Zyxel VMG4005-B50A

Otázka

• 0

Dobrý deň. Chcem si zakúpiť nové zariadenie na ukončenie VDSL2 linky, nakoľko mi staré došlo. Mám záujem o zyxel VMG4005. Je to dobré zariadenie, ale mám dilemu. Na Slovensku sa nachádzajú len kusy s|Annex A, t.j. verzia B50A. Ale tu vo fóre je deklarované v niektorých príspevkoch, že v sieti Telekomu je použitý protokol Annex B. Pritom verzia  B60A, ktorá je deklarovaná ako Annex B nie je nikde na Slovensku. Ale mám za to, že informácie o Annex A resp. B tu na fóre, ktoré som našiel, nie sú celkom korektné preto sa chcem uistiť, že urobím dobre aj keď kúpim verziu s deklarovaným profilom Annex A. Ide o to, že rozdelenie Annex A a B sa týka výhradne protokolov ADSL a nie VDSL2. To čomu sa v tomto fóre hovorí pre VDSL2 pripojenie  Annex A resp. Annex B je v skutočnosti pásmo 997 resp. 998 .

Takže ak si kúpin aj verziy B50A, ktoré podporuje ADSL Annex A, tak sa nič nedeje, keďže to nebude na ADSL linke, a bude to fungovať, lebo pre VDSL2 technológiu podporuje tento modem oba pásma, ako 997, tak aj 998. Ak by mal niekto záujem to skúmať tu je link  https://www.zyxel.com/us/en/uploads/images/VMG4005-B50B_191230.pdf    . Ďakujem za ochotu potvrdiť, alebo vyvrátiť môj predpoklad. Rony

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

40 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Tu   https://forum.telekom.sk/topic/17790-zyxel-vmg1312-b30b/#comment-43971   som našiel, že pre VDSL treba PTM, čo tento modem podporuje. Tak zatiaľ neviem , kde je problém.

VDSL ide cez PTM ADSL cez ATM ..pri VDSL staci teroeticky vzdy zadat hodnotu pre VLAN ID alebo VLAN TAG 2510

skusal si najnovsi FW ?

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Firmware je v ňom posledný. VLAN ID mám 2510, MTU 1492.  V piatok mi však vypadol internet, v sobotu ho bol pán z ST opraviť, ale odvtedy mám download 10 Mb a upload 1 Mbit. Pred  poruchou Som mával aj 35/3. Mám VDSL L službu. Opravár povedal, že odišiel port, a že nás prepojil do iného. Ale rýchlosť radikálne klesla. A to som cca 30 m od DSLAM koncentrátoru. Budem to musieť ešte reklamovaľ, ale aj minule sa mi ozval robot a k operátorovi som sa ani nedovolal, on zariadil všetko. Zistil, že linka nejde a poslal chlapa: Lenže teraz ked zistí, že linka ide, ako mu poviem, že pomaly? Mám doma ešte jeden VDSL router, idem skúsiť nakonfigurovať ten, či sa podarí. A podľa toho uvidím. Už nie som presvedčený, že pôjde. Maximálne mu ešte skúsim nakoniec flašnúť firmware z B60A ak ho zožerie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

technik ta docasne prepol na ADSL kartu asi uz nie su volne porty pre VDSL a musia to riesit tak aby si nebol bez netu takato moznost...ak ti ide ale pomaly napis pod mapou pokrytia v pravom dolnom rohu do chat okna daj sa prepojit s operatorom a napis ze uz net ide pripadne sa ho spytaj na tu poruchu

Firmware je v ňom posledný. VLAN ID mám 2510, MTU 1492.  V piatok mi však vypadol internet, v sobotu ho bol pán z ST opraviť, ale odvtedy mám download 10 Mb a upload 1 Mbit. Pred  poruchou Som mával aj 35/3. Mám VDSL L službu. Opravár povedal, že odišiel port, a že nás prepojil do iného. Ale rýchlosť radikálne klesla. A to som cca 30 m od DSLAM koncentrátoru. Budem to musieť ešte reklamovaľ, ale aj minule sa mi ozval robot a k operátorovi som sa ani nedovolal, on zariadil všetko. Zistil, že linka nejde a poslal chlapa: Lenže teraz ked zistí, že linka ide, ako mu poviem, že pomaly? Mám doma ešte jeden VDSL router, idem skúsiť nakonfigurovať ten, či sa podarí. A podľa toho uvidím. Už nie som presvedčený, že pôjde. Maximálne mu ešte skúsim nakoniec flašnúť firmware z B60A ak ho zožerie.

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To by vysvetľovalo prečo sa modem nepripojí. Tento nevie Annex B pre ADSL.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To by vysvetľovalo prečo sa modem nepripojí. Tento nevie Annex B pre ADSL.

posli sem screen nstaveni toho Zyxelu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Teraz ho nem8m na DSL len na laptope. Pošlem aj printscreen po pripojení na DSL

Screenshot_20200422_222257.png

Screenshot_20200422_224121.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked si teraz na ADSL potrebujes zadat okrem PPPoE a MTU aj hodnoty VPI a VCI..neviem ci tam taka moznost je ak nie je dost mozne ze nepodporuje annexB

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Môžem tam nastaviť aj ADSL port, tam sa to všetko dá nastaviť, ale nefunguje to, nakoľko je to Annex A na VDSL. Ešte mám obrázok so zosynchronizovanou linkou, kde je DSL connected. Okno system Info DSL1.Screenshot_20200422_224732.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tu je konfigurácia ADSL

Screenshot_20200422_230230.png

Ale ADSL nepôjde. Ja musím naspäť na VDSL.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

OK, bežím. Bingo. Modem nesmie mať nastavené pre DSL voľbu SRA. Akonáhle som ju vypol VDSL naskočilo. Už píšem cez neho ;-) Takže tento modem na VDSL definitívne funguje. Ďakujem za pomoc.

