Otázka

• 0

Dobrý deň,

mal by som otázku k môjmu routeru. Už dlhšiu dobu sledujem problémy s WiFi. Momentálne mám rýchlosť download okolo 37Mbps. Ak túto rýchlosť zmeriam cez LAN s použitím notebooku, rýchlosť je počas merania (cca 10s) celkom stabilná, niesú tam nejaké výrazné výkyvy ani nič podobné. Keď sa však pripojím cez WiFi, počas merania rýchlosť skáče od 5Mbps niekedy len po 15 Mbps, inokedy 22 Mbps atd. Keď sa hned potom pripojím cez LAN, rýchlosť je stabilných 37Mbps. Po reštarte routra (stačí aj sotwarovo vypnúť a zapnúť wifi, nieje treba odpojiť napájanie) je to o dosť lepšie, pripojeniu LAN sa to však stále nevyrovná. Lenže, nevydrží to takto dlho. Po nejakých cca 2-3 dňoch je rýchlosť znova veľmi nízka a nestabilná. Resetovat router každé 2 - 3 dni sa mi nezdá ako dobré riešenie. Viete mi nejak poradiť? Čo na toto vplýva? Je u týchto routerov nejaká výrobná vada? Poprípade aké sú podmienky na výmenu routera? 

Ďakujem za názory. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

ak hladas  modem/router tak pozeraj po asus dsl-ac ak cisto router tak asus rt-ac prípadne asus rt-ax a budes spokojny, ja idem momentalne na asus dsl-ac68u a problem vyrieseny, vyborny modem/router na pomery dsl liniek telekomu :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Dakujem. Skusim. A aky router by si mi prosim odporucil? Treba aj potom volat do telekomu aby som si mohol ZTE nastavit ako bridge? Dakujem moc!

ak chces kupit DSL router tak netreba im volat.. ak chces router iba kvoli wifi , musia ti prepnut ich router do bridge... vyberaj spomedzi Asusov RT XX

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

mal by som otázku k môjmu routeru. Už dlhšiu dobu sledujem problémy s WiFi. Momentálne mám rýchlosť download okolo 37Mbps. Ak túto rýchlosť zmeriam cez LAN s použitím notebooku, rýchlosť je počas merania (cca 10s) celkom stabilná, niesú tam nejaké výrazné výkyvy ani nič podobné. Keď sa však pripojím cez WiFi, počas merania rýchlosť skáče od 5Mbps niekedy len po 15 Mbps, inokedy 22 Mbps atd. Keď sa hned potom pripojím cez LAN, rýchlosť je stabilných 37Mbps. Po reštarte routra (stačí aj sotwarovo vypnúť a zapnúť wifi, nieje treba odpojiť napájanie) je to o dosť lepšie, pripojeniu LAN sa to však stále nevyrovná. Lenže, nevydrží to takto dlho. Po nejakých cca 2-3 dňoch je rýchlosť znova veľmi nízka a nestabilná. Resetovat router každé 2 - 3 dni sa mi nezdá ako dobré riešenie. Viete mi nejak poradiť? Čo na toto vplýva? Je u týchto routerov nejaká výrobná vada? Poprípade aké sú podmienky na výmenu routera? 

Ďakujem za názory. 

vyskuaj sa pohrat v nastaveniach wifi... zmen kanal, normu vysielania a sirku pasma na 20 Mhz

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako odporucate normu? Ja som mal doteraz normu pre US (koli vecsiemu dosahu signalu) a teraz skusam normu SK. Ale tiez mi robi problemi wifi. Pouzivam aj wifi extender tplink. Ked vsetko restartujem den dva vsetko slape ako ma. Po case zacne wifi blbnut a rychlost je skoro nulova. Pripajanie na nu ci na extender trva pekelene dlho. a ked sa aj pripoji rychlost ne biedna. Mate dake tipy na co naj nestavenie? Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako odporucate normu? Ja som mal doteraz normu pre US (koli vecsiemu dosahu signalu) a teraz skusam normu SK. Ale tiez mi robi problemi wifi. Pouzivam aj wifi extender tplink. Ked vsetko restartujem den dva vsetko slape ako ma. Po case zacne wifi blbnut a rychlost je skoro nulova. Pripajanie na nu ci na extender trva pekelene dlho. a ked sa aj pripoji rychlost ne biedna. Mate dake tipy na co naj nestavenie? Dakujem

na tom moc nevymyslis... wifi kanal najdes najlepsi.. podla scan programu wifi sieti ktore su v tvojom okoli... este mozes zmenit sirku pasma na 20 Mhz tam je prenos rychlosti stabilnejsi..ten router nie je sam o sebe zazrak ak chces nieco lepsie tak si kup vlastne zariadenie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem. Skusim. A aky router by si mi prosim odporucil? Treba aj potom volat do telekomu aby som si mohol ZTE nastavit ako bridge? Dakujem moc!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

super. idem aj ja do dsl-ac68u . treba daco aj nahlasovat do Telekomu? Stary dsl wifi mozem vratit? ci si ho radsej nechat? A je nemam heslo k sluzbe. v ZTE vidim iba prihlasovacie meno. Treba volat na ltelekom linku? ci to dakde vycitam? Sorry ze sa pytam ako pako... ale mam telekom 1x a chcem mat "jasno" :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

