sidebar
  • Podobný obsah

• Od Tomasko221
      Dobrý deň, chcel by som sa informovať kedy sa plánuje Optický internet v obci Komjatice, nakoľko sme už pred rokom a pol vypĺňali papier a odovzdávali na obecnom úrade kto má z aktívnych zákazníkov záujem a stále sa nič nerobí.  Súčasné pripojenie VDSL je síce dobré ale súčasne môžu byť zapojené len 2 Mágio Box-y a ja by som potreboval 4 :-) 
      Ďakujem za odpoveď.
    • Od Filip_1
      Dobrý deň, 
      Našiel som moju ulicu(horná časť Kukučínovej v Trenčíne, v spodnej dokončili optiku už pred mesiacom) v tabuľke plánovanej výstavby optiky, ale plánovaný termín dokončenia výstavby je 30.9. a ešte tam nikto nebol. Nie je to dlhý úsek a môžu to stihnúť ale aj tak sa chcem spýtať kedy asi mám tu optiku čakať (ak to niekto viete).
      Ďakujem
    • Od majcorako
      Zdravím,
      mám na vás trošku netradičnú otázku. Je možné niekde verejne zistiť kadiaľ vedú všetky optické trasy? Myslím tým nejakú mapku, ktorá by znázorňovala zákresom miesta kadiaľ trasy vedú. Pýtam sa z toho dôvodu, že som našiel verejne dostupný dokument, ktorý vydalo mesto Liptovský Mikuláš. Týka sa doliny ktorú mala spájať optická trasa, ale neviem či sa niečo zrealizovalo. Nenašiel som nič čomu by to nasvedčovalo keďže tu optika podľa dostupnosti služieb nie je. Ak sa nerealizovalo tak nejaké vyjadrenie prečo, by bodlo. Prípadne ak by niekto vedel nejaké informácie ohľadom projektu " Realizácia optických sietí LM-1 Liptovský Mikuláš, obce Liptovský Ondrej, Jakubovany, Konská". Samozrejme mohol by som kontaktovať miestny úrad, ktorý to navrhoval, ale najskôr sa spýtam tu či niekto náhodou nemá nejaké informácie. Ak by niekto chcel môžem poslať aj samotné dokumenty.
      Ďakujem za odpovede.
    • Od janyxx
      Pamatam sa, ze niekedy davno, ked som chcel otestovat na DSL linke iny modem ako bol realne nasadeny, tak som musel niekolko (mozno 10) minut cakat, kym si autentifikuje nova MAC adresa niekde na radiuse (alebo ....) a az potom sa modem do siete pripojil. Ked som to prvy krat skusal, tak som si myslel, ze mam nieco zle nastavene a modem sa nechce na siet pripojit. Az potom mi niekto povedal, ze ked sa pripajam z inou MAC, tak to trva niekolko minut.
      Inat mam opticky a modem od telekomu mam v bridge mode. Potrebujem teraz testovat novy router a dost casto budem odpajat stary a pripajat novy.
      Funguje to stale tak, ze telekom si nejak overuje MAC a je potrebne znova cakat ?
      Nebol by problem zmenit MAC, pretoze pri generovani rozhrani na routery sa generuje automaticky aj MAC, alebo si ju mozem zadat rucne (nechcem vsak klonovat)
    • Od hudakm
      Zdravím,
      poprosím o preverenie plánovania dostupnosti Optického insternetu v lokalite Galanta, Ruská ul. V súčasnoti je dostupné max. ADSL.
      Vdaka.
      Martin
    • Od BusinessITsupportCentre
      Dobry den, chystam sa prepisat svoju s.r.o. na noveho konatela. S.r.o. ma 4 platne pausali na mobilne telefony a 1 na opticky internet. Co tu treba spravit. Keby nahodou novy majitel prisiel po par mesiacoch a chce zrusit dane zmluvy? Ci pokial sa jedna o tu istu s .r.o staci ked dolozi vypis ze je majitelom?

dakujem za odpoed