Huawei HG8245H objem prenesených údajov ...

Otázka

• 0

Je možné na tomto routri niekde počítať prenesené údaje?

Objem prenesených údajov na stránke telekomm.sk je neprimerane veľký ... chcel by som to porovnať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

porovnanie spotreby je k dispozícii na zona.telekom.sk. Prihlasovacie údaje sú tie, ktoré máte v zmluve. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Mirko on chce meriať mimo telekom lebo je toho názoru že ho telekom žmýka aj za to neprečerpal. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom ho nema na com zmykat,router je k pevnemu internetu (neuctuje sa objem) a optickemu (taky nema ani FUP). Asi je len zvedavy.

Dovod aby mal Telekom v systeme napocitane viac ako bolo prenesene neexistuje.

Predstava je asi taka ze nejaky zaskodnik sedi v telekome, nahodne si vyberie par ludi zo stotisicov pouzivatelov a len tak prida da evidencie spotreby objemy, len tak, nech je sranda , aj ked z toho nikto nic nema.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je možné na tomto routri niekde počítať prenesené údaje?

Objem prenesených údajov na stránke telekomm.sk je neprimerane veľký ... chcel by som to porovnať.

nuz velmi nie, co som pozeral:

• SNMP interface nema
  • da sa spravovat (a su tam asi aj nejake pocitadla) cez tr-069 interface ale cez neho ho uz spravuje Telekom, ta vlan nie je pristupna
  • jedine co je vidiet v "GUI" cez prehliadac

pre tie statistiky dostupne cez prehliadaci sa da napisat skript napr v shelli (aj vo windows), ktory to bude pravidelne stahovat. Ten skript sa
musi normalne prihlasit:

1. ziskat csrf token z http://router_ip/asp/GetRandCount.asp
2. prihlasit sa http://router_ip/login.cgi
3. sthianut statistiky eth portov - http://ip_/html/amp/ethinfo/ethinfo.asp a odtial to vyparsovat.

Tam je v javascripte (!) na tomto riadku, tu je co mi to vratilo:

var userEthInfos = new Array(new LANStats("InternetGatewayDevice.X_HW_DEBUG.AMP.LANPort.1.Statistics","15237","12105140","0","0"),new LANStats("InternetGatewayDevice.X_HW_DEBUG.AMP.LANPort.2.Statistics","13581957","1458452012","24320","13678743"),new LANStats("InternetGatewayDevice.X_HW_DEBUG.AMP.LANPort.3.Statistics","2067273","2935295870","700025","367899376")

staci ;-) ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ten huawei si daj do bridge hod za neho nejaky asus ten napriklad loguje prenesene data

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ten huawei si daj do bridge hod za neho nejaky asus ten napriklad loguje prenesene data

btw ako sa dava do bridge, je potrebne volat do Telekomu (HAGIM tim tusim) alebo je to niekde zasite v menu. Ja tam mam dva smerovace
za sebou (v ONT) a na mojom smerovaci.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

btw ako sa dava do bridge, je potrebne volat do Telekomu (HAGIM tim tusim) alebo je to niekde zasite v menu. Ja tam mam dva smerovace
za sebou (v ONT) a na mojom smerovaci.

zavolaj na zakaznicku linku 0800 123 456 poziadaj o bridge hod za neho druhy router ja som mal velmi dobre skusenosti s asus rt-ac87u ktory sa ti okrem magio tv ak mas postara i vsetko, magio ostava zapojene v huawei

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zavolaj na zakaznicku linku 0800 123 456 poziadaj o bridge hod za neho druhy router ja som mal velmi dobre skusenosti s asus rt-ac87u ktory sa ti okrem magio tv ak mas postara i vsetko, magio ostava zapojene v huawei

vdaka za info urcite nepotrebujem zbytocne NATko/routing naviac. Ja mam Ubiquity EdgeRouterX, kde si routujem medzi VLANkami, na WiFi Ubiquiti Unifi UAP-AC-LR napajany z Ubiquiti US switcha. MAGIO je v samostatnej VLANe - multicast som nechcel routovat.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od ivan77
      zdravim
      dsl internet mam uz niekolko rokov a bude mi koncit viazanost. prave som zistil ze nemam na mojej adrese dostupny ziadny dsl internet u ziadneho z poskytovatelov tejto sluzby. ako je to mozne?
    • Od Jerry973
      Dobry den. 
      Mam specificky dotaz. Chcem vediet, ci pojde TV box v nasledujucej konfiguracii siete. Chcem 2x box TV, ale neviem ci to bude fungovat, alebo musi byt priamo ETH kabel privedeny z routra do boxu.  Napisem ako mam teraz doma urobenu siet a poprosil by som znalcov co vedia o com pisem, ci to bude fungovat, alebo bude nutne tahat samostatny kabel. 
      Konfiguracia :  Opticky ruter pripojim do mojej sucasnej siete LAN co mam doma. Otazka bude tv fungovat za takouto konfiguraciou? 
      ROUTER TELEKOM > lan kabel > WIFI AP v mode BRIGGE {transparentne} > lan kabel > SWITCH > lan kabel > WIFI AP v mode BRIGGE > lan kabel TV BOX TELEKOM???
      Siet je cela transparentna, a je to spravene preto, lebo chalupa je dlha a mam tu 2x wifi AP pre pokrytie signalu. Len chcem vediet, ci v tej mojej transparentnej sieti bude fungovat TV BOX, alebo nie. Ci je v rovnakom rozsahu IP ako aj pc, alebo ma samostatny port na ktorom bezi iba TV.  Dufam ze som to popisal dost jasne, aby sme sa pochopili ...  Ide mi len o to, ci budem moct pozerat TV na druhej strane chalupy cez moju vlastnu siet, alebo budem muisiet tahat dalsi solo kabel len pre TV BOX. SAmozrejme internet tadial bude tiect tak isto. 
      Myslim si ze by to malo fungovat asi tak, ze zapojim router TELEKOM, strcim ho do mojej lanky a kde pripojim TV box, tam by mal ist, kde pripojim PC, tak isto by mal ist internet. 
    • Od mharisko71
      Dobrý deň
      Rád by som zistil možnosť napojenia sa na optický kábel v okolí Jabloňovej ulici v Bernolákove .
      s pozdravom. 
      Ing.arch. Marian Jurča 
    • Od mojtelekom2016
      Podľa správ od Telekomu na Zive.sk malo do 12.5. dojsť k dočasnému zrýchleniu DSL liniek, kedy sa dočkám ak mám  L paušal a download stále 45Mb/s ???
    • Od Dobko30
      Dobry den, rad by som sa spytal, byvam na  sidlisku Kvetna, ulica Jana Holleho 885/14 Trencin mame tu internet prostrednictvom VDSL technologie - metalické pripojenie. Pocul som o moznom prechode na OPTIKU, ktora sa mala realizovat este koncom minuleho roka. Viete mi prosim povedat ci sa v tejto lokalte planuje zmena technologie pripojenia na internet. ? Ak ano tak v akom casovom horizonte ? Dakujem za odpovede. Zakaznik Peter Trencin
    • Od dansus007
      Dobrý deň, mám VDSL XL  a mám premium router (Sercomm). Ide o to, že tento router je úplne zlý, idem kúsok od neho a hneď nemám signál a rýchlosť, ktorú meriam na mobile pri routri je len okolo 40/9 Mbps. Na počítači káblom ide normálne - 85/9 Mbps. Myslíte, že pomôže keď vymením router za ten základný? Pred tým sme ho mali tiež a zdalo sa mi, že bol o dosť lepší. Ďakujem za pomoc.