Otázka

• 0

Je možné nastaviť prirotizáciu pre zariadenie? Napríklad TV (Streaming) podľa MAC adresy? Mám router od Telecomu, VDSL2.

V nastavení routeru som našiel iba WLAN > Základné WLAN > Globálna konfigurácia WLAN > Typ QoS [WMM,SSID,Zakázané]

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 odpovedí na túto otázku

• 0

Vypada to ze ten router klasicke QoS nema. Treba kupit iny a nahradit ten ZTE alebo ho dat za ZTE a nastavit QoS. Najlepsie nejaky asus. Maju celkim dobre nastavenia QoS alebo TP link. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je možné nastaviť prirotizáciu pre zariadenie? Napríklad TV (Streaming) podľa MAC adresy? Mám router od Telecomu, VDSL2.

V nastavení routeru som našiel iba WLAN > Základné WLAN > Globálna konfigurácia WLAN > Typ QoS [WMM,SSID,Zakázané]

Ahoj, bolo by dobre ak by si zistil aky presny typ routra mas. Potom by som ti vedel povedat ci QoS alebo nejaky traffic shape tvoj router podporuje.

WMM - Funkcia WMM (Wi-Fi Multimedia) určuje prioritu dátových prenosov v sieti podľa štyroch kategórií prístupu: hlas, video, nezaručené služby (best effort) a prenosy na pozadí.

Nie je to to QoS ako pravdepodobne hladas. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ok. A s iným routerom bude fungovať Magio TV?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ok. A s iným routerom bude fungovať Magio TV?

Ak nechas ZTE a das Asus /TP link tak sa pre viac menej nic nemeni. Ak nahradis ZTE tak pri spravnom nastaveni urcite pojde. Viem ze ich tu pouziva viac uzivatelov. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ak nechas ZTE a das Asus /TP link tak sa pre viac menej nic nemeni. Ak nahradis ZTE tak pri spravnom nastaveni urcite pojde. Viem ze ich tu pouziva viac uzivatelov. 

A budem to vedieť nastaviť? Asus Router sa pripojí k ZTE káblom. Na ZTE sa vypne wifi. Na Asus sa zapne?

Editoval/-a rikiless

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas dve moznosti bud nechas zte a das ho prepnut do bridge pricom si za neho das akykolvek router magio pojde cez zte alebo nahradis zte v tom pripade potrebujes modem/router ja pouzivam asus dsl-ac68u a nahradil som nim adb vv3212

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas dve moznosti bud nechas zte a das ho prepnut do bridge pricom si za neho das akykolvek router magio pojde cez zte alebo nahradis zte v tom pripade potrebujes modem/router ja pouzivam asus dsl-ac68u a nahradil som nim adb vv3212

Tak som si dohľadá niečo o bridge módu. Že sa aktivuje nahratím firmware od techn. podpory na diaľku. Na Asusu potom čo všetko bude treba nastaviť, aby bolo pripojenie? Login/heslo k telekomu? Ešte niečo iné (špecifické pre VDSL Magio Telekom) bude treba? A set top box TV bude pripojený k ZTE alebo Asus?

dík

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak som si dohľadá niečo o bridge módu. Že sa aktivuje nahratím firmware od techn. podpory na diaľku. Na Asusu potom čo všetko bude treba nastaviť, aby bolo pripojenie? Login/heslo k telekomu? Ešte niečo iné (špecifické pre VDSL Magio Telekom) bude treba? A set top box TV bude pripojený k ZTE alebo Asus?

dík

to su prave tie dve moznosti ze ak sa rozhdnes pre bridge tak ten zte ti ostane magio ostane pripojenie do toho zte a na routri si vytocis pppoe spojenie pomocou login udajov zo zmluvy alebo z sms ak sa rozhodnes ten zte uplne nahradit musi to dany modem/router podporovat ako napriklad spomenuty asus dsl-ac68u a pomocou nastavenia pre magio tv si to nastavis aby ti islo, v tom pripade ten zte nepotrebujes

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ľudia na akom routri rozbehám 2 magio boxy inom ako od telekomu...?? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

trošku dosť.. toľko nedám za router... ale ten ich prémiový tiež nedokáže qos manažovať...  navyše chcú 2 eurá mesačne aj keď máš mágio tv pri magiu lku... chcel som to nastaviť na android boxy ak dačo začnem s torrentom ťahať aby tam nesekala telka... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

trošku dosť.. toľko nedám za router... ale ten ich prémiový tiež nedokáže qos manažovať...  navyše chcú 2 eurá mesačne aj keď máš mágio tv pri magiu lku... chcel som to nastaviť na android boxy ak dačo začnem s torrentom ťahať aby tam nesekala telka... 

jednoduchšie riešenie je nastaviť si obmedzenie rychlosti v torrent klientovi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak som to zatim riesil.... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Tomas898
      Dobrý chcem sa opýtať či a kedy je plánované pokritie optikou v obci Cestice asi pred dvoma rokmi mi prisla SMS že už čoskoro dokoca je cez dedinu potiahnutý opticky kábel do vedľajšej dediny ale u nás stále nič 
    • Od marianst
      Zdravin Vas. Bude sa pridavat profil 35b supervectoring? Ked je optika v nedohladne.
    • Od forgi96
      Dobrý deň
      prosím Vás o preverenie plánovania Optického internetu v lokalite Galanta, Krásna ul. Momentálne je dostupné ADSL pripojenie, ktoré je však veľmi slabé. Cca pred rokom ťahali optické káble na Priečnej ul, avšak iba do polovice ulice. Chcel by som sa opýtať, že kedy to plánujete rozšíriť?
      Ďakujem

• Od JustMilan
      Dobrý deň od v tedy ako nám bol nastavený optický internet s výhodou  Vyšší variant (L) služby za cenu nižšieho (M) na 3 mesiace Nemáme dostatočnú rýchlosť akú poskytujete. Internetový kábel je v poriadku a reštart routera nič nezmenil pri meraní rýchlosti rýchlosť bola : 27/27 Mb/s , rýchlosť by sme mali mať  250/25 Mb/s . V domácnosti máme internet aj od inej firmy , na routery nám nejde 4 port. Od 22:00 nám na mobilných  telefónoch nefujguje internet , taktiež sa nemôžeme dovolať technikovi. Vedeli by ste nám nejako opraviť tieto chyby? Ďakujem za odpoveď

• Od lukaskrisak
      Posledne tyzdne mam caste vypadky urcitych stranok ked som pripojeny k internetu cez Telekom router, ci uz kablom alebo wifi. Napriklad www.google.com vypadava denne, pokial www.google.sk funguje stale.
      Problem je ihned vyrieseny ked si manualne prepnem v PC/mobile na ine DNS ako napr 8.8.8.8. Mate tiez podobny problem s Telekom DNS servrami?
      Preco DNS od Telekomu maju denne vypadky urcitych adries? 
      V nastaveniach routra sa DNS ani neda prestavit z tych Telekom na Google, je tam napevno ich DNS:
      195.146.128.62
      195.146.132.58

Navyse tieto prednastavene adresy su ine od tych co maju na webe https://www.telekom.sk/wiki/internet/zakladne-nastavenia-siete
      195.146.128.60
      195.146.132.59
    • Od iiiii20
      Dobry den,
      chcela by som sa opytat, preco po zadani adresy pri objednavani si Magio Internetu sa ponuka neobmedzeneho internetu zmeni na obmedzeny (pricom rychlost stiahovania sa zvysi)?
      Dakujem vopred.
      Hybska