Otázka

• 0

Dobrý deň. Chcem si zakúpiť nové zariadenie na ukončenie VDSL2 linky, nakoľko mi staré došlo. Mám záujem o zyxel VMG4005. Je to dobré zariadenie, ale mám dilemu. Na Slovensku sa nachádzajú len kusy s|Annex A, t.j. verzia B50A. Ale tu vo fóre je deklarované v niektorých príspevkoch, že v sieti Telekomu je použitý protokol Annex B. Pritom verzia  B60A, ktorá je deklarovaná ako Annex B nie je nikde na Slovensku. Ale mám za to, že informácie o Annex A resp. B tu na fóre, ktoré som našiel, nie sú celkom korektné preto sa chcem uistiť, že urobím dobre aj keď kúpim verziu s deklarovaným profilom Annex A. Ide o to, že rozdelenie Annex A a B sa týka výhradne protokolov ADSL a nie VDSL2. To čomu sa v tomto fóre hovorí pre VDSL2 pripojenie  Annex A resp. Annex B je v skutočnosti pásmo 997 resp. 998 .

Takže ak si kúpin aj verziy B50A, ktoré podporuje ADSL Annex A, tak sa nič nedeje, keďže to nebude na ADSL linke, a bude to fungovať, lebo pre VDSL2 technológiu podporuje tento modem oba pásma, ako 997, tak aj 998. Ak by mal niekto záujem to skúmať tu je link  https://www.zyxel.com/us/en/uploads/images/VMG4005-B50B_191230.pdf    . Ďakujem za ochotu potvrdiť, alebo vyvrátiť môj predpoklad. Rony

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

40 odpovedí na túto otázku

• 0

ZYXEL VMG4005-B50A definitívne chodí na VDSL linkách Slovak Telekom. P.S. a je aj dobrý ;-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Myslim ze by to malo fungovat, v CR tento modem pouzivaju aj na obycajnych krutenych dvojlinkach (nie bonding) a ide to. Tiez funguju na standarde Annex B

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No v tom je problém, oni majú práve verziu B60A. Keby bola na Slovensku skladom B60A verzia, neváhal by som.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Inak, čo sa týka spojenia podľa mojich Českých priateľov je to super stroj, preto ho chcem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Inak, čo sa týka spojenia podľa mojich Českých priateľov je to super stroj, preto ho chcem.

Ja viem volaju ho terminator :D.. tiez som nad nim rozmyslal ale stoji od 100e ..objednaj vyskusaj a ked ho nerozbehnes do 14 dni vrat.. ale davaj bacha na kurierov. nerobia zvoz balikov, co viem tak iba postovy kurier.sk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Asi to tak urobím, ale nemám morálne vlastnosti im to vrátiť ak sa je chybne rozhodnem z dôvodu vlastnej nevedomosti. Takže do objednávky vyslovene uvediem, že ho žiadam len, ak je kompatibilný so sieťou ST, inak ,že im ho obratom vraciam.  Doteraz som male len to ADB za za ním vlastné WiFi AP, ale to mi dochádza. Cca 2 x denne stratí synchronizáciu s VDSL a musím ho reštartovať. Ale už má aj vek na dôchodok. A už nechcem kúpiť  niečo, kúpu čoho oľutujem krátko na to. Radšej dám 90E. Ešte som pozeral vigor165   https://www.ab-com.sk/draytek-vigor-165-supervectoring-vdsl2-adsl2-modem-annex-b-de-at-ch-weiss/  , ale tu už je cena aj pre mňa neprijateľná. NIe som žgrľoš, ale toľko za to nedám.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Asi to tak urobím, ale nemám morálne vlastnosti im to vrátiť ak sa je chybne rozhodnem z dôvodu vlastnej nevedomosti. Takže do objednávky vyslovene uvediem, že ho žiadam len, ak je kompatibilný so sieťou ST, inak ,že im ho obratom vraciam.  Doteraz som male len to ADB za za ním vlastné WiFi AP, ale to mi dochádza. Cca 2 x denne stratí synchronizáciu s VDSL a musím ho reštartovať. Ale už má aj vek na dôchodok. A už nechcem kúpiť  niečo, kúpu čoho oľutujem krátko na to. Radšej dám 90E. Ešte som pozeral vigor165   https://www.ab-com.sk/draytek-vigor-165-supervectoring-vdsl2-adsl2-modem-annex-b-de-at-ch-weiss/  , ale tu už je cena aj pre mňa neprijateľná. NIe som žgrľoš, ale toľko za to nedám.

napis im na podporu a over si funkcnost na sieti Telekomu.. ja som mal doma fritzbox najnovsi DSL router na testovanie za vypozicku som musel zacvakat 200e

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Objednal som si ho s podmienkou vrátenia v prípade nekompatibilnosti s ST sieťou. Takže čakám na dodanie. Uvidím, čo z toho bude. Ďakujem za ochotu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Objednal som si ho s podmienkou vrátenia v prípade nekompatibilnosti s ST sieťou. Takže čakám na dodanie. Uvidím, čo z toho bude. Ďakujem za ochotu.

potom napis ci si ho rozbehal... potom zacnem uvazovat aj ja :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

uvazoval som nad tym ale potom by som nerozbehal magio kedze neviem o cisto routri na ktorom by slo magio ak niekto viem o nieco tak budem rad, idem teraz na asus dsl-ac68u

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A na ASUS-e vieš rozbehať magio? AK áno, potom formálne nie je problém rozbehať ho ani na inom routri podobných kvalít. Kým som mal ešte Magio (asi tak 10 rokov naspäť v meste), tak nebol bežným ľuďom známy spôsob ako nakonfigurovať vlastný router. Ale routre s dvona konfigurovateľnými WAN okruhmi by to mali dokázať. Ja práve chcem používať tento modem v režime bridge, a na vstupe do siete otestujem http://www.glitel.sk/GR660GE.html , Tento tuším dokáže nakonfigurovať 2xWAN. Príde mi v pondelok, tak môžem dať info ak bude záujem. Už mi mal prísť včere, len REMAX to nejako pototo,,, Tak sa nemám s čím zabávať cez víkend ;-) .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

magio funguje cez modem/router od asus napriklad ja idem ako som pisal vyssie teraz cez asus dsl-ac68u mam ADSL2+ 15/1 Mbps a tu je moje nastavenie pre magio, opakujem ze je to ASDSL2+ nie VDSL2 tam je ine nastavenie, predtym som mal telekom adb vv3212 v bridge do neho zapojene magio a za nim asus rt-ac87u skusal som magio dat na neho ale nikde som nenasiel igmp snooping ani igmp proxy tiez sa nedala urobit nova pvc sluzba, no v specifikaciach bola podpora iptv tak neviem mozno to bolo treba inak nastavit ak niekto vie ako magio rozbehnem napriklad na spomenutom asus rt-ac87u tak budem rad

1.JPG

2.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj. Podľa prvého riadku to vyzerá, ako keby Magio používalo zapuzdrenie IPoE t.j IP over Ethernet, kým bežný internet v Telekome používa PPPoE, t.j. PPPover Ethernet. To by vysvetľovalo, prečo nejde na každom routri. Len málo z bežných routrov podporuje protokol IPoE.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čo sa týka druhého obrázku, je to len bežné nastavenie VLAN t.j. virtuálnej LAN, čo tiež nie je bežné v každom routri.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pošli mi prosím obrázok, ako vyzerá nastavenie internernetu na tomto routri. Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nech sa paci, cize tym padom neni mozne ak mam magio pouzit ten zyxel a za nim akykolvek router s podporou iptv

01.JPG

02.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podla vsetkeho je toto momentalne najvykonnejsi router s podporou vlan id a ipoe

https://www.asus.com/sk/Networking/RT-AC88U/

s tymto by malo byt mozne pouzit ten zyxel bridge modem  a magio zapojit do routra, chcelo by to este overit na podpore asus co mozem skusit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem sa obrázok. Už to dáva zmysel. Autentifikácie pre internet je PPPoE. Pre Magio je okruh rovnakého typu, ale je v móde bridge t.j. len zmení DSL na Ethernet a router ho prepojí na LAN 4 port. Autentifikácia v tomto okruhu je realizovaná priamo Magio box-om, ak vôbec nejaká je. Ak nie je, je možné na LAN4 pripojiť switch a hocikoľko Magio box-ov resp. iných STB, ktoré to zvládnu. Ak také neexistujú, tak ST inkasuje, čo BOX, to platba. Ale to je ich obchodná politika, čo je OK. Ja som chcel len vedieť, ako je to zrealizované. Takže ďakujem za printscreen-y. Ten tvoj router je inak celkom pecka ;-) .  Ale cena tiež. Ten mnou vyššie uvedený Glitel, čo som uvádzal vyššie, len skúšam, lebo sa mi zapáčil. Ak bude OK ostane. Ale ak by som vedel získať verejnú IP na porte, čo neviem či je v Telekom-e možné, okamžite by sa na port dostal    https://www.gateworks.com/products/octeon-tx-single-board-computers-gateworks-newport/gw6300-single-board-computer/  a na tomto už urobím na ethrernet-e všetko (s Božou pomocou ;-)  ). Ešte raz ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

skusim to este overit cez asus podporu ci je asus rt-ac88u schopny na magio a tym padom by po prechode na vdsl2 a zruseni pevnej prisiel do uvahy ten zyxel modem, btw diki za pochvalu :D ja mam rad poriadne modem/router no za poriadnu cenu no som spokojny ide ako pila zatial :)

Editoval/-a GIGN1987

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zyxel VMG4005-B50A definitívne funguje na VDSL2 linkách Slovak Telekom.  Chytil sa za cca. 2 minúty. Takže, kto chce, môže použiť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ešte by som sa chcel optýtať, ako nastaviť parametre WAN pre internet, keďže z ADB routra ich neviem vyčítať. Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Nastavil so modem do polohy routra, nakonfiguroval parametre podľa     https://www.telekom.sk/wiki/internet/zakladne-nastavenia-siete , zadal užívateľa a heslo a prihlásil som sa. Dostal som pridelenú IP 18.72.64.66 s DNS 18.120.112.114, čo patrí Amazonu. Samozrejme internet nejde, žiadny ping, proste nič.  Je treba nejako výmenu ADB routra za vlastný nejako nahlásiť? .Ďakujem za prípadnú pomoc.

