Volte Nefunguje v sieti konkurenta

Otázka

• 0

Dobrý deň

mám u vás zakupovaný mobil, keď použivám vašu sim kartu tak funkciu VoLTE mám v mobile, ale ako náhle vložim inú sim kartu, tak funkcia zmizne, tým pádom sa nedá ani zapnúť v nastaveniach, ako mám postupovať aby táto funkcia hneď nezmizla ?

v sieti konkurenta mi povedali že to mám vyriešiť tu v telekome, vraj sú mobily blokovane či čo 

Ďakujem za rady a odpovede

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Nepises uplne jasne co znamena ze vlozis inu sim kartu. Davas do telefonu druhu kartu, tak ze ich mas 2 naraz alebo menis Telekom sim za inu sim ?

VoLTE je funkcia ktoru musi podporovat operator (aj sim karta) a telefon a evidentne na inej karte to nemas bud aktivovane alebo druhy operator nepodporuje tvoj telefon. To je cele. VoLTE nefunguje automaticky vsade a ty to nijakym sposobom neovplyvnis.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mobil je Samsung Galaxy A70, kupovaný tu v telekome, 

Proste 

- Mobil kupovaný v telekome

Pri vložení Sim karty od Telekomu, VoLTE funguje bez problémov, (kartu som skučal u kamoša)

Po vložení sim karty mojej od konkurencie (O2) funkcia z mobilu zmizne, nedá sa ani najsť a tým pádom ani aktivovať

V O2 má odkázali že to mám vyriešiť najprv tu v telekome, ale nikto mi nikde nevie pomôcť

asi jedine riešenie, predať mobil, a kúpiť napr z eshopu nový ... 

Ďakujem za odpovede

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

určite sa ten telef=on dá aj odblokovať, určite za poplatok v servise, ale to musíš kontaktovať  Telekom. 

tu píšeš na verejné fórum, ktoré je len v správe telekomu. 

obráť sa na zákaznícku linku (0800 123 456) online chat, prípadne telekom napíšte nám 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mobil je Samsung Galaxy A70, kupovaný tu v telekome, 

Proste 

- Mobil kupovaný v telekome

Pri vložení Sim karty od Telekomu, VoLTE funguje bez problémov, (kartu som skučal u kamoša)

Po vložení sim karty mojej od konkurencie (O2) funkcia z mobilu zmizne, nedá sa ani najsť a tým pádom ani aktivovať

V O2 má odkázali že to mám vyriešiť najprv tu v telekome, ale nikto mi nikde nevie pomôcť

asi jedine riešenie, predať mobil, a kúpiť napr z eshopu nový ... 

Ďakujem za odpovede

No zial to ze funkcia zmizne je viac bezna vec ako to, ze nezmizne, prave z tych viacerych dovodov.

Pozeram na stranku O2, tam je ten telefon v podporovanych zariadeniach. Ovsem samozrejme nie je telefon ako telefon. Kazda krajina a dokonca aj kazdy operator, ktory telefony predava maju zvlast svoju distribuciu t.j. zvlast upraveny operacny system (preto chodia aktualizacie na Android rozne na telefon od operatorov a z volneho predaja). Kedze si to bral z Telekomu tak to moze byt zial locknute priamo v softveri len pre Telekom siet. Sam s tym naozaj nic nespravis, mozno Telekom to vie odblokovat ako pise vyssie kolega, ale nie tu na fore. Toto je forum prevazne od uzivatelov pre uzivatelov. Nic oficialne tu v 99% pripadoch nevyriesis.

Ale aj keby ti to Telekom osetril stale nemusis mat vyhrate. Nepoznam detaily VoLTE na O2 ale oni mozu tiez podporovat len svoje telefony, ktore oni predavaju priamo. VoLTE je stale velmi osemetna zalezitost a musi tam klapnut viac veci aby to fungovalo.

Kvoli takym veciam je najlepsie vzdy kupovat telefon z volneho predaja. Samsung napriklad zo Samsung.sk alebo z eshopov kde maju overene oficialne distribucie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar