Otázka

• 0

Zdravim,

este 5.5. mi prisla SMS v ramci kampane zrychlujeme2020 ... "Prave sme Vam zvysili ...". Mam Magio Internet XL so zlavou (to je textacia z faktury).
Podla stranky https://www.telekom.sk/zrychlujeme2020 by som mal mat 1Gbps bez nutnosti restartovania. Merania mi stale osciluju okolo
 600/60 (tak ako to bolo pred SMS). Ako si to mozem overit inak ako empiricky - meranim? Viem si sam zistit aky profil mam nastaveny?
Myslim, ze som preliezol cele menu ONT (Huawei HG8245H) co mam viditelne ale meno profilu som nenasiel.

Meranie priamo na porte ONT:
speedtest.exe -p
   Speedtest by Ookla
     Server: Slovak Telekom - Bratislava (id = 7069)
        ISP: Slovak Telekom
    Latency:     2.17 ms   (0.18 ms jitter)
   Download:   585.53 Mbps (data used: 785.9 MB)
     Upload:    58.44 Mbps (data used: 63.7 MB)
Packet Loss:     0.0%
 Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/22e50844-942c-4e6d-9d89-003e3026162e

V LANke za dalsim smerovacom a 2 switchmi:
speedtest.exe -p -s 3902
   Speedtest by Ookla
     Server: Orange Slovakia - Bratislava (id = 3902)
    Latency:     3.34 ms   (0.08 ms jitter)
   Download:   605.39 Mbps (data used: 806.9 MB)
     Upload:    61.16 Mbps (data used: 64.7 MB)
 Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/8e59304d-babe-49c3-9778-63108219bbcc

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

optika XL má mať rýchlosť 600/60 po zrýchlení. 

pred zrýchlením mala polku z toho. 

oni to zrýchľovali pár mesiacov a posielali správy až keď zrýchlili celý kraj. 

ponúkali službu vo vyššej rýchlosti ešte predtým, ako tými správami potvrdzovali zvýšenie rýchlosti. 

giga by si mal dosahovať len ak si doplácaš za giga. 

ja som bral službu v septembri a omesiac prišla sms. ale rýchlosť som mal celý čas novú. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Toto je ina akcia - aktualna a docasna. Pozri linku co som poslal (https://www.telekom.sk/zrychlujeme2020) XL -> Giga do 30.6.2020.

A teda viem si skontrolovat nejako ten profil?

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skuste reštartovat router, u mna bez problemov prebehlo. mam XL a pri merani kablom vysledok 950/100 mbit pri premium routri. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Toto je ina akcia - aktualna a docasna. Pozri linku co som poslal (https://www.telekom.sk/zrychlujeme2020) XL -> Giga do 30.6.2020.

A teda viem si skontrolovat nejako ten profil?

tak ja si priplácam prémiovú službu GIGA k optike XL aby som mal tých 1000mbit za 5 eur mesačne.

a teraz to majú všetci s XL.  takže ja platím o 5 eur viac ako ty, aby som dostal úplne presne to čo ty. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak vďaka tomu ma telekom riadne na*ral..... 

tak ja si priplácam prémiovú službu GIGA k optike XL aby som mal tých 1000mbit za 5 eur mesačne.

a teraz to majú všetci s XL.  takže ja platím o 5 eur viac ako ty, aby som dostal úplne presne to čo ty. 

Ja si myslím, že tí, čo si priplácajú za službu Giga, tak im nebude účtovaná. Ale možno sa mýlim.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja si myslím, že tí, čo si priplácajú za službu Giga, tak im nebude účtovaná. Ale možno sa mýlim.

spomenuté to tam nikde nie je. a skutočne si myslíš, že telekom by len tak rozdával peniaze?  :D:D pobavili šme še :D   

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@DusanO polepšilo sa po reštarte rootra? 

nie:

Latency:     2.73 ms   (0.18 ms jitter)
   Download:   601.64 Mbps (data used: 901.9 MB)
     Upload:    59.35 Mbps (data used: 66.2 MB)
 Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/8ab3fc53-1ac0-4bf0-b1e6-d70384d1a07e

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie:

Latency:     2.73 ms   (0.18 ms jitter)
   Download:   601.64 Mbps (data used: 901.9 MB)
     Upload:    59.35 Mbps (data used: 66.2 MB)
 Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/8ab3fc53-1ac0-4bf0-b1e6-d70384d1a07e

pockaj do 12.5... niektore lokality budu asi este zrychlovat..ide to postupne nie vsetkym naraz

