Otázka

• 0

Z takejto adresy: dd6c416e3958622fb45@edu.olofstrom.se mi prišiel nasledovný email: 

Ahoj!

Som hacker, ktorý má prístup k vášmu operačnému systému.
Mám tiež plný prístup k vášmu účtu.

Sledoval som ťa už niekoľko mesiacov.
Faktom je, že ste boli infikovaní škodlivým softvérom prostredníctvom stránky pre dospelých, ktorú ste navštívili.

Ak s tým nie ste oboznámení, vysvetlím to.
Vírus trójskych koní mi poskytuje plný prístup a kontrolu nad počítačom alebo akýmkoľvek iným zariadením.
To znamená, že na obrazovke vidím všetko, zapnem fotoaparát a mikrofón, ale o tom nevieš.

Mám tiež prístup ku všetkým vašim kontaktom, údajom o sociálnych sieťach a všetkej korešpondencii.

Prečo váš antivírus nezistil malware?
Odpoveď: Môj malware používa ovládač, aktualizujem jeho podpisy každé 4 hodiny, aby antivírusový program mlčal.

Urobil som video ukazujúce, ako masturbujete v ľavej polovici obrazovky a v pravej polovici vidíte video, ktoré ste sledovali.
Jediným kliknutím môžem toto video poslať všetkým vašim kontaktom z pošty a sociálnych sietí.
Môžem tiež zverejniť prístup ku všetkým vašim e-mailom a okamžitým správam, ktoré používate.

Ak tomu chcete zabrániť, potom
poslať 970€ na moju bitcoínovú peňaženku (ak neviete, ako to urobiť, napíšte na adresu Google: „Kúpiť bitcoín“).

Moja bitcoinová peňaženka (BTC peňaženka): 16qr2Req6AFZmYWeGnqtfTUYwhMayQX2Kc

Po prijatí platby video odstránim a už ma nikdy nebudete počuť.
Dávam vám 50 hodín (viac ako dva dni) na zaplatenie.
Mám oznámenie na prečítanie tohto e-mailu.
Časovač bude pracovať, keď ho budete čítať.

Podanie sťažnosti niekde nedáva zmysel, pretože tento list nemožno sledovať, rovnako ako moja adresa bitcoínu.
Nerobím chyby.

Ak zistím, že ste túto správu zdieľali s niekým iným, video bude okamžite distribuované.

S pozdravom!

Mám aktuálnu verziu ESET. Používam Win 10 Poštového klienta. Čo môžem urobiť, aby som zvýšila bezpečnosť pri práci s počítačom po tejto udalosti, prosím? Kde môžem zmeniť heslo k emailovej adrese, ktoré potom zadám v poštovom klientovi? Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 1

vymazať, takéto emaily bežne prejdú aj cez Fortigate na Microsofte O365. Pokiaľ nie je doména na spam liste, nie je dôvod na blokovanie.

Zároveň toto nie je phishing email, to je skúška inteligencie, teda jedine, žeby niekto využil ponuku na ***Hube :) a bolo to čiastočne reálne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Tiež sa pridám k @eM Kei mazať, to asi každému chodia takéto e-maily, tiež že ich to stále baví, ak existuje niekto taký naivný, že by aj takú sumu poslal, tak ihneď mu odobrať  prístup k internetu, navždy.

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar