Možnosť zvýšenia rýchlosti?

Otázka

• 0

Zdravím,

mal by som záujem o rychlejší internet... momentalne mam baliček ktorý dosahuje rychlosť max 15 Mb/s co mi nevyhovuje no pri overovaní pokrytia je to vlastne jediná možnosť na mojej adrese ak teda nepocitam VDSL ale len max 10 MB/s... momentálne mám ADSL ale na adrese mi píše dostupné aj VDSL ale len do rýchlosti 10 Mb/s co je vlastne este menej... čomu ale nerozumiem je že prečo sused pár metrov od mojho pozemku ma k dispozícií VDSL 40 Mb/s... z akého dovodu to je? Ked mam k dispozícií VDSL 10Mb/s preco nie aj vyssie? Myslel som ze ta rychlost je obmedzená len konkretnym balickom a nie prípojkou... skratka myslel som ze ked raz mam VDSL  k dispozicii tak rychlost urci len vybrany balicek... je tu teda nejaka možnost pre mna aby som mohol dosiahnut vyssiu rychlost?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

27 odpovedí na túto otázku

• 0

Zdravím,

mal by som záujem o rychlejší internet... momentalne mam baliček ktorý dosahuje rychlosť max 15 Mb/s co mi nevyhovuje no pri overovaní pokrytia je to vlastne jediná možnosť na mojej adrese ak teda nepocitam VDSL ale len max 10 MB/s... momentálne mám ADSL ale na adrese mi píše dostupné aj VDSL ale len do rýchlosti 10 Mb/s co je vlastne este menej... čomu ale nerozumiem je že prečo sused pár metrov od mojho pozemku ma k dispozícií VDSL 40 Mb/s... z akého dovodu to je? Ked mam k dispozícií VDSL 10Mb/s preco nie aj vyssie? Myslel som ze ta rychlost je obmedzená len konkretnym balickom a nie prípojkou... skratka myslel som ze ked raz mam VDSL  k dispozicii tak rychlost urci len vybrany balicek... je tu teda nejaka možnost pre mna aby som mohol dosiahnut vyssiu rychlost?

sused moze mat na linke mensi utlm ako ty preto ma este dostupne 40 Mbit..kazda linka ma ine parametre..mozu byt lepsie alebo horsie..vsetko zalezi na danej infrastrukture v danej lokalite..ako su trasovane kable, aky maju piemer jadra, aku izolaciu proti ruseniu atd. Hod sem screen parametrov ake mas pri ADSL

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

sused moze mat na linke mensi utlm ako ty preto ma este dostupne 40 Mbit..kazda linka ma ine parametre..mozu byt lepsie alebo horsie..vsetko zalezi na danej infrastrukture v danej lokalite..ako su trasovane kable, aky maju piemer jadra, aku izolaciu proti ruseniu atd. Hod sem screen parametrov ake mas pri ADSL

Omluvam sa ale neviem kde mam najst tie moje parametre ADSL, viete mi stym poradit?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Omluvam sa ale neviem kde mam najst tie moje parametre ADSL, viete mi stym poradit?

prihlas sa do routra a pohladaj to tam... malo by to byt v zalozke internet 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak myslite prihlasit sa do routra cez IP adresu tak tam sa z nejakeho dovodu nemozem uz dlhsiu dobu dostat kazdopadne internet mi ide normalne len sa neviem dostat do nastaveni routra... 

router.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skus prepojit ntb LAN kablom .. vtedy by to malo ist

ak myslite prihlasit sa do routra cez IP adresu tak tam sa z nejakeho dovodu nemozem uz dlhsiu dobu dostat kazdopadne internet mi ide normalne len sa neviem dostat do nastaveni routra... 

router.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mam PC  a je prijamo pripojeny kablom.. nejdem cez wifi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nemas prepnuty ich router v bridge rezime ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Popravde netusim... teda neviem kde to zistit kazdopadne nemam vedomost ze by som manualne nieco take prepinal

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mozno by pomohol restart routra

Popravde netusim... teda neviem kde to zistit kazdopadne nemam vedomost ze by som manualne nieco take prepinal

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To uz som skusal a bohuzial nepomohlo... kazdopadne vyzera ze touto cestou to nepojde tak by som mal taku otazku na Vas... je mozne ze Orange mi dokaze cez rovnaku pripojku zabezpecit vyssiu prenosovu rychlost? Volal som s panom s Orangeu a tvrdil mi ze hej ze je to len o tom ze ak Telekom na mojej adrese nieje schopny poskytnut taketo pripojenie tak to je preto lebo to proste pre nich nieje mozne ale ze Orange by mi to dokazal zabezpecit... je to mozne?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To uz som skusal a bohuzial nepomohlo... kazdopadne vyzera ze touto cestou to nepojde tak by som mal taku otazku na Vas... je mozne ze Orange mi dokaze cez rovnaku pripojku zabezpecit vyssiu prenosovu rychlost? Volal som s panom s Orangeu a tvrdil mi ze hej ze je to len o tom ze ak Telekom na mojej adrese nieje schopny poskytnut taketo pripojenie tak to je preto lebo to proste pre nich nieje mozne ale ze Orange by mi to dokazal zabezpecit... je to mozne?

toto vam na linke mohli povedat, samozrejme aby ziskali noveho klienta. Avsak vsetky ziadosti o pripojeni novych klientov alebo zvysenie rychlosti na danej pripojke riesia s technikmi z Telekomu pretoze prave on je majoritny vlastnik metalickych vedeni na Slovensku a tieto vedenia prenajima ostatnym operatorom na posytovanie sluzieb. Tazko povedat, ci pan zavadza alebo nie. Prave preto som chcel od Vas tie parametre tak by sa to dalo jednoducho overit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dobre teda a viete mi este nejak poradit ako by som sa dostal k tomu loginu? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

je uvedeny v zmluve... ked tak zavolaj na technicku podporu tam by ti tieto info ohladom linky mohli poskytnut

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@grishnackh ja som na tom presne tak isto ako ty, mam adsl2+ 15/1 vdsl2 max 10/1 od telekomu, vdsl2 orange 20/2 a este z toho mi zerie 7,4 magio tv takze mi ostava 7,6 mpbs na internet, celkom bullshit, ale kedze moji rodicia chcu magio tv tak to budem riesit pridavnym pripojenim cez wireless

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

je uvedeny v zmluve... ked tak zavolaj na technicku podporu tam by ti tieto info ohladom linky mohli poskytnut

ja login samotny mam - teda prihlasovacie udaje ale stale sa nemozem dostat na tu stranku kde mam ten login zadať... neviem vobec co stym

@grishnackh ja som na tom presne tak isto ako ty, mam adsl2+ 15/1 vdsl2 max 10/1 od telekomu, vdsl2 orange 20/2 a este z toho mi zerie 7,4 magio tv takze mi ostava 7,6 mpbs na internet, celkom bullshit, ale kedze moji rodicia chcu magio tv tak to budem riesit pridavnym pripojenim cez wireless

ako to funguje stym pridavnym pripojenim? mozno by som to aj ja tak mohol poriesit len neviem si to predstavit co to obnasa...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja login samotny mam - teda prihlasovacie udaje ale stale sa nemozem dostat na tu stranku kde mam ten login zadať... neviem vobec co stym

ako to funguje stym pridavnym pripojenim? mozno by som to aj ja tak mohol poriesit len neviem si to predstavit co to obnasa...

vyresetuj ho do tovarenskych nastavenych podrzabim tlacidla reset

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vyresetuj ho do tovarenskych nastavenych podrzabim tlacidla reset

a nestane sa mi ze po tomto resete budem muset vsetko nastavovat odznova? Lebo pamatam si ze ked som router prvy krat zapajal a nastavoval mal som stym nejake problemy tak to by som sa nechcel moc dostat zas do takej situacie...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@grishnackh @GIGN1987

to myslel tak, že si zrejme zoberie nový internet, akože novú službu, ktorá už nemusí byť od telekomu napríklad. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a nestane sa mi ze po tomto resete budem muset vsetko nastavovat odznova? Lebo pamatam si ze ked som router prvy krat zapajal a nastavoval mal som stym nejake problemy tak to by som sa nechcel moc dostat zas do takej situacie...

nastavis akurat wifi..udaje na internet si stiahne automaticky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

nastavis akurat wifi..udaje na internet si stiahne automaticky

konecne som sa dostal do nastaveni routra kazdopadne neviem kde najst tie udaje ktore ste chcel... jedine tieto udaje som tam nasiel pouzitelne asi 

sfhsfh.png

Editoval/-a grishnackh

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Este ma potom napadlo ze nedavno sme prerabali telefonny kabel... teda bude novy ale zatial to nemame prepojene na stlpe cize stale ide cez ten stary... je mozne ze ked to prepojim cez ten novy kabel tak sa zvysi nejak priepustnost tej linky?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Este ma potom napadlo ze nedavno sme prerabali telefonny kabel... teda bude novy ale zatial to nemame prepojene na stlpe cize stale ide cez ten stary... je mozne ze ked to prepojim cez ten novy kabel tak sa zvysi nejak priepustnost tej linky?

ano priepustnost moze byt v pripade noveho kabla vyssia... tie hodoty ukazuju nastaveny profil, potreboval by som skor hodnoty SNR a utlmu (attenuation