Editoval/-a RonyPu
chyba v slove

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

OK, bežím. Bingo. Modem nesmie mať nastavené pre DSL voľbu SRA. Akonáhle som ju vypol VDSL naskočilo. Už píšem cez neho ;-) Takže tento modem na VDSL definitívne funguje. Ďakujem za pomoc.

je to divne lebo SMA Seamless Rate Adaption podporuje aj siet ST aspon by mala co je vlastne plynule prusposobenie profilu vzhladom na kvalitu linky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Teraz už mám času študovať ho bližšie ;-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Teraz už mám času študovať ho bližšie ;-)

dobry den, chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s tymto modelom. Chcel by som novy VDSL router. Cena ma az tak nezaujima najdolezitejsia je rychlost a podpora aj magio tv  cez VDSL.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dobry den, chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s tymto modelom. Chcel by som novy VDSL router. Cena ma az tak nezaujima najdolezitejsia je rychlost a podpora aj magio tv  cez VDSL.

na magio tv v pripade tohto vdsl modemu rychlo zabudni magio tv pouziva ipoe protokol cize to musi vediet router, mne to fungovalo na asus dsl-ac68u

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od adamsromovsky
      Dobrý deň,
      hostujem doma par služieb (discord bot, webstranka) už pomerne dlhu dobu, no vždy, keď vypadne internet (par krát do mesiaca), vyzerá to ako, keby port forward (porty 80 a 3080) prestal fungovať a niekedy trvá pár dní, kým sa to opäť rozbehne, samozrejme, že sa to rozbehne samo od seba bez akéhokoľvek zásahu. Skúšal som už veľa vecí, ale nikdy to nebolo úspešne, vždy sa to vyriešilo samo.
      Router: ZTE Speedport Entry 2i
      Tento problém je asi nemožné zreplikovať takže neviem poskytnúť postup, ako to spôsobiť.
      Nestretol sa niekto s takýmto niečím? Už dlho ma to žerie a sám si už neviem poradiť. Kľudne poskytnem ďalšie info ak bude treba len ma nenapadá aktuálne čo ešte by sa hodilo.
      Ďakujem.
    • Od markov600
      Dobrý deň.
      Mám zmluvu a keď som ju zakladal, tak tam bola podmienka, že musím od Vás zobrať WDSL router s mesačným prenájmom 2€.
      Prešli dva roky a mám už ďalšiu (pokračujúcu) zmluvu. Chcem sa spýtať, ako je to s tým routrom, stále platím prenájom? Nemám teda nárok na nový? Starý je môj?
      Prajem príjemný deň.
      S pozdravom
      Kováč Marián
    • Od patrik.trubini
      Dobrý deň chcem sa opýtať ako sa dá v speedpoort plus nastaviť vecsia rýchlost pre zariadenie lebo mame DSL XL a zariadení nedosahuje taku rýchlosť  lebo keď pripojím cez kábel ps5 tak max rýchlosť sťahovania je 9,8mb/s a nahrávania 521,7kb/s ďakujem za pomoc
    • Od azmedia
      Zdravím, potrebujem poradiť ohľadne odstránenia rodičovskej kontroly v routery Sagemcom 5670, kde bolo nastavené vypínanie Mercusys G50 denne od 0.00 do 02.00 hod. Momentálne tam nikde nevidím nastavené časy rodičovskej kontroly, všetko je "ako keby" povolené - na celom týždni, ale predsa to odpája daný router v nastavenom čase. Už som dal 100x Allow all a APLY, dokonca dal som zakázať celý týždeň a povoliť celý týždeň na všetky zariadenia ... jednoducho to nejde zrušiť. Má s tým niekto skúsenosti, že ako to odstrániť, tj. vyčistiť rodičovskú kontrolu? Aj keď to ukazuje, že všetko je povolené počas celého týždňa, takže nerozumiem. Vďaka za radu.
    • Od wladoD
      Ahoj,
      Pouzivam Sagemcom 5670, pripojil som nan USB kluc ako ulozisko. Viem sa k suborom a filmom dostat  cez pocitac.
      Ako prepojim USB ulozisko s  Samsung Smart TV, aby som mohol napr pozerat filmy ?
      Dakujem Vam za radu.
      Vlado
    • Od markov600
      Dobrý deň.
      Mám zmluvu (ADRESÁT 4088556701) a keď som ju zakladal, tak tam bola podmienka, že musím od Vás zobrať WDSL router s mesačným prenájmom 2€.
      Prešli dva roky a mám už ďalšiu (pokračujúcu) zmluvu. Chcem sa spýtať, ako je to s tým routrom, stále platím prenájom? Nemám teda nárok na nový? Starý je môj?
      Prajem príjemný deň.
      S pozdravom
      Kováč Marián