Výpadky DSL po zrýchľovaní máj 2020

Otázka

• 0

Dobrý deň,

asi od štvrtka 30. apríla 2020 registrujem výpadky VDSL linky, trvajúce len toľko, že spadne DSL fyzická vrstva, následne sa router prihlási (handshake), dostane rýchlosť 40/4 - 41/5 a internet znova naskočí. Dakedy vypadne aj viackrát po sebe.

Mám ASUS router ktorý šiel až doteraz veľmi stabilne. Dostalo sa mi info že Telekom zvyšuje paušálne rýchlosti ale i keď som iba 350 metrov od miniDSLAM, drôt nepustil viac ako 30Mbps, po vektorizácii to šlo hore na stabilných 40 Mbps. Žiaľ pri opakovaných pokusoch dovolať sa na 0800 123 777 skončím tam, že automat sa pokúsi na diaľku overiť moje spojenie, keďže však pripojenie nabehne, automat už chybu nevidí.

Potrebujem dajako dať na vedomie technikom, nech si pozrú históriu DSL vrstvy na mojom zariadení a nepokúšajú sa dvíhať rýchlosť, lebo to k ničomu nevedie.
Otázka: Viete mi povedať ako im to dať vedieť priamo a nie preklikávaním sa cez automat?

Ďakujem!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

36 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Ahoj @DominikGalovic a @Dodes19 presne toto bol dovod spustenia tejto temy. Mam taku istu skusenost - chatbot mi chcel dokazat ze chyba je na mojej strane, avsak sused s "default" telekom routerom mal tie iste vypadky.

Tuto "akciu" telekom nezvladol. Spravnejsi postup podla mojho nazoru mal byt:

1. Oslovit zakaznikov podla dajakeho kluca (vyssie spotreby dat, permanentne "tahanie" napr torrent alebo specificka lokalita apod) ci nechcu participovat na otestovani vyssich rychlosti siete
  2. ponuknut za odmenu ponechanie vyssieho profilu napr na pol roka
  3. upozornit na moznu nestabilitu DSL pripojenia (lebo odstup sumu od signalu)
  4. pracovat s touto skupinou a neovplyvnovat inych zakaznikov

Drzim palce nech to nabuduce vyjde a rad to cez dajaky vikend otestujem, v ziadnom pripade ale nie cez pracovny tyzden...O.o

Telekom nic netestuje..jednorazovo zvysil rychlost ako benefit na fixnej sieti..toť vše

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom nic netestuje..jednorazovo zvysil rychlost ako benefit na fixnej sieti..toť vše

to nik netuší. 

marketingovo bolo propagované že je to zrýchlenie ako bonus. 

ale nevieš, či to skutočne tak aj bolo myslené.

alebo tento marketingový ťah mal prekryť niečo a zalepiť ústa zákazníkom. 

ja som ohľadom toho v piatok písal do telekomu. .... je streda a ja stále od nich nemám odpoveď napríklad.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to nik netuší. 

marketingovo bolo propagované že je to zrýchlenie ako bonus. 

ale nevieš, či to skutočne tak aj bolo myslené.

alebo tento marketingový ťah mal prekryť niečo a zalepiť ústa zákazníkom. 

ja som ohľadom toho v piatok písal do telekomu. .... je streda a ja stále od nich nemám odpoveď napríklad.  

na interne veci ti urcite odpoved nedaju

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

nie ja som písal, ako to budem mať, keďže si priplácam za GIGA  5 eur mesačne

a teraz ten kto má XL bude mať to isté čo ja, ale neplatíme rovnako, na tej istej technológií.

že či mi ten rozdiel nejak vrátia, alebo sa na nás proste vy... 

a na to som odpoveď nedostal. 

Editoval/-a informovanost
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ti co maju XL nezvysuju ...zvysuju iba M na L a L na XL XL bez zmeny... 1GIGA je doplnkova sluzba.. nikto ti nenutil si ju aktivovat a priplacat 5€ mesacne.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

XL menia na GIGA čo sa optiky týka.  https://www.telekom.sk/wiki/internet/zrychlujeme-2020

xl nezrýchľujú VDSL

áno doplnková služba, priplácam si za to, aby som mal niečo viac ako XL

rovnako ako keď si zoberieš XL si priplácaš aby si mal viac ako L

ak máš L, si priplácaš aby si mal viac ako M .... 

a takto donekonečna.... doplnková služba... :D:D:D všetky služby od telekomu sú doplnkové :D  jedine že by ti predajca držal pištol pri hlave, aby si si ich objednal :D 

no a keď si priplácam za to, aby som mal viac, tak chcem viac :D  nie aby som si priplácal za viac a dostal rovnako. :D 

zabudni že mám GIGA. 

čo ako by som mal L ale rýchlosť prilepšia len M a zvýšia ju na L za pôvodnú cenu. .... ale L nechajú také ako bolo a aj cenovo. tam by bola zmena v tom pohľade, že niečo nie je ok? :D ak áno, tak je potom chyba, pri pohľade, že keď si priplácam, aby som mal viac ak XL, mám dosť ať to isté, ako XL no za vyššiu cenu. 

a je úplne jedno či sa to týka porovnávania prípadne zrýchleného M na L a klasického L

prípadne zrýchleného L na XL  , či XL na GIGA.

princíp je stále rovnaký prečo keď si platím za viac, mám dostať rovnako, no za vyššiu cenu? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

XL menia na GIGA čo sa optiky týka.  https://www.telekom.sk/wiki/internet/zrychlujeme-2020

xl nezrýchľujú VDSL

áno doplnková služba, priplácam si za to, aby som mal niečo viac ako XL

rovnako ako keď si zoberieš XL si priplácaš aby si mal viac ako L

ak máš L, si priplácaš aby si mal viac ako M .... 

a takto donekonečna.... doplnková služba... :D:D:D všetky služby od telekomu sú doplnkové :D  jedine že by ti predajca držal pištol pri hlave, aby si si ich objednal :D 

no a keď si priplácam za to, aby som mal viac, tak chcem viac :D  nie aby som si priplácal za viac a dostal rovnako. :D 

zabudni že mám GIGA. 