Editoval/-a RonyPu
chybne napísané slová

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nastavil so modem do polohy routra, nakonfiguroval parametre podľa     https://www.telekom.sk/wiki/internet/zakladne-nastavenia-siete , zadal užívateľa a heslo a prihlásil som sa. Dostal som pridelenú IP 18.72.64.66 s DNS 18.120.112.114, čo patrí Amazonu. Samozrejme internet nejde, žiadny ping, proste nič.  Je treba nejako výmenu ADB routra za vlastný nejako nahlásiť? .Ďakujem za prípadnú pomoc.

netreba, ked je dobre nastaveny mala by linka nabehnut... niekde bude problem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Linka nabehla resp. DSL se zosynchronizované. Len nič. Keby modem nepodporoval linku ani by sa nezosynchronizoval, ak dobre viem. To ma zaujalo hneď po jeho pripojení na linku. Rozbehla da synchronizácia a za 2 minúty bolo OK. LED linky svitila. Keď som zadal parametre prihládenia tak naskočilo vyššie uvedené.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Opravujem svoje včerajsie vyjadrenie. Modem zatiaľ neviem nakonfigurovať na prácu na VDSL2 od Slovak Telekom. DSL linka sa síce zosynchronizuje, aj zobrazuje, že spojenie je nadviazané, ale viac nič. Pri konfigurácii WAN okruhu sú dve voľby: "ADSL over ATM" a "ADSL/VDSL over PTM". Ak linka telekomu nepodporuje "packet transfer mode", tak to zrejme nepôjde. Poznáte to niekto ako to je presne? A chcem sa ešte opýtať, platí pre VDSL2 siete konfigurácia podľa   https://www.telekom.sk/wiki/internet/zakladne-nastavenia-siete  ? Je to aktuálne?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Lara40
      Dobrý deň,mám asi týždeň od vás router Alcatel.Možno som niečo zle nastavila. Buď keď ho vypnem zo siete alebo nám vypnú elektriku,po zapnutí routra mi svieti červená ikona network. Zakždým sa musím prihlásiť cez web,zadať heslo a pin kod sim karty. Nedá sa to nejak zrušiť aby mi to nabehlo automaticky? Ďakujem za odpoveď.
    • Od Ivetka007
      Dobrý deň,
      chcela by som Vás poprosiť o radu - je možné obmedziť deťom internet na ich mobilných telefónoch prostredníctvom multifunkčného wifi routera ADB VV3212? Ak áno, je to možné urobiť tak, aby ostatné zariadenia, napr. tablet, počítač, mobilné telefóny rodičov naďalej fungovali? Ďakujem Vám za radu.
    • Od Pavol_Janec
      Zdravím, chcel by som sa informovať ohľadom výpadkov internetu, ktoré sa vyskytujú za posledné obdobie ( 6 mesiacov ) pravidelne každý jeden deň, ako to budete riešiť. Už to prekročilo všetky medze, preto píšem. Výpadky internetu sa vyskytnú za deň aj 5-krát a to na menej ako 10 minút alebo dokedy nereštartujem router, tak internet  resp. TV kanály nejdú. Chcem vás poprosiť o jasnú odpoveď ako to vyriešiť. Pokiaľ sa touto správou nikam nepohneme určite sa zastavím v najbližších dňoch na pobočke. Ďakujem za skorú odpoveď.
    • Od MrDawn
      LOS dióda svieti na cerveno a internet nám nefunguje 
    • Od ingrid.tomova
      Dobrý deň,
      po nejakom čase potrebujem zapnúť 5GHz WiFi pásmo na Sagemcom 5565V2. (dávnejšie som ho vypol, aby som zbytočne nerušil iné kanály).
      Lenže ako robím, tak robím, posuniem cez web rozhrania zelený posuvník enablovania 5GHz pásma, ale po pár sekundách vždy spadne nazad do DISABLED.
      Skúšal som aj reštartovať celý router, ale výsledok je ten istý. 5GHz pásmo nezapnem.
      Máte nejaké skúsenosti, čo s tým?
    • Od Jastur
      Zdravím, chcem sa vás opýtať ako urobím bridge na routri Huawei HG8245H. Chcem na wifi použiť svoj router Asus DSL-AC750.
      A ešte jedna otázka. Musím mať ten ich router? Dal by sa nahradiť vlastným optickým kedže mám optiku.