• ×   Vložil si obsah s formátovaním.   Odstrániť formátovanie

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

sidebar
  • Podobný obsah

• Od qazmlp
      Objednal som si zriadenie VDSL Magio internetu, ktorý je dostupný na mojej presnej adrese podľa overovača dostupnosti služieb Telekomu. Následne mi však technik oznámil, že nie je možné u mňa zriadiť internet vzhľadom na to, že nie je voľný slot na stĺpe a viac informácií som nedostal. Neviete či je možné nejakým spôsobom dosiahnuť, aby sa tam počet slotov na stĺpe zvýšil?
    • Od mgomgo
      Dobry den,
      uz nieco cez rok subdodavatelska firma SupTel realizovala pre Telekom v obci Podolie, Castkovce... a dalsich dedinach v okrese Nove Mesto nad Vahom vykopove prace a pokladku optickeho internetu. Na vasej stranke teraz specificky pre obec Podolie, bola dostupnost max. ADSL. Sluzba opticky internet bola spustena, niektori ludia uz maju aj opticky internet, ale vasa stranka o dostupnosti poskytuje nespravne informacie. V obecnom rozhlase dokonca aj vyhlasovali spustenie a pre ludi moznost sa pripojit. Kedy bude tato databaza aktualizovana a dostupnost sluzieb spravne zobrazena na webe? Mapa dostupnosti ukazuje pripojky spravne, ale pre konkretne adresy dostupnost nulova. Vid. obrazok.
      Dakujem za odpoved.

• Od Kyblik78
      Dobrý deň
      viac ako 3 roky mám router ZTE II ten je však pomalý. Je možné v rámci Telekomu požiadať o rýchlejší model alebo si to mám riešiť vo vlastnej réžii.
    • Od trencancan
      Dobry den,
      mam linku VDSL. Kvoli telefonu mam od Telekomu router ADB vv3212 v bridge mode. Za nim cez ethernetovy kabel pripojeny moj router ASUS DSL-AC52U. Od prepnutia ADB do bridge modu mi zacali nastavat nahodne vypadky PPPoE spojenia na ASUSe. Prejavuje sa to vynulovanim parametrov ako IP, atd... V ASUS logoch vidim:
      2020-05-17 07:42:22 [Informational] kernel: Link State: Ethernet link down.
      2020-05-17 07:42:22 [Informational] kernel: Link State: PVC_100 PPPoE down.
      2020-05-17 07:42:22 [Informational] WAN Connection: Fail to connect with some issues.
      2020-05-17 07:42:22 [Informational] stop_nat_rules: apply the redirect_rules!
      2020-05-17 07:42:24 [Informational] kernel: Link State: Ethernet link up.
      Skusal som uz vselico, reset ASUSu do factory defaults, reset ADB atd. Vymenil som aj ethernet kabel medzi nimi za S/FTP CAT7. Nepomohlo. Ak zapojim ASUS priamo na telefonny kabel (bez ADB) vsetko ide spolahlivo (samozrejme okrem telefonu).  Tak isto ziadne vypadky aj s ADB napr. pocas noci ked Net nepouzivam. Akonahle ho vytazim (spustim napr. Speedtest) po par razoch to ide dolu. Na technickej infolinke v danom case rozpady na sieti nevidia. Vsetky kontrolky na ADB vtedy svietia ako maju.
      Skusal som experimentovat s nastaveniami ASUSu vo WAN a to:
      Internet Detection: PPP Echo
      PPP Echo Interval: 6
      PPP Echo Max Failures: 10
      Ak PPP Echo vypnem, nepomoze. Ak ale zmenim default hodnotu PPP Echo Interval z 6 na 1, tak vyzera ze ano (aspon zatial). Znamena to potom ze ASUS posiela kazdu 1s LCP Echo-request na peer.
      Stretol sa niekto s tymto problemom? Zmena intervalu z 6 na 1 zrejme sposobi vacsi traffic na linke, moze to mat negativne nasledky? Viete mi poradit nieco lepsie? A hlavne preco u mna dochadza nahodne k tym padom linky: Ethernet link down a hlavne pri zatazi? Router nie je novy, mam ho par rokov, pouzivali sme ho do minuleho tyzdna (do prepnutia ADSL -> VDSL) ako ADSL router a fungoval spolahlivo. Je problem v ADB alebo v ASUSe?
      Vdaka.
    • Od rikiless
      Máme zapojený Magio Internet+TV telefonickym kablom v dĺžke asi 12m. Router ZTE SpeedEntry 2i je umiestnený úplne na kraji bytu a preto v niektorých častiach je pokrytie WiFi signálu slabé (-60 až -80dB), čo už je problematické pre sledovanie 1080i videa cez YouTube. Chcem router umiestniť do stredu bytu a bude na to treba 20 metrový tel. kábel. Bude oproti kratšiemu 12m káblu rozdiel v kvalite/rýchlosti internetu? A aký typ kábla pri VDSL zvoliť RJ11 alebo RJ12? Rýchlosť je 40mbs, s tým že polovica je zrejme vyhradená pre TV.
      vďaka