čo ako by som mal L ale rýchlosť prilepšia len M a zvýšia ju na L za pôvodnú cenu. .... ale L nechajú také ako bolo a aj cenovo. tam by bola zmena v tom pohľade, že niečo nie je ok? :D ak áno, tak je potom chyba, pri pohľade, že keď si priplácam, aby som mal viac ak XL, mám dosť ať to isté, ako XL no za vyššiu cenu. 

a je úplne jedno či sa to týka porovnávania prípadne zrýchleného M na L a klasického L

prípadne zrýchleného L na XL  , či XL na GIGA.

princíp je stále rovnaký prečo keď si platím za viac, mám dostať rovnako, no za vyššiu cenu? 

ja ta chapem ale naco by zrychlovali uz tak dost vysoku rychlost ? ... nikto to aj tak nevyuzije... dalsia vec je ze na zrychlenie 1gbit na vyssiu rychlost nemusi byt ich infrastruktura kapacitne pripravena..co ti k tomu poviem.. daj si L a zrychilia ti :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

je to ako ísť do obchodu :D 

zaplatíš za chleba - dostaneš chleba. 

niekto druhý  zaplatí za rožok, ale dostane chleba. 

tiež ťa naštve, že prečo on dostal ten chleba. 

zaplatíš za ferrari, dostaneš ferrari. 

niekto zaplatí škodu 120,  no dostane ferrari. 

nemá sa kupujúci ferrari naštvať ? :D 

a môže ísť do nekonečna :D 

takže keď ten čo si zaplatil škodu 120, dostal ferari 

ja som aby som dostal ferari musel zaplatiť za ferri, je to nefér a preto chcem vrátiť rozdiel ceny medzi 120 a ferrari :D 

vo vedľajšej téme to kolega @mitojuraj vidí úplne rovnako :D a ďalších desať tisícok klientov jak by smet :D  

sú nasratí, že oni za ferari musia platiť, kým druhý platí za šrot no dostáva ferari :D  a pri tých istých podmienkach, v tom istom obchode  

a sú to tí najväčší klienti svojho druhu.

na optike nič viac ako giga nedostaneš, na vdsl nič viac ako xl nedostaneš a tí najväčší klienti sa rad radom cítia ukryvdení :D 

mitojuraj

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem sa dočkať ( a nebudem sám ) momentu kedy sa moja VDSL XL linka dostane do stabilného normálu z pred "zrýchľovania 2020"

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem sa dočkať ( a nebudem sám ) momentu kedy sa moja VDSL XL linka dostane do stabilného normálu z pred "zrýchľovania 2020"

este moze nastat situacia ze ti co maju mensi program VDSL si povedia sak dajme si L alebo XL a ked takych bude vela v obciach tak vsetci sme v keli :D lebo kable dostanu záhul zase

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

:) no dúfam, že nie...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od kelsinen
      Je možné na tomto routri niekde počítať prenesené údaje?
      Objem prenesených údajov na stránke telekomm.sk je neprimerane veľký ... chcel by som to porovnať.
    • Od ivan77
      zdravim
      dsl internet mam uz niekolko rokov a bude mi koncit viazanost. prave som zistil ze nemam na mojej adrese dostupny ziadny dsl internet u ziadneho z poskytovatelov tejto sluzby. ako je to mozne?
    • Od mharisko71
      Dobrý deň
      Rád by som zistil možnosť napojenia sa na optický kábel v okolí Jabloňovej ulici v Bernolákove .
      s pozdravom. 
      Ing.arch. Marian Jurča 
    • Od mojtelekom2016
      Podľa správ od Telekomu na Zive.sk malo do 12.5. dojsť k dočasnému zrýchleniu DSL liniek, kedy sa dočkám ak mám  L paušal a download stále 45Mb/s ???
    • Od Dobko30
      Dobry den, rad by som sa spytal, byvam na  sidlisku Kvetna, ulica Jana Holleho 885/14 Trencin mame tu internet prostrednictvom VDSL technologie - metalické pripojenie. Pocul som o moznom prechode na OPTIKU, ktora sa mala realizovat este koncom minuleho roka. Viete mi prosim povedat ci sa v tejto lokalte planuje zmena technologie pripojenia na internet. ? Ak ano tak v akom casovom horizonte ? Dakujem za odpovede. Zakaznik Peter Trencin
    • Od dansus007
      Dobrý deň, mám VDSL XL  a mám premium router (Sercomm). Ide o to, že tento router je úplne zlý, idem kúsok od neho a hneď nemám signál a rýchlosť, ktorú meriam na mobile pri routri je len okolo 40/9 Mbps. Na počítači káblom ide normálne - 85/9 Mbps. Myslíte, že pomôže keď vymením router za ten základný? Pred tým sme ho mali tiež a zdalo sa mi, že bol o dosť lepší. Ďakujem za pomoc.