Pomalý magio internet L

Otázka

• 0

Zdravim,

Mam problem, sestra ma 2 tyzdne optiku od telekomu 120/12..Ked som tam bol skusal som to cez moj notebook a cez router mi to davalo 80-90mbit a cez kabel tych cca 120mbit/12.

TV je pripojeny LANkom a netflix a youtube (4k videa ) isli bez problemu.Ona sa stale stazuje,ze jej to ide pomaly v notebooku,v mobile to niekedy ani nenacita.TV  vraj ide cez LAN ok.

Problem bude podla mna v routeri.Skusal som prepnut aj kanal na routri(kedze na 11tom kanali vysielaju az traja),ale ako sa dostanem do menu huawei hg8245h tak mi nic nejde nastavovat.iba zobrazuje hlavne menu, nic nejde prepnut.Restart routeru som skusal a nic, proste ma to nechce pustit aby som tam nastavil iny kanal ani nic ine v routeri-iba sa prihlasim don.Pritom mne to na mojom notebooku aj mobile fungovalo ako som pisal normalne.

Co s tym ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @deweler,

Aky telefon pouziva tvoja sestra a aky mas ty? S wifi v panelakoch (co som odhadol podla toho kolko tam mas ludi na 11 kanali) je to tazke, lepsie pouzit 5GHz wifi. 

Ohladom routra, je mozne ze si sa don prihlasil ako "guest" nie ako administrator. Skus postupovat podla tohto: https://setuprouter.com/router/huawei/hg8245h/login.htm

Ak nepomoze, dal by som factory reset a nastavil router nanovo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Filipo21 

Ahoj dakujem za radu.

Mobil mam Samsung S9 a notebook acer Aspire VX15, moje zariadenia funguju aj 5GHZ wifi, ale u seba doma tiez fungujem v panelaku na 2,4ghz s rovnakym routerom , ale mam orange fibernet, ale 300/30.

Viem,ze teraz telekom zvysil docasne rychlost zo 120 na 600.

Sestra ma strarsi sony Vaio a iphone 5S.Jej 5GHZ wifi nepomoze ,kedze jej zariadenia nepodporuju 5GHZ  wifi.

do routra som sa prihlasoval cez lan kabel ako admin(zo zadnej strane routera som pouzil prihlasovacie meno a heslo)

faktory reset, staci nato ked to podrzim 30s a potom sa budem moct prihlasit tymi istymi udajmi zo spodnej strany routra?

Skusil by som prepnut na iny wifi kanal a mozno by to fungovalo.videl som, ze cez 9ty kanal nikto nevysiela.

Editoval/-a deweler

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Filipo21 

Ahoj dakujem za radu.

Mobil mam Samsung S9 a notebook acer Aspire VX15, moje zariadenia funguju aj 5GHZ wifi, ale u seba doma tiez fungujem v panelaku na 2,4ghz s rovnakym routerom , ale mam orange fibernet, ale 300/30.

Viem,ze teraz telekom zvysil docasne rychlost zo 120 na 600.

Sestra ma strarsi sony Vaio a iphone 5S.Jej 5GHZ wifi nepomoze ,kedze jej zariadenia nepodporuju 5GHZ  wifi.

do routra som sa prihlasoval cez lan kabel ako admin(zo zadnej strane routera som pouzil prihlasovacie meno a heslo)

faktory reset, staci nato ked to podrzim 30s a potom sa budem moct prihlasit tymi istymi udajmi zo spodnej strany routra?

Skusil by som prepnut na iny wifi kanal a mozno by to fungovalo.videl som, ze cez 9ty kanal nikto nevysiela.

pokial ma sestra na tom starsom notebooku slabu sietovku len do 100 Mbit  tak problem je tam.. ked resetnes router sam by sa mal do 20 minut nakonfigurovat teda okrem WiFi, ak sa tak nestane tak potom pouzi pruhlasovacie udaje.

aj vykon PC rozhoduje o rychlosti netu.. ked hovoris ze to je starsi ntb viac z neho asi neda

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

pokial ma sestra na tom starsom notebooku slabu sietovku len do 100 Mbit  tak problem je tam.. ked resetnes router sam by sa mal do 20 minut nakonfigurovat teda okrem WiFi, ak sa tak nestane tak potom pouzi pruhlasovacie udaje.

aj vykon PC rozhoduje o rychlosti netu.. ked hovoris ze to je starsi ntb viac z neho asi neda

to je mozne, ale aj 100mbit by jej malo stacit, z toho routera podla mna viac cez wifi ani nedosiahnes.Na iphone 5S by ju ale nemalo odpojit od siete.Pokial viem tak smart tv ma 100mbit sietovku a tam to slape hoci cez kabel ale ide to.SKor bude problem vo wifi.

Este ma napadlo, ze kym si nedala telekom mala swan 4G cez router a vsetko jej islo normalne na vsetkom, aj na notebooku aj na ipohone,

No skusim sa s tym nejak pohrat a mozno sa to rozbehne.

Editoval/-a deweler

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je mozne, ale aj 100mbit by jej malo stacit, z toho routera podla mna viac cez wifi ani nedosiahnes.Na iphone 5S by ju ale nemalo odpojit od siete.Pokial viem tak smart tv ma 100mbit sietovku a tam to slape hoci cez kabel ale ide to.SKor bude problem vo wifi.

Este ma napadlo, ze kym si nedala telekom mala swan 4G cez router a vsetko jej islo normalne na vsetkom, aj na notebooku aj na ipohone,

ak blbne wifi vyresetuj router do tovarenskych nastaveni a vyskusaj odznova nastavit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

V pripade apple zariadeni je nastavenie wifi taketo - https://support.apple.com/cs-cz/HT202068 pre zrychlenie treba WPA2 alebo WPA3 (popripade WPA/WPA2). Pri 2,4GHz nastav kanal tak ako pises, najdi nejaky volnejsi alebo aj obsadeny ale so slabym signalom. Dolezita je sirka kanalu a tu pevne nastav na 20MHz. 

Cize:

• 802.11n nastavte 2,4GHz pásmo na 20 MHz.
  • 802.11n nastavte 5GHz pásmo na 20 MHz a 40 MHz.
  • 802.11ac nastavte 5GHz pásmo na 20 MHz, 40 MHz a 80 MHz.
Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skusal som vsetko mozne aj nemozne, ale po wifi to ide pomaly.Rozhodol som sa kupit vlastny router.Myslite,ze tento TP-LINK Archer C6 by to zvladol lepsie?Co sa tyka 2,4ghz a 5ghz,musia bezat sucasne, alebo sa to vie nastavit aby isla len 2,4ghz samostatne a 5ghz bola vypnuta?Ako je to s bridge mode -trva to dlho kym to telekom zapne.Ak som to spravne pochopil tak dialkovo vypnutu na huawei routeri wifi a ja sa cez WAN pripojim do noveho routera a odtial pojdu vsetky LAN kable do TV, pripadne do notebooku.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skusal som vsetko mozne aj nemozne, ale po wifi to ide pomaly.Rozhodol som sa kupit vlastny router.Myslite,ze tento TP-LINK Archer C6 by to zvladol lepsie?Co sa tyka 2,4ghz a 5ghz,musia bezat sucasne, alebo sa to vie nastavit aby isla len 2,4ghz samostatne a 5ghz bola vypnuta?Ako je to s bridge mode -trva to dlho kym to telekom zapne.Ak som to spravne pochopil tak dialkovo vypnutu na huawei routeri wifi a ja sa cez WAN pripojim do noveho routera a odtial pojdu vsetky LAN kable do TV, pripadne do notebooku.

Urcite to zvladne lepsie si myslim. Neviem ako ten konkretny TP-link ale na kazdom dual band routri sa to dalo vypnut. Mohol som nechat iba 2.4GHz  a 5 vypnut alebo opacne. Myslim si ze aj ten TP-link to tak isto bude zvladat. Nemusis davat telekom router do bridge modu. Tplink len pripoj skrz LAN port a nastav si ho ako AP...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

TP link Archer C6 ide nastavit samostatne 2,4 Ghz alebo 5Ghz WIFI.Zapnutie Bridge modu cez telekom trvalo 10 minut.TP link som nastavil PPPoE  meno +heslo,Updatol som firmware.LAN Kable som skontroloval (predtym davali 600/60) ,sice su 5e.Cez LAN kabel na Tp link  dava 115/12 predtym na huawei 600/60.