super. idem aj ja do dsl-ac68u . treba daco aj nahlasovat do Telekomu? Stary dsl wifi mozem vratit? ci si ho radsej nechat? A je nemam heslo k sluzbe. v ZTE vidim iba prihlasovacie meno. Treba volat na ltelekom linku? ci to dakde vycitam? Sorry ze sa pytam ako pako... ale mam telekom 1x a chcem mat "jasno" :)

kupis si asus dsl-ac68u zapojis nastavis a fungujes, telekom router odlozis do policky platis za neho najom aj nadalej, nic nikde nenahlasuj, nikoho to v telekome nezaujima ani ti neporadia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

kupis si asus dsl-ac68u zapojis nastavis a fungujes, telekom router odlozis do policky platis za neho najom aj nadalej, nic nikde nenahlasuj, nikoho to v telekome nezaujima ani ti neporadia

Ako je to vlastne spravené? Prečo tam je locknutý ten bridge z telekomu  ked mne to šlo hned na prvy krat  na nový DSL-ac68u?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako je to vlastne spravené? Prečo tam je locknutý ten bridge z telekomu  ked mne to šlo hned na prvy krat  na nový DSL-ac68u?

no bud si das bridge za to druhy router co je odporucanie telekomu alebo ide nahradit ten cepnik svojim ak si to vies nastavit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od MarianOb
      Po zapnuti internetu na pocitaci,sa mi po nejakej dobe cca 10 min odpoji internet a pripoji sa na inu siet (Realtek PCIe GBE Family Controller siet),takto sa to niekolkokrat odpoji a znovu pripoji,co ma dost vyrusuje.chcel by som to nejak nastavit,aby po zapnuti pczostala siet aka tam ma byt a nie sa to same kadejako prepajalo,je to pre mna spanielska dedina,tak ak ma niekto nejake riesenie,tak nejak aby som to ako lajk pochopil,dakujemäRuter mam 830 kRW
    • Od danielfecko01
      Dobry den, je mozne pouzit router Sagemcom 5670 aj na inu optiku nez je od telekomu? Vdaka
    • Od digitalnet
      Dobrý deň, na VDSL chcem použiť vlastný router, ale kvôli pevnej linke musím zobrať aj modem od Telekomu. Tu som čítal, že ak má zákazník aj inú službu (pevnú linku) neplatí za nájom routra v režime bridge. Je to pravda? Dik.
    • Od ZuzanaPV
      Chcela by som si zriadit VDSL internet. Na **piip** Telekomu sa pise ze na mojej adrese je dostupny. Ako VDSL internet technik instaluje domov (je nutne natiahnut kabel do domu co znamena rozkopat chodnik,navrtat stenu atd...alebo je mozne VDSL internet natiahnut vzduchom)?
    • Od matusik484
      Dobrý deň!
      Pokúšam sa port forwardnúť Minecraft server. Server je už nastavený všetko len otvoriť port aby sa mohli napojiť aj ďalší ľudia zvonku.
      No tak otvoril som stŕanku 192.168.1.1, prihlásil som sa a potom Settings ----> NAT ------> Port Mapping. Vložil som porty 25565 (defaultný MC port) TCP aj UDP. Dal som apply.
      Otvoril som si port checker tool ale port 25565 je stále closed. Samozrejme pustil som to aj cez firewall.

Mám aj dyndns službu kvôli dynamickej IP adrese aby som stále nemusel meniť ak sa mi zmení IP.
      Lenže môj router ukazuje svoju vlastnú IP adresu 100.105.xx.xx a počitač má tak isto svoju vlastnú pridelenú verejnú IP. Port forwarding tam ide vybrať iba z podkategórie Traffic coming from "Ethernet over ATM (100.105.xx.xx)" a nić viac. Potom ďalšia kategória je Traffic coming to a tam vyberem kam sa ľudia budú pripájať (teda na môj pc).
      Tak prosím o nejakú dobrú radu či sa to dá aj bez statickej IP adresy.

Vopred Ďakujem.

• Od petaatep
      Dobrý deň,
      chcela by som sa spýtať ohľadom neustáleho vypadávania WIFI v PC. Tento problém nastane v priemere štyrikrát za deň a WIFI prestane fungovať len v počítačoch, v mobiloch a tablete nie je žiadny problém. V nastaveniach pripojenia v počítačoch sa vždy ukáže "k zariadeniu sa nemožno pripojiť" a pomôže len úplne vypnúť a následne zapnúť router, ktorý ale nie vždy hneď naskočí a trvá to aj niekoľko desiatok minút. Na zákazníckej linke mi bolo opakovane povedané, že v mojej WIFI nie je žiadny problém a nemajú mi ako pomôcť, aj keď problém vo WIFI očividne je, keďže internet nefunguje vždy vo všetkých počítačoch v ten istý čas. Je, prosím, nejaká možnosť, ako problém vyriešiť?
      Za všetky odpovede Vám vopred veľmi ďakujem.