magio box cez switch

Otázka

• 0

Dobry den

Mam magio internet XL optik (600/60Mb/s)  + magio TV,  zapojenie  podla obrazku:

v garazi mam ONT Huawei HG8245H , pod strechou switch  ZyXEL GS1100-16  Unmanaged Switch (Gigabit switch),  na prizemi magio box s nahravanim ARRIS VIP2262E V2, na poschodi magio box bez  nahravania ARRIS VIP1002ESL,   do switchu su pripojene esce  2 PC a wifi router tp-link TL-WR843N

Po zapojeni a spusteni sluzby vsetko fungovalo  bez problemov az po dvoch tizdnoch sa  zacal rozpadat (pixelizovat) a sekat obraz na oboch TV,  ale len v urcitych castiach dna: cca od 10:00 do 12:00 a potom navecer od 17:00 do 22:00  

Pri nahlaseni poruchy  mi bolo oznamene ze telekom ruci  za kvalitu len ak su MAGIO BOXi pripojene priamo k ONT (co som si  odskusal a prepojil na skusku jeden BOX priamo na TV bez switchu vtedy sa porucha neprejavila (skusane len kratsiu dobu bol by som be netu))

-na sekanie obrazu nevpliva  pripojenie/odpojenie PC,WIFI routra a ani zatazenie linky stahovanim suborov-

Kedze by som sa rad vyhol  priklepke  a rozbijanu dvoch izieb kvoli dodatocnej kabelazi  kazda rada dobra :)   

dakujem 

P.S.

kedze to na zaciatku islo bez problemov 2 tizdne v kuse  bez sekania a teraz cast dna ano a len cast dna nie  musi to ist aj cez switch

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

mozno blbne dany switch skus vsetko restartovat a uvidis, ano priklepova vrtacka a rozbijanie neni zrovna to co by si chcel ale zrejme to bude jedina spolahliva cesta

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

switch to nieje skusil som 3 kusi a stale to iste  + po dvoch tizdnoch  bez problemov  to az zaclo  ak budem musiet vytiahnut  priklepku  chcem vediet preco mi to takto neslo  problem musi mat aj ine riesenie nez dalsi kabel  len nanho prist :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak som chcel toto riešiť, povedali mi že cez daný switch môže byť zapojené len čisto mágio bez iných routeroch a počítačov, iba magio boxy...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako pise @mattyrv tak ano na switch musi byt zapojeny len magiobox alebo viacero magioboxov nic ine, telekom ti nepomoze kedze ako si pisal tak garantuju len priame pripojenie do routra, to je to iste ako keby som sa spytal ci mi pojde magio cez vlastny router, opdoved bude nie, nepojde , pojde len cez vlastny aj ked v reale to chodi aj mimo ich routra

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cez switch by nemal byt problem.aspon u mna nie je. kedze ja napajam vsetko co sa da kablom po kabli tak
mame v izbe napojeny box, hernu konzolu, aj smart tv. a zatial som si nevsimol ziadny problem. do izby je to privedene kablom a v izbe je switch.
ale mame ine ONT 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podarilo sa to nejak rozchodit?

Caka ma obdobna situacia, mam tech. miestnost na prizemi, kde mam switch a rozvod do 3 podlazi. Tam by som chcel dotiahnut opt. pripojku (najvyssi net a zariadenie Sagemcom 5655AC). Na horne poschodie mi ale ide len jeden lan kabel a tam to strapkam dalsich switchom do wifi AP, TV, streamera a chcel by som aj do magio tv boxu. Akurat ako na velke prekvapenie zistujem, tak to bude asi docela problem. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tomeq111   -  priklepkou :)  natiahol  som dalsi kabel 

ale  pojde to aj bez vrtania - treba mat  switch ktori  zvlada IGMP snooping (prenos multicast adries)  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ok, to mi odlahlo. Mam TP-LINK TL-SG108, ten by to mal zvladat. Je tam potrebny nejaky specificky setup?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokial mate ONT v ROUTE rezime, tak su vsetky 4 LAN porty na ONT rovnocenne pre INT aj IPTV prevadzku.  Kludne mozete zapojit switch, ale ten musi zvladat IGMP Multicast., idealne ak viete aj nastavit vacsiu prioritu pre multicast (to je vsak uz vlastnost  manazovatelnycg switchov)

Pokial mate ONT v Bridge rezime, tak na LAN1 porte mate iba Internet a tam si zapojite svoj router. Do portov LAN2,3,4 pripojite iba IPTV zariadenia. Mozete pouzit aj samostatny switch pre IPTV zariadenia, s podmienkou nutnosti podpory IGMP multicastu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od peto15
      Zdravím , chcem nahlásiť nefunkčnú online televíziu cez službu Magio GO ..... Nefunguje na apple macbook s procesorom M1 ani cez safari ani cez chrome odskúšané na viacerých modeloch aj pro aj air ..... Poprosím o opravu tejto chyby ,  po spustení online prenosu po chvíli napíše neznáma chyba a obraz sa zasekne ..... 

• Od mudroncik
      Technik mi po poslednom zásahu u mňa doma vymenil box Arris za Motorolu vip2262. Arris keď som vypol, tak napr. na druhý deň som na jeden šťuk ho zapol a hneď išiel obraz zvuk. Táto Motorola vip2262 keď ju zapnem, tak sa desiatky sekúnd spúšťa modrá obrazovka, blikanie diódy, logo Telekomu a potom sa vypne do červenej LEDky. Musím box zapnúť ešte raz a zas dlhé sekundy nabieha s logom telekomu a pripája sa na sieť a potom až normálne nabehne obraz zvuk. Akoby sa vždy vypol do hlbokého spánku, ale prestavenie tejto funkcie v Menu box neponúka. Viete niekto čo s tým?
    • Od homeuser
      Mám doma vlastný router (mikrotik) pripojený za ONT v bridge mode. Nakonfiguroval som na WAN interface PPPoE , NAT a FW. Internet mi funguje. Je možne na môj router pripojiť aj Magio set topbox?
    • Od sisa2610
      Cca od 14.6.2021 vobec nefunguje teletext na ziadnom kanali. Tlacitko TXT predtym fungovalo na vsetkych kanaloch, ktore maju teletext, ale teraz nereaguje vobec nikde. Je chyba v set top boxe alebo v prenose signalu?
    • Od Galaxymanko
      Zdravím, 
      takže v poslednej dobe mi krásne išlo Magio GO stiahnuté z Google Play Store rovno v Smart TV a zrazu mi tam dnes vyhodilo hlášku: 
      Použité prihlasovacie údaje sú správne, ale služba Magio GO TV je dostupná len pre Magio GO TV (set-top box) a pre mobilné zariadenia (mobil alebo tablet).

Zmenilo sa niečo, pôjde to ešte alebo takto idete nútiť ľudí do Magio boxov? 
    • Od IvanBilohuscin
      Zdravím. Mám optické pripojenie internet + 2x Magio Box. Zo začiatku všetko išlo v poriadku. Teraz mi druhý Magio Box pri zapnutí vypisuje "pripojenie k internetu zlyhalo, skúste znova." Asi po 50 reštartoch to nabehne, ale je to extra otravné. Čo môže byť problém? Pripojil som druhý magio box vlastným káblom pri samoinštalácii, ale zo začiatku všetko šlo normálne a ide aj teraz po X reštartoch. Ďakujem. 
      Bilohuščin