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano priepustnost moze byt v pripade noveho kabla vyssia... tie hodoty ukazuju nastaveny profil, potreboval by som skor hodnoty SNR a utlmu (attenuation

skusim to este raz pozriet ked pridem domov... uvidime kolko to bude teraz a potom po vymene kabla ci sa to nejak zmeni... dufam ze to nejak pomoze

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

relative capacity occupation: 100% 
noise margin upstream: 8.4 db
output power downstream: 16.3 dbm
attenuation upstream: 12.3 db

noise margin downstream: 6.1 db
output power upstream: 12.3 dbm
attenuation downstream: 17.9 db

tak konecne som sa myslim dostal k pouzitelnym udajom... 

https://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php cez tuto kalkulacku som z toho vypocital ze max co to dokaze cez ADSL2+ je 20 Mb a cez VDSL 25 Mb... cize vpodstate mi telekom nedokaze nic viac ponuknut vsak? kedze balicek adsl maju max 15 a vdsl je minimalne 10 a potom az 40...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

noise margin upstream: 8.4 db
output power downstream: 16.3 dbm
attenuation upstream: 12.3 db

noise margin downstream: 6.1 db
output power upstream: 12.3 dbm
attenuation downstream: 17.9 db

tak konecne som sa myslim dostal k pouzitelnym udajom... 

https://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php cez tuto kalkulacku som z toho vypocital ze max co to dokaze cez ADSL2+ je 20 Mb a cez VDSL 25 Mb... cize vpodstate mi telekom nedokaze nic viac ponuknut vsak? kedze balicek adsl maju max 15 a vdsl je minimalne 10 a potom az 40...

s hodnotou SNR si uz na hrane.. pod 6db uz moze zacat padat linka, zvysuje sa chybovost.. ja som mal na ADSL utlm 18.5 db  a mam VDSL 40 ..ale mal som aj vyssi profil 18400 kbps pri SNR 9.5 db ty mas len 6 db uz pri 16600 kbps... mozno by islo do 30 mbit tazko povedat hra tam viac faktorov

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od jaroslav b
      Ako prebieha zapojenie optickeho internetu? Chranicku opt kabla si v dome zavediem sam na zvolene miesto a technik mi len dovedie opt kabel potrebnej dlzky? Alebo si mam zadovazit aj samotny opticky kabel a technik ho len pripoji do siete? Urobi technik aj pripojenie koncoveho zariadenia / zariadeni? Mozem si to vsetko riesit sam?
    • Od Gabo221
      od 11.08.2020 mi klesla rýchlosť internetu cca o polovicu z 1000/100  na cca 550/55   ,platím si magio xl + službu giga ,fungovalo to asi dva roky + 1,2 mesiaca . teraz mi to zazracne kleslo a tvrdia že chyba je u mňa čomu ja neverím nakoľko  ,som si doma po dome robil internet sám , fungovalo to 14 mesiacov a zrazu sa to chova ako bez doplnkovej služby giga 
      video-1597255797.mp4

• Od em.jarosova.
      Dobrý deň,
      máme u Vás zakúpenú službu chytný balík na pevnú linku, magio TV a magio internet.. Zmluva platí do 24.4.2021. Mám 2 problémy:
      1./ Už asi 4 mesiace nám dobre nefunguje ovládač na TV programy. Prosím, aby ste nám poslali nový TV ovládač.
      2./ Nefunguje nám telefón na pevnú linku. Chcem sa opýtať, či musíme čakať až do apríla 2021, kedy nám končí zmluva, pretože by sme chceli zrušiť pevnú linku a zostali by sme iba pri        Magio TV a internete.
      Ďakujem za skorú odpoveď.

Emília Jarošová 

• Od sokrates4612
      Dobrý deň,
      keďže tento router nemá v podstate nijaké možnosti nastavenia nastavenia kontrolovaného a bezpečného surfovania pre deti, chcem to vyriešiť službou, ktorá funguje cez DNS. Kde  sa dá v tomto routeri nastaviť vlastné DNS prosím?
    • Od cr4fty
      Dobry den,
      chcel by som sa opytat ci je hlaseny vypadok v okoli Kostany nad Turcom, dakujem za odpoved.
    • Od Maros1710
      Zdravim,
      Dostal som ponuku na internet 50/5 mb/s, taku ponuku na webe som vobec nenasiel. 
      Chcel by som sa spytat, ci niekto nemate skusenosti s danym balikom, je to stabilne? Nevypadava to? Jedna sa o neobmedzeny prenos dat plnou rychlostou? 
      Konkretne lokalita vychod slovenska, dedinka Kuková.