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pockaj do 12.5... niektore lokality budu asi este zrychlovat..ide to postupne nie vsetkym naraz

Ja som dostal 5.5. SMS "Prave sme Vam zvysili RYCHLOST pevneho INTERNETU .." tak vychadzam z toho.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Niesi sám ,tiež mi prišla sms , práve sme Vám zvýšili rýchlosť......len nerozumiem celkom prečo je tam napísané že mi ju zrýchlili o polovicu , mám 600/60 tak Gb nebude celkom o polovicu.Načo by mi posielali sms že to už mám keď by ju mali zvýšiť až  pozdejšie, veď je to len dočasné zvýšenie do 30.6.2020 to má padnúť späť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takze fyi, dnes som volal na 0800 123777, chlapik mi tvrdil ze vsetko je ok a je to nemeratelne (1Gbit/100Mbit vs 600 Mbit/60Mbit) a nie je to ani poruchovy stav.

Neviem ci na zaklade mojho telefonatu alebo len tak "spontanne" som mal kratkodoby vypadok,
zrejme "reprovisioning" konfiguracie ONT:
V logu ONT je:
2020-05-20 13:35:33 [Error][Alarm-Log] AlarmID:303501,AlarmLevel:Error,OLT started to issue XML configurations
2020-05-20 13:35:36 [Error][Alarm-Log] AlarmID:303502,AlarmLevel:Error,OLT successfully issued XML configurations
2020-05-20 13:39:41 [Critical][Config-Log] Terminal:WEB(192.168.200.2),Result:Success,Type:Login,Username:admin

a uz to ide rychlejsie:

Speedtest by Ookla

Latency:     1.96 ms   (0.11 ms jitter)
   Download:   825.28 Mbps (data used: 914.3 MB)
     Upload:   100.59 Mbps (data used: 134.4 MB)
 Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/71d2401a-9ea5-4408-814c-2c535e67ceb5

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od mojtelekom2016
      Podľa správ od Telekomu na Zive.sk malo do 12.5. dojsť k dočasnému zrýchleniu DSL liniek, kedy sa dočkám ak mám  L paušal a download stále 45Mb/s ???
    • Od Dobko30
      Dobry den, rad by som sa spytal, byvam na  sidlisku Kvetna, ulica Jana Holleho 885/14 Trencin mame tu internet prostrednictvom VDSL technologie - metalické pripojenie. Pocul som o moznom prechode na OPTIKU, ktora sa mala realizovat este koncom minuleho roka. Viete mi prosim povedat ci sa v tejto lokalte planuje zmena technologie pripojenia na internet. ? Ak ano tak v akom casovom horizonte ? Dakujem za odpovede. Zakaznik Peter Trencin
    • Od dansus007
      Dobrý deň, mám VDSL XL  a mám premium router (Sercomm). Ide o to, že tento router je úplne zlý, idem kúsok od neho a hneď nemám signál a rýchlosť, ktorú meriam na mobile pri routri je len okolo 40/9 Mbps. Na počítači káblom ide normálne - 85/9 Mbps. Myslíte, že pomôže keď vymením router za ten základný? Pred tým sme ho mali tiež a zdalo sa mi, že bol o dosť lepší. Ďakujem za pomoc.
    • Od leokabina
      Mám záujem pripojiť sa na optokábel, ktorý bude zajtra do našej bytovky prifúknutý.  Adresa je Zvolen M.R.Štefánika 53.  Na akej adrese prevádzkovej skupiny resp. tel.č. sa môžem prihlásiť?
    • Od matus_gabris
      Pred pár minútami mi zrýchlili net.. Z 8Mbit na 13Mbit...ale čo má zarazilo je že predtým som mal útlm 29 a teraz mam 28.5je to sica iba 0.5ale predtým som mal maximálnu dosiahnutelnu rýchlosť 15Mbit a teraz mam 20Mvit max. Je to normálne že po "reštarte" linky sa mi takto zvýši max. Dosiahnuťelna rýchlosť? Ďakujem 
    • Od marek2006
      Dobrý deň , chcel by som sa spýtať kedy bude spustený optický internet v obci Konská (okr.Žilina) Hlavná ulica 34/44 . Ďakujem