som ho chcel do 14 dní vrátiť.Keby aj ten obal rušil signal na tých antenáchtak xez LAN to ide aj tak pomaly a okrem iného bol som v blízkosti routera keď som to meral,tak cca 1m.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Pavol_Janec
      Zdravím, chcel by som sa informovať ohľadom výpadkov internetu, ktoré sa vyskytujú za posledné obdobie ( 6 mesiacov ) pravidelne každý jeden deň, ako to budete riešiť. Už to prekročilo všetky medze, preto píšem. Výpadky internetu sa vyskytnú za deň aj 5-krát a to na menej ako 10 minút alebo dokedy nereštartujem router, tak internet  resp. TV kanály nejdú. Chcem vás poprosiť o jasnú odpoveď ako to vyriešiť. Pokiaľ sa touto správou nikam nepohneme určite sa zastavím v najbližších dňoch na pobočke. Ďakujem za skorú odpoveď.
    • Od MrDawn
      LOS dióda svieti na cerveno a internet nám nefunguje 
    • Od ingrid.tomova
      Dobrý deň,
      po nejakom čase potrebujem zapnúť 5GHz WiFi pásmo na Sagemcom 5565V2. (dávnejšie som ho vypol, aby som zbytočne nerušil iné kanály).
      Lenže ako robím, tak robím, posuniem cez web rozhrania zelený posuvník enablovania 5GHz pásma, ale po pár sekundách vždy spadne nazad do DISABLED.
      Skúšal som aj reštartovať celý router, ale výsledok je ten istý. 5GHz pásmo nezapnem.
      Máte nejaké skúsenosti, čo s tým?
    • Od Jastur
      Zdravím, chcem sa vás opýtať ako urobím bridge na routri Huawei HG8245H. Chcem na wifi použiť svoj router Asus DSL-AC750.
      A ešte jedna otázka. Musím mať ten ich router? Dal by sa nahradiť vlastným optickým kedže mám optiku.
    • Od frodo1
      Ako vypnut tieto multicast packety na optike, Huawei router? SSDP a Router Solicitation? Jediny sposob na ktory som zatial prisiel je velke kladivo. A DHCPserver na tom routeri preco sa neda vypnut, ma to vzdy vyhodi von ako to vypnem. Ja mam rad vsetko staticky nastavene.
    • Od denoo9
      Kvôli čomu majú ludia na VDSL bridge mod  a dve zariadenia? Mne VDSL ide už 3 roky na  ASUS DSL-AC68U