Pride mi ako keby Telekom, ked si dam vlastny router naschval brzdi rychlost.Este ma napadlo,ze co sa stane, ked zrusim bridge mode(vypnem tam rucne WIFI) a napojim TP LINK C6.Pojde to tych 600/60?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dnes som zrusil bridge mode a neviem ci to nastavujem spravne:huawei LAN1 do Tplink WAN, z LAN 1 do notebooku.Huawei som zatial nechal bez zmeny (vysiela wifi).Tplink som nastavil na DYNAMICku adresu,neklonovat MAC adresu,Wifi 2.4 ghz.

Je podla Vas nutne okrem vypnutia wifi na huawei  nieco nastavit na TP linku?

Inak akciovu rychlost po zruseni bridge modu nedosahujem.Som na 115/12.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dnes som zrusil bridge mode a neviem ci to nastavujem spravne:huawei LAN1 do Tplink WAN, z LAN 1 do notebooku.Huawei som zatial nechal bez zmeny (vysiela wifi).Tplink som nastavil na DYNAMICku adresu,neklonovat MAC adresu,Wifi 2.4 ghz.

Je podla Vas nutne okrem vypnutia wifi na huawei  nieco nastavit na TP linku?

Inak akciovu rychlost po zruseni bridge modu nedosahujem.Som na 115/12.

Cital som tu o jednom panovi ktory tak isto nedosahoval "Akciove rychlosti" ktore maju byt platne do 30.6. 2020. Volal na technicku podporu 0800 123 777 a povedal im ze na jeho linke neprebehlo zrychlenie, ze aj restartoval zariadenie... Sice mu na linke povedali ze je vsetko OK ale hned na to mu internet vypadol na par minut a ked nabehol, tak uz mal "Akciovu rychlost". Skus a daj vediet ako si pochodil ;) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Tomas898
      Dobrý chcem sa opýtať či a kedy je plánované pokritie optikou v obci Cestice asi pred dvoma rokmi mi prisla SMS že už čoskoro dokoca je cez dedinu potiahnutý opticky kábel do vedľajšej dediny ale u nás stále nič 
    • Od marianst
      Zdravin Vas. Bude sa pridavat profil 35b supervectoring? Ked je optika v nedohladne.
    • Od forgi96
      Dobrý deň
      prosím Vás o preverenie plánovania Optického internetu v lokalite Galanta, Krásna ul. Momentálne je dostupné ADSL pripojenie, ktoré je však veľmi slabé. Cca pred rokom ťahali optické káble na Priečnej ul, avšak iba do polovice ulice. Chcel by som sa opýtať, že kedy to plánujete rozšíriť?
      Ďakujem

• Od JustMilan
      Dobrý deň od v tedy ako nám bol nastavený optický internet s výhodou  Vyšší variant (L) služby za cenu nižšieho (M) na 3 mesiace Nemáme dostatočnú rýchlosť akú poskytujete. Internetový kábel je v poriadku a reštart routera nič nezmenil pri meraní rýchlosti rýchlosť bola : 27/27 Mb/s , rýchlosť by sme mali mať  250/25 Mb/s . V domácnosti máme internet aj od inej firmy , na routery nám nejde 4 port. Od 22:00 nám na mobilných  telefónoch nefujguje internet , taktiež sa nemôžeme dovolať technikovi. Vedeli by ste nám nejako opraviť tieto chyby? Ďakujem za odpoveď

• Od lukaskrisak
      Posledne tyzdne mam caste vypadky urcitych stranok ked som pripojeny k internetu cez Telekom router, ci uz kablom alebo wifi. Napriklad www.google.com vypadava denne, pokial www.google.sk funguje stale.
      Problem je ihned vyrieseny ked si manualne prepnem v PC/mobile na ine DNS ako napr 8.8.8.8. Mate tiez podobny problem s Telekom DNS servrami?
      Preco DNS od Telekomu maju denne vypadky urcitych adries? 
      V nastaveniach routra sa DNS ani neda prestavit z tych Telekom na Google, je tam napevno ich DNS:
      195.146.128.62
      195.146.132.58

Navyse tieto prednastavene adresy su ine od tych co maju na webe https://www.telekom.sk/wiki/internet/zakladne-nastavenia-siete
      195.146.128.60
      195.146.132.59
    • Od iiiii20
      Dobry den,
      chcela by som sa opytat, preco po zadani adresy pri objednavani si Magio Internetu sa ponuka neobmedzeneho internetu zmeni na obmedzeny (pricom rychlost stiahovania sa zvysi)?
      Dakujem vopred.
      Hybska