Magio TV cez Asus DSL-AC68U

Otázka

• 0

Zdar,

je tu nejaká dobrá duša ktorá by mi pomohla rozbehnúť Magio Tv na Asus DSL-AC68U ? Prikladám obrázky nastavenia routra. Box píše nepodarilo sa získať ip adresu.

Ďakujem veľmi pekne.

2.JPG

1.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

17 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

na linke nizsie som precital ze hodnota vpi ma byt 8 a vci 35 skusal som aj use dhcp routes zakazat aj povolit no magiobox stale nevie ziskat ip adresu z routra

https://forum.root.cz/index.php?topic=9938.0

vpi :1 vci:32 pre ADSL

pre VDSL VLAN ID :2510

musis vytvoriť dva typy pripojení  PVC jeden pre samotný internet a druhý pre magio 

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

mam dve service urobene a do oboch dam vpi 1 a vci 32 ? vdsl2 nemam idem na asl2+ takze vlan id necham prazdne ?

Editoval/-a GIGN1987

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Skús dat na internet 1 a32 a pre magio tých 8 a 35 vlan Id skús 2513

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na prvých dvoch obrázkoch by malo byť funkčné nastavenie testované na asus dsl-ac51, na druhých dvoch obrázkoch  sú moje nastavenia, polozka lan-iptv je znacne odlisna od spravneho nastavenia presnejsie  nemam tam polozku wan type, enable multicast routing, igmp snooping, miesto toho sú tam polozky choose iptv stb port, use dhcp routes, polozka udp proxy je zhodna, nastavenie vlan id ci 2513 pre asl2+ alebo 2510 pre vdsl nezabralo, magiobox stale nevie ziskat ip adresu, ak dám moznost skusit znova objavia sa dve kroky, prvy krok pripojit sa k domacej sieti prejde, druhy krok ziskat adresu ip zlyha, napise to cerveny krizik a nic viac 

92360719_689386945131877_963629806107230208_n.png

92286755_223295458776502_8850850101430583296_n.png

pvc magio setting.JPG

pvc asus.JPG

1.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

.

Editoval/-a INRP

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak dnes som aktualizoval fw routra na najnovsiu verziu objavili sa nastavenia igmp snooping aj proxy multicast ktore som nastavil restartoval som router cakal som 15 minut ci sa box nechyti no stale pisal ze sa nepodarilo ziskat ip adresu, na magioboxe svieti ledka link

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A internet ti ide? Ked rozklikneš Use DHCP routes ake možnosti tam maš?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

internet funguje normalne, v dhcp routes mam moznosti microsoft, rfc3442, microsoft+rfc3442 alebo zakazane

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

okej a to nastavenie 802.1Q mam povolit alebo zakazat, na ab-forum kde som pisal tiez pisali ze adsl nepouziva vlan

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zajtra to znova vyskusam a dam vediet, ak su este nejake postrehy a napady budem len rad, adb je cista katastrofa, restartujem ho aj 2x denne co mi nejde teamspeak, nedrzi linku 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hej tiež som ho vymenil. Daj ešte položku DHCP server, Nastavenie Wan 1 ako davaš prihlasovacie udaje len si ich začierni a pozri či tam niekde nemaš nastavenie IGMP snooping to treba disable a enable multicast routing to disable možno to maš niekde inde.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

screenshot dám opet zajtra ked pridem domov, teraz nemozem uz do toho sahat, bezi povodny system, 2x som robil upgrade fw aby som sa dostal na najnovsiu verziu po ktorom sa mi v lan-iptv objavil multicast aj igmp, vyskusam to

Editoval/-a GIGN1987

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Tak nakoniec je problém vyriesený už to funguje :) správne nastavenie ASUS DSL-AC68U v prípade adsl2+ technológie je na obrázkoch keby to niekto chcel riesit, adb sup do krabicky a bude dufam pokoj.

Ďakujem všetkým za ochotu a pomoc :)

1.JPG

2.JPG

Editoval/-a GIGN1987

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar